PDA

View Full Version : سوال: چطور اسم یوزری که برنامه من رو از شبکه اجرا می کنه بدست بیارم؟

mbshareat
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:42 عصر
با سلام
وقتی که توی ویندوز کا رمی کنیم می تونیم چند User تعریف کنیم و با Switch User بین اونها سویچ کنیم.
حالا سوال من اینه که فرض کنین برنامم رو تو شبکه گذاشتم و هر کس که برنامه رو اجرا می کنه از لاگین خودش وارد میشه. اگه من بخوام هنگام اجرای برنامه به کاربر با ذکر نام خوش آمد بگم چه کاری باید انجام بدم که اسم یوزر رو بدست بیارم؟
یادمه یک بار دوستم یه فایل رو تو کامپیوتر خودش ایجاد کرد و به من داد وقتی خونه اومدم دیدم اسم دوستم هم در مشخصات فایل به زبان فارسی زیر نام فایل اومده ! آیا راهی هست که اسم فارسی رو هم بدست بیارم؟
(چون تو بخش ما ندیدم کسی با User Name فارسی وارد بشه و نمی دونم اصلا ممکنه یا نه)

Felony
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:38 عصر
یعنی چی ؟ پوشه برنامتون رو شبکه به اشتراگ گذاشته شده و هر کسی میتونه بیاد و اجراش کنه ؟

اگر اینطوره برنامه رو حافظه سیستم درخواست کننده اجرا میشه نه رو سیستمی که برنامه رو Share کرده ، پس میتونید با همون تابع GetComputerName نام کاربری سیستمی که برنامه روش اجرا شده رو بگیرید .

اگر منظورتون چیز دیگه ای هست واضح تر سوالتون رو بپرسید .

mbshareat
دوشنبه 16 اسفند 1389, 23:05 عصر
سلام علیکم
جناب آقای تاجیک حق با شماست من بد مساله رو بیان کردم. پوشه رو به اشتراک نذاشتم هر کسی از سیستم خودش از هارد دیسک برنامه ام رو اجرا می کنه و من می خوام User Name یا اسم شخص رو در بیارم .
راستش نمی دونم اسم دوستم که در نمای Tiles به صورت خاکستری زیر نام فایل دیدم که البته نمی دونم چرا الآن بعد از کپی در جای دیگه نمی بینم رو User Name میگن یا چی میگن؟
شاید همون GetComputerName جواب سوالم باشه.در هر صورت از توجهتون تشکر می کنم.در پناه حق موفق و موید باشید.