PDA

View Full Version : نکاتی راجع به ASP.NET

Majid2003
پنج شنبه 17 مهر 1382, 05:04 صبح
با سلام خدمت تمام عزیزان در سایت
البته آقای نصیری گفته بودند طبق قوانین باید فقط یک سوال باشه ولی سوال های من همه دارای جواب های یکی دو خطی است و درست کردن یک تاپیک به نظرم باعث شلوغی فروم میشه!! :oops:
1-چه فرقی بین MY SQL و Microsoft SQL Server است؟یا اینکه موارد استفاده مختلفی دارند؟کار کردن با کدمشون بهتره؟
2-برای درست کردن یک سایت (مثل فروم همین سایت خودمان البته بدون در نظر گرفتن اینکه با PHP نوشته شده)با تمام امکانات میشه از یه WebApplication استفاده کرد یا اینکه برای هر قسمت(مثل چت-فروم-پروفایل و..) باید یه WebApplication درست کرد؟
3-من از Visual InterDev هم برای کار با ASP استفاده میکنم و به نظر میاد که خیلی بهتر و قوی تر از VS.NET و ASP.NET باشه چون من در VInterDev برای رویدادهای مثلا یه TEXTBOX حدود 60 تا رویداد پیدا کردم که در VS.NET این مقداربرای ASP کنترلها(کنترل های طرف سرور)فقط 3 یا 4 تا بود که تازه اون هم فقط در فایل Cod Behind قابل دسترس است.کنترل های HTML (طرف سرور) هم که حدود 20 یا 25 تا رویداد رو بیشتر نداره.
4-راستی چه طور میشه به رویداد های یک HTML (طرف کلاینت) دسترسی پیدا کرد؟مثل فیلد جست و جو در صفحه اول سایت برنامه نویس(گوشه با سمت راست)
امیدوارم که همیشه پیروز و سربلند باشید :lol:
ممتشکرم

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 17 مهر 1382, 18:14 عصر
1- آقای ودود در بخش SQL-Server یک مقاله ی خوب را برای دانلود در این مورد گذاشته اند لطفا به آن برای مطالعه ی بیشتر مراجعه کنید.

2- بله می شود از یک وب اپلیکیشن استفاده کرد.

3- ویژوال اینتر Dev‌! برای کارهای کلاینت ساید طراحی شده است در حالیکه VS.NET برای کارهای سرور ساید. در سرور کسی ننشسته است تا 60 تا رخداد را پاسخ دهد! رخدادهای سمت سرور VS.NET تکمیل و مطابق استانداردها است....

4- با استفاده از جاوا و یا وی بی و یا غیره اسکریپت!