PDA

View Full Version : تترازبندی متن

Hossenbor
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 12:08 عصر
سلام خدمت دوستان نحوه ترازبندی متن چطوری من یک چیزی میخوام شبیه ورد و یک چیز دیگه چگونه از یک قسمت که اسکرل scroll دار عکس بگیرم

m.soleimani
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 13:32 عصر
سلام خدمت دوستان نحوه ترازبندی متن چطوری من یک چیزی میخوام شبیه ورد و یک چیز دیگه چگونه از یک قسمت که اسکرل scroll دار عکس بگیرم

بهترین کنترل موجود برای انجام یه همچین پروژه‌ای RichTextBox هست یکم جستجو کنید آموزش‌های خوبی برای بهتر استفاده کردنش پیدا خواهید کرد موفق باشید./

Hossenbor
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 13:57 عصر
منظورم اینه که از طراز بندی در یک لیبل استفاده کنم که بتونه جملات بزرگ رو بشکنه

m.soleimani
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 14:35 عصر
منظورم اینه که از طراز بندی در یک لیبل استفاده کنم که بتونه جملات بزرگ رو بشکنه

یه سری کارکتر خاص برای این منظور موجود هست مثل
n\ که خط را برات ميشکنه
t\ که به اندازه يه تب به جلو مي‌پره
و ... به سایت Msdn یه سری بزن لیست کاملش رو در اختیارت می‌گذاره

اگر نخواستی از متد Format که مربوط به کلاس String هست استفاده کن که البته به نظر من درستش همین هست ./

Hossenbor
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 16:31 عصر
سلام خدمت استاد گرامی و دوست عزیز مشکل من همینجاست که نمی دونم کارکتر \r\n رو نمی دونم کجا بزارم اگر به طول حرفها باشه حرف ب ازا بزرگتر برای همین اگه ١٠ ب بالا بزارم و ١٠ ا پایین می بینید که سطر بالایی بزرگتر است

m.soleimani
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 16:56 عصر
سلام خدمت استاد گرامی و دوست عزیز مشکل من همینجاست که نمی دونم کارکتر \r\n رو نمی دونم کجا بزارم اگر به طول حرفها باشه حرف ب ازا بزرگتر برای همین اگه ١٠ ب بالا بزارم و ١٠ ا پایین می بینید که سطر بالایی بزرگتر است

اون قسمت که گفتی رو درست متوجه نشدم بهتر توضیح بده اینم روش استفاده از n\ و t\ موفق باشی./

string str = "If you want to learn to create computer software \n using the \n\n \t \b C Sharp \n\n programming language";
MessageBox.Show(str);

Hossenbor
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 21:22 عصر
سلام دوست عزیز ورد رو که حتما دیدی من از ویژگیهاش اینه که میتونی حاشیه براش ایجاد کنی یا وقتی که متنتو تایپ می کنی و یک خط مونده به اخر صفحه ایجاد میکنه و ادامه تایپ تو اون صورت میگیره و برای اینکه منظورمو بهتر بفهی فرض کن یک لیبل داری میخوایی یک متن بزرگ بهش بدی و میخوای تمام سطرهات برای مثال ١٠٠ سانتیمتر باشند دقت کن دوست عزیز این لیبل در زمان اجرای برنامه تغییر میکنه

m.soleimani
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:35 عصر
سلام دوست عزیز ورد رو که حتما دیدی من از ویژگیهاش اینه که میتونی حاشیه براش ایجاد کنی یا وقتی که متنتو تایپ می کنی و یک خط مونده به اخر صفحه ایجاد میکنه و ادامه تایپ تو اون صورت میگیره و برای اینکه منظورمو بهتر بفهی فرض کن یک لیبل داری میخوایی یک متن بزرگ بهش بدی و میخوای تمام سطرهات برای مثال ١٠٠ سانتیمتر باشند دقت کن دوست عزیز این لیبل در زمان اجرای برنامه تغییر میکنه

دوست عزیز من می‌دونم شما دقیقن به چی نیاز داری ولی یه موردی این وسط هست که طبق قوانین این سایت من باید به شما کمک کنم که خودتون برنامه نویسی کنید « البته اگر تواناییش را داشته باشم » پس شما برنامه خودت رو بنویس و هر جایی که مشکل داشتی این‌جا یا توی تاپیک‌های دیگه بپرس تا من و دوستان دیگه بهت کمک کنیم موفق باشید./

Hossenbor
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 07:08 صبح
سلام دوست عزیز و تشکر به خاطر توجهتون پس اگر میشه الگوریتمشو بگید من این کد رو تو مسیج باکسی که خودم ساختم استفاده میکنم که اگه طراز بندی نشه یک متن رو نشون میده که برای خواندن متن کامل باید مسیج باکس رو جابجا کنید فقط اگه میشه زودتر کمک کنید که پروژه ام عقب افتاده

hadilionson
دوشنبه 05 دی 1390, 18:45 عصر
سلام یکی از نرم افزارهای قابل برای عکس گرفتن از صفحه نمایش و بخشهای scroll دار SnagIt هست که در net به راحتی پیدا می شه.
موفق باشی.