PDA

View Full Version : سوال: Bind کردن یک Grid به جدول بدون استفاده از Wizard

نیما حتمی
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 08:23 صبح
با سلام

چطور می توان بدون استفاده از wizard (منظورم با کد نویسی)یک گرید رو به یک جدول بایند کرد ولی در لود فرم فقط ستونهای جدولو داشته باشم نه اطلاعات داخلشونو؟
بچه ها می دونم یه خوده پیچیده شد نگاه کنید ما دو روش برای نمایش اطلاعات در گرید داریم:1-کد نویسی2-wizard.حالا در حالت wizard ستونها در سورس برای شما نمایان می شود ولی در کدنویسی شما ستونهارو نداری مگر اینکه کدتو بزاری مثلا تو لود فرم که در این حالت سطر و ستونهارو همراه با اطلاعاتشون نمایش می ده من این حالتو نمی خوام.می خوام در لود فرممفقط ستونهارو داشته باشم نه دادهای داخلشو

ممنونم اگه کسی راهنمایی کنه

BehinAfzar
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 08:51 صبح
سلام عزیز
شما میتونین توی load فرم از جدول مورد نظرتون انتخاب کنین ولی یک شرطی برای select بزارین که هیچ سطری رو پیدا نکنه !
و نتیجه رو به datagridview بدین .
موفق باشی .

soheila_1643
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 09:07 صبح
برای اینکار به design برو و تو بخش editColums دیتاگرید ستون هاتو یکی یکی اضافه کن بهشون هدر و DataPropertyName بده که برای DataPropertyName باید دقیقا نام ستون در دیتابیس رو بدی تا موقع بایند کردن با کدنویسی , هر فیلد داخل ستون خودش بیفته. در اینصورت ستون ها همیشه نشون داده میشن و وقتی با کد نویسی بایندش کنی اطلاعاتم میاد توش.

نیما حتمی
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 09:19 صبح
خیلی ممنونم دوستان عزیز

حالا چطور میشه به این گرید یک سطر اضافه کرد یعنی دکمه ای باشد که با زدن آن یک سطر با ذکر شماره سطر آن به گرید اضافه شود و با زدن دکمه ذخیره در بانک ذخیره شود؟

m.soleimani
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 10:30 صبح
خیلی ممنونم دوستان عزیز

حالا چطور میشه به این گرید یک سطر اضافه کرد یعنی دکمه ای باشد که با زدن آن یک سطر با ذکر شماره سطر آن به گرید اضافه شود و با زدن دکمه ذخیره در بانک ذخیره شود؟

درست متوجه منظورت نشدم چون این‌جا گفته بودین

چطور می توان بدون استفاده از wizard (منظورم با کد نویسی)یک گرید رو به یک جدول بایند کرد ولی در لود فرم فقط ستونهای جدولو داشته باشم نه اطلاعات داخلشونو؟

سطرها مربوط به اطلاعات جدول هستن یعنی شما الان داری از بانکت می‌خونی برای مثال مشخصات هر کارمند می‌شه یه سطر حالا شما سه تا کارمند دارین و یه کارمند جدید اضافه می‌کنید خوب بعد از به روز رسانی شما باید چهارتا سطر داشته باشید منظورتون اگر این بود باید از insert استفاده کنید و بعد از اون گرید خودتون را رفرش کنید موفق باشید./

نیما حتمی
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 11:22 صبح
منظورم اینه:من یک گرید دارم که خالیه خالیه بعد از زدن دکمه جدید یک سطر ایجاد میشه که اون سطر باید دارای شماره سطر باشه(که شماره سطر نداره).تا اینجا گرید من به هیچ بانکی بایند نیست.سپس کاربر پس از ورود اطلاعات در سطر جدید با زدن دکمه ذخیره باید فقط اون سطر یا سطرها به جدولم در بانکم ذخیره بشه.
حالا من میخوام علاوه بر موارد ذکر شده کاربر وقتی سطر اولو پر کرد و با تب همین طور جلو رفت بعد از رسیدن به آخرین سطر یه سطر دیگه ایجاد و سطر ایجاد شده را شروع به پر کردن نماید الی آخر
می دونم زیاد شد شرمندم ولی سواله دیگه:خجالت:

sobijoon
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 12:51 عصر
سلام
چرا از textBox استفاده نمیکنی که وقتی داخلشون نوشتی با زدن یه دکمه محتوایشون به پایگاه ریخته شه و در گرید هم نمایش داده بشه!
ازون گذشته میتونی txtbox هاتو به گرید اتصال بدی تا با کلیک کردن روی هر سلول محتواشون در txtbox نشون داده بشه
اگ کد خواستی بگو تا برات بزارم

نیما حتمی
شنبه 21 اسفند 1389, 09:29 صبح
برنامم صدور سند حسابداریه و در حسابداری کاربران به صورت اکسلی اطلاعات رو وارد می کنند.