PDA

View Full Version : سوال: اتصال به بانک اطلاعاتی

zohre66
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:56 صبح
سلام
از دوستان می خوام نحوه استفاده list box,datagrid در سیلورلایت و چگونه bind کردن آنها را بهم توضیح بدهند

zohre66
سه شنبه 17 اسفند 1389, 15:56 عصر
ممنونم از اینکه اینقدر بهم جواب دادید آخه من بهش احتیاج دارم

hamidhws
سه شنبه 17 اسفند 1389, 21:15 عصر
ممنونم از اینکه اینقدر بهم جواب دادید آخه من بهش احتیاج دارم

سلام

متاسفانه روند پاسخگویی توی این تاپیک پایینه و خیلی از سوال ها بدون پاسخ میمونه که باید مدیران محترم یه فکری براش بکنن!

به نظر برای ساخت بانک اطلاعات مشکلی ندارید و میمونه ارتباطش که از طریق wcf هستش و برای انجام یه لیست باکس یه دیتاست در قسمت وب بسازید و تیبلی که ساختید از قسمت سرور اکسپلورر درگ کنید توی دیتا ست و .... اینجا رو یه نگاه بندازید

http://barnamenevis.org/showthread.php?218653-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%88%D8%B1%D9%84%D8%A7%DB%8C%D 8%AA-Silverlight-4

پست 76

موفق باشید

taghvajou
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 01:25 صبح
سلام به همه
اشکال اول اینکه، خداییش به نگاه به عنوان تاپیکتون و متن سوالتون بندازین. یه کم حق بدین که سایرین رغبت نکنند.

واما در مورد سوالتون:
در هر دو تا کنترل، شما میخواین یه لیست از داده ها نمایش داده بشه! تشخیص اینکه کی از لیست باکس استفاده کنیم و کی از دیتاگرید خودش یه نکته است!
در هر صورت هر دوتاشون یه پراپرتی دارند به نام آیتم سورس که لیست داده ها به این بایند میشه.

تا اینجا ظاهر قضیه ساده است. عملا هم تا یه جاهایی کار ساده پیش میره. اینکه اون لیستی که قراره نمایش داده بشه چه نوع داده هایی داره و تعیین میکنه که ستونهای دیتا گرید و تمپلتهای لیست باکس چی باشه.

بایستی تو استفاده از دیتا گرید ستونها (کالومز) از سه نوع تکست، چک باکس یا تمپلیت (برای سفارشی سازی) تعریف بشه و مقدار یایندینگ هر ستون رو برابر مقدار اون ستون داده از لیستتون بکنین.

در راستای تکمیل بیانات آقا حمید، پیشنهاد میشود این پست از همون تاپیک رو هم ببنیند که از دیتا گرید گفتم. اگه بیشتر توضیح لازم بود بفرمایین (http://barnamenevis.org/showthread.php?218653-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%88%D8%B1%D9%84%D8%A7%DB%8C%D 8%AA-Silverlight-4&p=1209609&viewfull=1#post1209609)

اما در استفاده از لیست باکس که پیش فرض فقط یه ستون تکسته، اگه میخواین بیشتر باشه باید تمپلیت تعریف کنین و هر کدومش رو بایند کنین.
مثلا یه لیست باکس ساده که یه لیست از اسم بهش متصل شده
<ListBox >
<ListBox.ItemTemplate>
<DataTemplate>
<TextBlock Text="{Binding Name}"></TextBlock>
</DataTemplate>
</ListBox.ItemTemplate>
</ListBox>

List<Adam> Adamha = new List<Adam>()
{
new Adam { Name = "Ali" },
new Adam { Name = "Vali"},
new Adam { Name = "Qoli" }
};
فقط کافیه مقدار آیت سورس رو برابر این لیست قرار بدی.

حالا اگه بخوایم هم اسم نشون بدیم هم عکس طرف رو چی کار میکنیم؟ احسنت ! به مثال زیر توجه نماییییییییییییییییییید
<ListBox ItemsSource="{Binding}">
<ListBox.ItemTemplate>
<DataTemplate>
<StackPanel Orientation="Horizontal">
<TextBlock Text="{Binding Name}" Width="90" />
<Image ..../>
</StackPanel>
</DataTemplate>
</ListBox.ItemTemplate>
</ListBox>

بازم بگم یا کافیه. اگه بیشتر خواستین برای تجمیع مطالب لطفا تو همون تاپیک آموزش گام به گام بپرسین.

از دوستان زهره خانوم و آقا حمید شاکی و بقیه هم اول عذرخواهی میکنیم از اینکه نمیتونیم زود زود در خدمتشون باشیم ولی یادآور میشیم که اینجا کلاس و دانشگاه نیست که اجبار باشه یا اضطرار، که کسی بخواد فکری بکنه. یه حرکت خود جوشه! صبور باشین.

hamidhws
یک شنبه 22 اسفند 1389, 11:15 صبح
اینجا کلاس و دانشگاه نیست که اجبار باشه یا اضطرار، که کسی بخواد فکری بکنه. یه حرکت خود جوشه!

اول لازمه که ذکر کنم که هیچ اجباری نیست

دوم بهتر اینو درک کنیم که کمک به دیگران به نوعی کمک به خودتونه

سوم اینکه هیچ کس همه چیز رو نمیدونه اما همه , همه چیز رو میدونن! برای اینکه سطح علمی خودتون رو بالا ببرید مجبورید سوال کنید (این قسمت اجبار است!)
امروز بنده سوال میکنم فردا شما , اگر این تعامل وجود نداشته باشد عملا وجود این سایت زیر سوال میرود
ممکن است فردا شما سوالی داشته باشید و آن موقع است که دنبال همین حرکت خود جوش میگردید!
--------------------------------------
برنامه نویسی و در کل علوم مختلف خیلی وسیع هستند
تمام اعضا این سایت خودشون در زمینه تخصصی خودشون تبحر دارن پس خودمون رو بالاتر یا ارجع تر از بقیه ندونیم!
اگر کسی در قسمتی مبتدی هست نباید فکر کنیم که در بقیه زمینه ها (در اینجا منظورم برنامه نویسی هست) هم مبتدی هست. بلکه ممکنه در زمینه تخصصی خودش آنچنان متبحرتر از شما باشد که حیران بمانید!
--------------------------------------
در آخر هم لازمه ذکر کنم که برای دسترسی به اطلاعات 2 کار بیشتر نمیشه کرد(کاری به این سایت ندارم کلی میگم)

1- جستجو
2- سوال کردن

قسمت 1 مستلزم وجود قسمت 2 هست

تا سوالی پرسیده نشه مسلما جوابی هم داده نمیشه و شما هم نمیتونید میان هیچ و در هیچ جستجو کنید!
پس بدانیم و بخواهیم که کمی بیشتر به سوال پرسیدن و طبیعتا جواب دادن به سوال ها بها بدیم

موفق باشید

zohre66
سه شنبه 24 اسفند 1389, 12:07 عصر
از همگی ممنونم که بهم جواب دادید اما من چون اطلاعاتم در مورد سیلور لایت کمه نمی تونم منظورم را به درستی بیان کنم و چون قبلا asp کار کردم یه خورده همه اینها را باهم اشتباه میگیرم یه جایی در مورد Wcf خوندم که زیاد متوجه نشدم و فکر کردم اتصال به بانک در سیلورلایت خیلی متفاوته
در ضمن آقای تقواجو من میدونم اینجا کلاس دانشگاه نیست خودم هم توی این مدت بیکار نبودم اگر سوالی کردم به خاطر اینه که زودتر به نتیجه برسم .