PDA

View Full Version : مشکل با پر کردن سیشن

amirsajjadi
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:23 صبح
سلام دوستان
1) من قطعه کد ساده ای نوشتم که فقط کارش اینه که کد کاربر رو از بانک میخونه و توی سیشن قرار می ده.
حالا همین قطعه کد توی سیستم خودم (لوکال هاست) درست جواب می ده ولی وقتی همین قطعه کد رو توی هاست آپلود کردم (هاست رایگان نیست) و اجراش کردم کد کاربر رو می تونه بخونه ولی سیشن رو نمی تونه پر کنه!
آیا تنظیماتی داره برای فعال کردن سیشن؟
از session_start در اول برنامه و از $_SESSION برای پر کردن سیشن استفاده کردم.

2) آیا session_start رو یکبار باید در طول اجرای سایت فراخونی کرد؛ یعنی اینکه اگر در یک صفحه اون رو فراخونی کنم و به صفحه ی دیکه برم آیا نیاز هست که دوباره فراخونیش کنم؟

ممنون

xoogle.ir
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:55 صبح
1- کدتون رو بذارید تا بشه نظر داد
2- توی تمام صفحات باید seesion_start رو استفاده کنید. ولی اگر فایلی مثل فایل config.php داشته باشید که توی تمام صفحاتتون اینکلود شده باشه یک بار توی همون فایل config.php استارت کنید کافیه.

amirsajjadi
سه شنبه 17 اسفند 1389, 16:49 عصر
1- کدتون رو بذارید تا بشه نظر داد
2- توی تمام صفحات باید seesion_start رو استفاده کنید. ولی اگر فایلی مثل فایل config.php داشته باشید که توی تمام صفحاتتون اینکلود شده باشه یک بار توی همون فایل config.php استارت کنید کافیه.

سلام ممنون از پاسختون
من به این صورت عمل کردم.

$_SESSION['userID']=MySQLClass::GetUSERID("username","pass");
MySQLClass کلاسی هست که توش دستوات اس کیو ال رو نوشتم

xoogle.ir
سه شنبه 17 اسفند 1389, 18:11 عصر
کدتون درسته و اگر از session_start توی تمام صفحات استفاده کردین باید دنبال راه حل مشکل از جای دیگه ای باشید.
مشکل رو به مدیر سرور اطلاع بدین شاید سرور ایشون دچار مشکل شده.

رضا قربانی
سه شنبه 17 اسفند 1389, 19:39 عصر
کدتون رو کامل قرار بدید تا ببینم قبلش چه دستوراتی رو اجرا کردید - مبحث سیشن ها خیلی دنگ و فنگ داره .

amirsajjadi
سه شنبه 17 اسفند 1389, 21:03 عصر
کدتون رو کامل قرار بدید تا ببینم قبلش چه دستوراتی رو اجرا کردید - مبحث سیشن ها خیلی دنگ و فنگ داره .

قبل و بعدش یکسری کدهای html هست.
چیز خواصی نداره. در واقع یک صفحه html طراحی کردم که برای وارد کردن یوزر و پس هست و بعد از زدن دکمه ی submit اطلاعات به همین صفحه ای که کدشو بالا قرار دادم پست میشه.
:متعجب:

mohsen24000
سه شنبه 17 اسفند 1389, 22:12 عصر
مشکل همین جاست که نباید قبل از session_start حتی یک حرف هم اومده باشه که به مشکل بر می خوره! قبل از هر کد html و خروجی باید session اجرا بشه...

amirsajjadi
سه شنبه 17 اسفند 1389, 23:40 عصر
ممنون از همه ی دوستان
مشکلم حل شد.

رضا قربانی
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 08:24 صبح
قبل و بعدش یکسری کدهای html هست.
چیز خواصی نداره. در واقع یک صفحه html طراحی کردم که برای وارد کردن یوزر و پس هست و بعد از زدن دکمه ی submit اطلاعات به همین صفحه ای که کدشو بالا قرار دادم پست میشه.
:متعجب:
مشکلت رو متوجه شدی دوست من
دنگ و فنگی که گفتم این دوستمون واست توضیح داده

موفق باشی

amirsajjadi
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 14:08 عصر
از همون اول با php حال نمی کردم از روی اجبار دیگه مجبور شدم با php برنامه بنویسم

رضا قربانی
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 16:32 عصر
از همون اول با php حال نمی کردم از روی اجبار دیگه مجبور شدم با php برنامه بنویسم

اگه خوب یاد بگیری ، خیلی زبان شیرین و آسانی برای شما خواهد بود و هر روز که چیز میز جدید یاد می گیری می ری دنبال چیزای جدیدتر.

MMSHFE
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 07:22 صبح
با سلام، ميشه دقيقاً بگين چرا؟
نكنه چون برخلاف ASPdotNET همه كارها رو خودش براتون انجام نميده و مجبورين وارد جزئيات طراحي بشين و همه اصول طراحي استاندارد رو خودتون رعايت كنيد؟
هميشه بزرگترين ايرادي كه به ASPdotNET و كلاً همه محصولات مايكروسافت وارد بوده اينه كه برنامه نويس رو (ببخشيد) آماده خور بار مياره و باعث ميشه تنبل بشه چون همه چيز آماده در اختيارشه و فقط بايد با ماوس اونها رو بكشه و روي صفحه قرار بده. بعلاوه چون جزئيات طراحي از ديد شما پنهان هست، موقع اشكال زدايي هم نميتونيد با موفقيت كامل عمل كنيد. ايرادات ASPdotNET خيلي زياده كه اگه بخوام بگم، خودش يك تاپيك مجزا ميشه كه نه حوصله اش هست و نه اين انجمن جاي اين موضوع.
ضمناً من خودم حدود 7 ساله كه با هر دو مورد كار ميكنم و هنوز هم از هر دو مورد (ASPdotNET و PHP) استفاده ميكنم. بنابراين مطمئن باشين بدون تعصب دارم صحبت ميكنم.
موفق و مؤيد باشيد.

sargardoon
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 07:33 صبح
من کمتر از یک ماهه که دارم با PHP کار میکنم قبلش سعی کردم ASP.net رو یاد بگیرم ولی زیاد باهاش حال نکردم، به نظر من PHP خیلی ساده تر و راحتره و اگر کسی هم دنبال دردسرهای برنامه نویسی باشه بهترینه چون تمامی نداره،
به نظر من یکی از مزیتهای بزرگ PHP نسبت به ASP.NET هزینه جانبی آن هستش. (نرم افزار، دیتابیس، هاست و .....)

موفق باشید.