PDA

View Full Version : نحوه تشخیص نوع و ورژن پایگاه داده ها و بکار گیری آنها

Mitra_folati
سه شنبه 17 اسفند 1389, 05:41 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز

ما با چه کدی و یا چه کارهائی می تونیم تشخیص بدیم که فایل پایگاه داده SQL ما ورژن 2005 است یا 2008 ؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آیا ما می تونیم از یک فایل پایگاه داده SQL2008 در VS2008 استفاده کنیم؟

و یا می تونیم از یک فایل پایگاه داده SQL2005 در VS2010 استفاده کنیم؟

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ebrahimv
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 00:34 صبح
آیا ما می تونیم از یک فایل پایگاه داده SQL2008 در VS2008 استفاده کنیم؟ بله

و یا می تونیم از یک فایل پایگاه داده SQL2005 در VS2010 استفاده کنیم؟ بله

Mitra_folati
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 03:52 صبح

یعنی مگه میشه فایل دیتا بیس SQL2008 رو VS2008 ساپورت کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!خوب مگه SQL2005 با VS2008 کار نمیکنه و SQL2008 با VS2010 اگه اشتباه می کنم اصلاح کنید؟؟؟!!!!!

تازه من یه دیتا بیس اسکیوال 2008 رو بردم و خواستم تو VS2008 بکار بگیرم خطا داد.(پس شما بر چه اساسی می فرمائید؟)

omid-vbAuto
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 03:59 صبح

فقط این نکته رو من اشاره کنم که با یکی از دوستان تا ساعت 4 صبح سعی کردیم.ولی نتونستیم همزمان SQL2005 و SQL2008 رو داشته باشیم.نمی دونم مشکل از DVD های VS ام بودن یا نه؟ ولی وقتی VS2010 رو روی VS2008 نصب می کنید (البته تو سیستم من ها ،مال شما ها رو نمی دونم)SQL2005 میپره و بجاش SQL2008 نصب میشه.و در VS2010 برای کارهای پایگاه داده ای SQL2008 مشکلی نیست اما توی VS2008 برا کارهای SQL2005 کلا تعطیلات عمومی و خطا میگره!!!!

reza_edu
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 14:56 عصر
سلام اينكه ميگن
نتونستیم همزمان SQL2005 و SQL2008 رو داشته باشیم من تو خونه و شركت اين كار رو انجام دادم و دارم پس ميشه . نكته دوم اگه حتي شما ديتابيس خودتون رو به SQL2008 ساخته باشيد ميتونيد تو VS2005 ازش استفاده كنيد هيچ مشكلي نداره فقط بايد نوع ارتباط رو عوض كنيد يعني بجاي اسكيوال كلاينت ODBC تعريف كنيد من به اين صورت تونستم استفاده كنم.

Mitra_folati
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 15:01 عصر
نكته دوم اگه حتي شما ديتابيس خودتون رو به SQL2008 ساخته باشيد ميتونيد تو VS2005 ازش استفاده كنيد هيچ مشكلي نداره فقط بايد نوع ارتباط رو عوض كنيد يعني بجاي اسكيوال كلاينت ODBC تعريف كنيد من به اين صورت تونستم استفاده كنم.

میشه بطور واضح تر توضیح بدید که این کار رو چطوری انجام بدم؟مرحله به مرحله.

reza_edu
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:55 عصر
سلام برنامه هاي كه با ديتا بيس سرو كار دارن عموما "تا اونجا كه من ديدم" از يكي از دوروش زير براي استفاده از ديتا بيس استفاده ميكنن شما بگيد برنامتون از كدوم حالت پيروي ميكنه ؟
1. برنامه كاملا بصورت اتوماتيك هست ويه فايل نصب داره كه با اون تمامي موارد لازم براي جراي برنامه هست و كاربر فقط نصب ميكنه و براحتي استفاده ميكنه.
2.براي استفاده از برنامه و نصب اون به شما مراجعه ميكنه و شما اين كار رو انجام ميدين .

اين توضيح رو بدم كه اگه از روش اول استفاده ميكنيد بايد برنامه رو توري تنضيم كنيد كه موقع نصب اينستنس اسكيوال سرور رو با نام مورد نظر شما نصب كنه كه فكر كنم براي شما سخت باشه انجام اين كار . روش دوم چون ديگه دست خودتون هست راحت ميتونيد هر كاري كه مايليد اين كار رو انجام بدين من و خيلي از شركت ها از روش دوم استفاده ميكنيم اين جوري اول و آخر بايد بياد پيش خودمون:شیطان: :شیطان:اينجوري براي هربار بايد هزينه نصب پياده بشه .

میشه بطور واضح تر توضیح بدید که این کار رو چطوری انجام بدم؟مرحله به مرحله.

شما تو run تايپ كنيد odbcad32.exe من از اين استفاده ميكنم اين جور نياز به نصب اسكيوال سرور هم نيست مديريتش هم به خود ويندوز ربط داره تو شبكه هم قابل استفاده هست تقريبا تمامي فايل هاي ديتابيس ها رو با هر ورژن و هر نوعي ساپورت ميكنه فقط تنها مشكلش اينه كه از حالت دوم پيروي ميكنه با كد نويسي نميشه فايل رو بهش ضميمه كرد(يا من بلد نيستم).

