PDA

View Full Version : استفاده نکردن از hard code

elina
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 10:13 صبح
سلام
توی یه برنامه ای می خوام واسه منو هایی که دارم بر اساس انتخاب کردن یه گزینه ، زیر گزینه هاش فعال بشن ، این وابستگی بین این کلید ها یا گزینه ها رو اگه نخوام از طریق hard code کردن توی برنامم تنظیم کنم ، چه راه حل های دیگه ای واسش هست ؟
ممنون میشم توضیح بدین:لبخندساده:

m.soleimani
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 11:21 صبح
سلام
توی یه برنامه ای می خوام واسه منو هایی که دارم بر اساس انتخاب کردن یه گزینه ، زیر گزینه هاش فعال بشن ، این وابستگی بین این کلید ها یا گزینه ها رو اگه نخوام از طریق hard code کردن توی برنامم تنظیم کنم ، چه راه حل های دیگه ای واسش هست ؟
ممنون میشم توضیح بدین:لبخندساده:

دوست عزیز خاصیت Enabled هر کدومش را که فعلن بهش نیاز نداری رو False قرار بده و زمانی که بهش نیاز پیدا کردی مقدار True بهش بده موفق باشی./

elina
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 11:13 صبح
منظورتون رو متوجه نشدم راستش ، یعنی تو سطح application بذارم که هر وقت فلان منو فعال شد ، این چند منوی دیگه هم فعال بشن ؟ خوب بازم تو این روش اینکه کدوم منو ها بایذ فعال بشه یه جایی باید تعریف بشه دیگه :ناراحت:

m.soleimani
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 15:24 عصر
منظورتون رو متوجه نشدم راستش ، یعنی تو سطح application بذارم که هر وقت فلان منو فعال شد ، این چند منوی دیگه هم فعال بشن ؟ خوب بازم تو این روش اینکه کدوم منو ها بایذ فعال بشه یه جایی باید تعریف بشه دیگه :ناراحت:

ببین فرض می‌کنیم شما توی برنامت یه منو داری که عملیات‌ها رو مدیریت می‌کنه و یه سری زیر منو داره مثل بازگشت عملیات ضرب و بازگشت عملیات جمع

خوب شما یه سری کلید هم توی برنامت داری که یکیش عملیات ضرب رو انجام می‌ده و یکیش هم عملیات جمع رو

منوی اصلی برنامه شما یعنی منوی عملیات‌ها همیشه فعال هست ولی تا شما عملیات جمع یا ضربی انجام نداده باشی نیاز به بازگشت دادنش نیست

خوب حالا شما وقتی برنامت شرووع شد به صورت کلی همه زیر منوها رو Enabledش رو برابر false قرار می‌دی و به محض این‌که یکی از عملیات‌های مورد نظر انجام شد توی رویداد کلیک مثلن همون کلیدهای معرفی شده یا هر رویداد دیگه‌ای که مد نظرت هست Enabled اون زیر منوی مشخص رو به true تغییر می‌دی اوکی

در ضمن نباید برای این مثال نوعی که زدم یادت بره که وقتی عملیات بازگشت رو انجام دادی دوباره باید از زیر منوی مورد نظر غیر فعال بشه چون دیگه چیزی نیست که بشه برش گردوند

امیدوارم که متوجه شده باشی موفق باشی./