PDA

View Full Version : چاپگر

amir_masoud
پنج شنبه 17 مهر 1382, 00:32 صبح
سلام

تویه یه برنامه که نیاز داریم تا مقادیری رو چاپ کنیم چه جوری می شه فهمید که اصلا چاپگر روی سیستم نصب شده یا نه و اگه نصب نشده پیغام داد که چاپگر نصب نیست و باید نصب بشه .( با Api یا نه؟)

Andy
پنج شنبه 17 مهر 1382, 08:52 صبح
سلام
دوست عزیز برای اینکار vb فرمها و توابعی داره که میشه از طریق اون فهمید که چاپگر رو سیستم هست یا نه و ....
برای اینکار میتونی از فرمهای آماده شده استاندارد خود vb استفاده کنی .
اگه جزئیات اینکار و بخوای میتونمم واست کامل توضیح بدم . ولی مطمئنم با یه کم سعی و کند و کاو خودت میتونی پیداش کنی . 8)
به هر حال اگه کمک لازم داشتی بگو ، تا جائیکه بلدم و میتونم کمکت میکنم.

amir_masoud
پنج شنبه 17 مهر 1382, 14:30 عصر
سلام
اگه ممکنه نحوه این کار و یه توضیحی راجع به این توابع رو بگین .
با تشکر

amir_masoud
دوشنبه 21 مهر 1382, 01:07 صبح
هیچکسی پیدا نمی شه که جواب این مشکل ما رو بده!!!

Andy
دوشنبه 21 مهر 1382, 09:07 صبح
سلام
ببخشید یه کم دیر شد آخه دو روزه که نتونستم بیام اینجا. :oops:
در مورد سوالت همونطور که گفتم چند راه وجود داره :
1- استفاده از فرمهای آماده و استاندارد ویندوز
2- استفاده از توابع Api
درباره مورد اولی که کار باهاش آسونتره ولی خوب فرم ازقبل آماده شده است دیگه ، نمیشه توش تغییر داد (فرم به سلیقه خودت باشه) نحوه کار هم به این صورته که اول به پروژه ات از تو components کنترل Microsoft Common Dialog 6.0 رو اضافه کن .بعد میرسی به آسونترین قسمت کار و اون اینه که هر جا فرم چاپگر رو لازم داشتی کافیه بنویسی
showprinter.اسم کنترل
راستی با این کنترل میتونی فرمهای دیگه ای رو هم استفاده کنی مثل انتخاب فونت و رنگ و ..
و اما در باره راه دوم که یه کمی سخت تر از اولیه ولی در عوض دستت بازتره استفاده از توابع Api برای تعیین چاپگر هستش .برای اینکار هم دو تا مثال آماده دارم که اگه با راه اول کارت راه نیافتاد برات میذارمش همین جا .
موفق باشی.

S.Azish
دوشنبه 21 مهر 1382, 15:01 عصر
میتونید Printers رو چک کنید که شامل تمام چاپگرهای نصب شده روی یک دستگاه میباشد

If Printers.Count = 0 Then
Else
End If