PDA

View Full Version : گفتگو: گرفتن ورودی از کاربر در messagebox

amirebm
سه شنبه 17 اسفند 1389, 08:01 صبح
سلام دوستان

راستش من دارم روی یه نرم افزار کتابخانه کار میکنم،توی یه کی از فرم هام اعضای کتابخانه با جستجو میتونن کتابی رو که الان امانت برده شده رو رزرو کنن.

67229

حالا میخوام کاربر به محض کلیک روی رزرو فرمی یا message boxi براش باز بشه که توی اون یه textbox و یه دکمه باشه و کاربر شماره عضویتش رو وارد کنه و اگه درست بود اجازه رزرو بده.

نظر شما چیه؟ از چه کنترل یا روشی میشه استفاده کرد؟

خودم message boxi رو که بشه درونش تایپ کرد جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم

Hossenbor
سه شنبه 17 اسفند 1389, 08:27 صبح
مسیج باکس از همون فرم ساخته شده و پارامترهاشم از enum و همچنین dialuge resault هم از enum چیز مبهمی در این بین نیست فقط یک میمونه همون تکست باکس است که باید استاتیک باشه که لازم نباشه که حالت ارجاعی بسازی الان دسترسی به کامپیوتر ندارم بعدا ببینم چی میشه

amirebm
سه شنبه 17 اسفند 1389, 09:37 صبح
مسیج باکس از همون فرم ساخته شده و پارامترهاشم از enum و همچنین dialuge resault هم از enum چیز مبهمی در این بین نیست فقط یک میمونه همون تکست باکس است که باید استاتیک باشه که لازم نباشه که حالت ارجاعی بسازی الان دسترسی به کامپیوتر ندارم بعدا ببینم چی میشه

مشکل منم دقیقا گذاشتن یه textbox توی messagebox هست یا اگه نمیشه راه دیگه ایی که شبیه messagebox کار کنه رو به کار بگیرم

Hossenbor
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:17 صبح
شما فرمو درست کردید اگه بله مشکل شما کجاست میشه الگوریتمتونو بگید من باهاش وربرم ببینم میشه یا نه الگوریتم من اینه شما کنار تکست باکس یک پیکچر باکس بزارید و یک کد در قسمت زمان خروج از تکست باکس که هنگامی که از تکست باکس خارج شدید به دنبال عبارت مورد نظر بگرده اگر درست بود یک مقدار استاتیک رو برابر true قرار بده و عکس پیکچر باکس هم به عکس تایید در بیاد و دکمه تایید هم فعال بشه بهت قول نمیدم اگر الگوریتمم درسته بهم پیام خصوصی بفرست تا ببینم میتونم درستش کنم یا نه

amirebm
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:45 صبح
شما فرمو درست کردید اگه بله مشکل شما کجاست میشه الگوریتمتونو بگید من باهاش وربرم ببینم میشه یا نه الگوریتم من اینه شما کنار تکست باکس یک پیکچر باکس بزارید و یک کد در قسمت زمان خروج از تکست باکس که هنگامی که از تکست باکس خارج شدید به دنبال عبارت مورد نظر بگرده اگر درست بود یک مقدار استاتیک رو برابر true قرار بده و عکس پیکچر باکس هم به عکس تایید در بیاد و دکمه تایید هم فعال بشه بهت قول نمیدم اگر الگوریتمم درسته بهم پیام خصوصی بفرست تا ببینم میتونم درستش کنم یا نه

بله فرم ساخته شده،مشکل اینه که نمیخوام برای وارد کردن یه مقداری(مثلا همون شماره عضویت) یه ستون به دیتاگریدم اضافه بشه.
ببین دوست من،اون textbox ایی که میگی که حالا کنارش یه تایید بگذارم ; منظورت توی خود دیتا گرید اینارو بزاریم؟ اگه همینه که مشکلی نیست شدنیه،اما با اومدن یه سطر خالی به بقیه سطرها ظاهر دیتاگرید خراب میشه.
اما اگه بشه همین textbox رو توی یه بنجره ی دیگه نشون داد خیلی بهتره.

آهان اینم بگم که من مشکلی با بخش رویداد کلیکش ندارم فقط میخوام بفهمم چطوری این پنجره باز بشه و چطور این textbox درونش گذاشته بشه؟

نیما حتمی
سه شنبه 17 اسفند 1389, 12:19 عصر
شما می تونید خودتون یه فرم درست کنید با هر تعداد تکس باکس و ......و از اون به عنوان مسیج باکس استفاده کنید

یا علی

ozzy_mra
سه شنبه 17 اسفند 1389, 14:02 عصر
برای گرفتن اطلاعات از کاربر از InputBox استفاده کن
شما از رفرنس ها Microsoft Visual Basic رو اضافه کنید و بعد این کد رو بنویسید

Microsoft.VisualBasic.Interaction.InputBox("Enter" , "Hi", string.Empty, 250, 250);