اما بگيد ميخوايد به چه صورت عمل كنيد اينجوري شايد بتونم يشتر كمك كنم.

omid-vbAuto
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 00:09 صبح
سلام برنامه هاي كه با ديتا بيس سرو كار دارن عموما "تا اونجا كه من ديدم" از يكي از دوروش زير براي استفاده از ديتا بيس استفاده ميكنن شما بگيد برنامتون از كدوم حالت پيروي ميكنه ؟
1. برنامه كاملا بصورت اتوماتيك هست ويه فايل نصب داره كه با اون تمامي موارد لازم براي جراي برنامه هست و كاربر فقط نصب ميكنه و براحتي استفاده ميكنه.
2.براي استفاده از برنامه و نصب اون به شما مراجعه ميكنه و شما اين كار رو انجام ميدين .

اين توضيح رو بدم كه اگه از روش اول استفاده ميكنيد بايد برنامه رو توري تنضيم كنيد كه موقع نصب اينستنس اسكيوال سرور رو با نام مورد نظر شما نصب كنه كه فكر كنم براي شما سخت باشه انجام اين كار . روش دوم چون ديگه دست خودتون هست راحت ميتونيد هر كاري كه مايليد اين كار رو انجام بدين من و خيلي از شركت ها از روش دوم استفاده ميكنيم اين جوري اول و آخر بايد بياد پيش خودمون:شیطان: :شیطان:اينجوري براي هربار بايد هزينه نصب پياده بشه .

شما تو run تايپ كنيد odbcad32.exe من از اين استفاده ميكنم اين جور نياز به نصب اسكيوال سرور هم نيست مديريتش هم به خود ويندوز ربط داره تو شبكه هم قابل استفاده هست تقريبا تمامي فايل هاي ديتابيس ها رو با هر ورژن و هر نوعي ساپورت ميكنه فقط تنها مشكلش اينه كه از حالت دوم پيروي ميكنه با كد نويسي نميشه فايل رو بهش ضميمه كرد(يا من بلد نيستم).

اما بگيد ميخوايد به چه صورت عمل كنيد اينجوري شايد بتونم يشتر كمك كنم.

مهندس سوالاتم رو در زیر مطرح کردم:

1- آیا ما می تونیم از یک فایل پایگاه داده SQL2008 در VS2008 استفاده کنیم؟ چطوری؟(کامل)
2- آیا می توان هم SQL2005 رو سیستم نصب باشه و هم SQL2008 ؟ چطوری؟
----------------------------------------------
بعدش شما فرمودن دو روش داریم.من می خوام هر دو روش رو یاد بگیرم.چطوری؟

Mitra_folati
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 00:11 صبح
مهندس سوالاتم رو در زیر مطرح کردم:

1- آیا ما می تونیم از یک فایل پایگاه داده SQL2008 در VS2008 استفاده کنیم؟ چطوری؟(کامل)
2- آیا می توان هم SQL2005 رو سیستم نصب باشه و هم SQL2008 ؟ چطوری؟
----------------------------------------------
بعدش شما فرمودن دو روش داریم.من می خوام هر دو روش رو یاد بگیرم.چطوری؟

برای من هم این سوالت مطرح می باشند.

با تشکر

reza_edu
جمعه 20 اسفند 1389, 00:16 صبح
سلام براي نمونه من از يك سيستمي استفاده كردم كه هم اسكيوال2005 و اسكيوال 2008 نصب بود استفاده كردم با ويژوال 2005 با عكس گرفتن از صفحه و نمايش اون براي شما خواستم تا توضيح بدم اگه بازم نتونستي انجام بديد بگيد تا بيشتر توضيح بدم.

1.اينكه چند ديتابيس متفاوت روي يك سيستم نصب باشه كاري نداره فقط اينستنس بايد متفاوت باشه كه تو عكس هاي زير نشون داده شده.هيچ فرقي هم نميكنه اول كدومش نصب شده باشه.

67335
67336

67337
67339

2.گفتيد ويژوال استديو 2008 با ديتابيس 2008 ارتباط برقرار كنه من گفتم يكم قديميتر رو انتخاب كنم ويژوال استديو 2005 با اسكيوال 2008 با عكس هاي زير سعي شده نحوه ارتباط توضيح داده بشه
67340
http://www.pic.iran-forum.ir/images/yaxnf5rbeb9xi6n4dbmp.jpg
http://www.pic.iran-forum.ir/images/bn6mxunfaghdiyqvbhx.jpg
http://www.pic.iran-forum.ir/images/fqybe6wml84cumyl90ok.jpg
http://www.pic.iran-forum.ir/images/aa2i0d60yp0afoamom.jpg
اين لينك ها بخاطر محدوديت هاي سايت هست در گذاشتن عكس.

اگه ميبينيد زياد واضح توضيح داده نشده و سعي شده با عكس جواب بدم بخاطر خونه تكوني عيد هست:گریه: از بس خونه كار كشيدن نا ندارم تايپ كنم شرمنده.
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png