PDA

View Full Version : الگوریتم های موازی و چشم انداز آینده آن

armangara
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 14:34 عصر
سلام دوستان.من دانشجوی کارشناس ارشد نرم افزارم و برای پایان نامه میخوام روی الگوریتم های موازی کار کنم البته هنوز جزئیاتش رو بررسی نکردم ولی موضوع کلیش همین است.فقط یه سئوال داشتم اینکه آیا کاربرد داره یا نه؟ و اینکه ارزش داره روش یکی 2 سال وقت بزارم و موضوعات بهتری هم هست که ارزش وقت گذاشتن داشته باشه
واسه من خیلی مهمه که بتونم از پایان نامه ام مقاله بدم و دنبال همچین چیزی هستم یعنی حتما بشه ازش مقاله داد
با تشکر

mohammadian7
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 16:57 عصر
سلام
شما میتوانید بر روی موضوع ماشینهای simd Single instruction, multiple dataتحقیق کنید که مربوط به ماشینهای چند پردازنده ای میشود.
من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر نرم افزار هستم و برای درس طراحی الکوریتم بر روی پیاده سازی مرتب سازی ادغامی بر روی ماشین های simd تحقیق کردم.
این موضوع در ایران نو است.
منابع زیادی بر روی اینترنت وجود دارد.
منابع فارسی هم دارد.
موفق باشید.

Mahdi1001
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 19:10 عصر
سلام
میشه بگین کدوم دانشگاه هستین ؟
من ترم قبل پردازش موازی داشتم و با CUDA کد نویسی کردم و تحقیقمم SIMD بود اما با تحقیقی که من کردم خیلی موضوع مناسبی واسه تز ارشد نیست . بازم بسته به دانشگاتون داره .
اگه تو این ضمینه اطلاعات خواستین می تونم در اختیارتون قرار بدم اما باید تعیین کنین می خواین تز تون در چه حدی باشه

sibooy
دوشنبه 11 شهریور 1392, 17:01 عصر
سلام
من پایان نامه ارشدمو الگوریتم موازی کار کردم. زدم تو خط نجوم. یکی از مسائل محاسباتی شونو برداشتم الگوریتم موازی براش نوشتم بعدم با OpenMP و CUDA پیاده سازی کردم. نتایج بدست اومده از افزایش سرعت شگفت زده م کرد(هم منو هم اساتید رو). فقط زحمت زیادی داره باید برید فیزیک کار کنید و نجوم هم در اون زمینه بخونید. لازمه اصلی میان رشته ای کار کردن داشتن عشق به اون موضوعه.
به نظرم برای الگوریتم های موازی کارهای محاسباتی رشته های دیگه مثل فیزیک ریاضی شیمی پزشکی و غیره می تونه خیلی کاربرد داشته باشه و رشته های دیگه هم یه سودی از این الگوریتم های موازی ما ببرن.:چشمک::لبخند:
مقاله هم تازه دادم ایشالا که پذیرش بگیره. دعا کنید

mshtable
دوشنبه 08 مهر 1392, 09:41 صبح
سلام
الگوریتم های موازی مثل تکنولوژی های نرم افزاری و سخت افزاری هستن. مثل محاسبات کوآنتومی، الگوریتمهای موازی هم هرچند تغییری در کلاسهای پیچیدگی مسائل ایجاد نمی کنن، ولی عملاً کلید حل بسیاری از مسائل واقعی روز هستن. به نظر من این فیلد هرچند سخته و زیاد هم روش کار شده، ولی همچنان روی بورس خواهد بود.

میتونید چند تا از مراجع مهم این فیلد رو از سایت زیر دانلود کنید:
سایت CEB (http://computer-en-books.ir/index.php/academic-books/parallel-computing)