PDA

View Full Version : استفاده از sql server در شبکه (نوع ویندوز)

ali190
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 18:11 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
دوستان من با vb6 و sql server2000 یه برنامه نوشتم
برنامه ام رو با ویندوز xp تحت شبکه با 5 یوزر تست کردم و جواب گرفتم (ورود اطلاعات توسط 5 کاربر)
الان سئوالم اینجاست آیا میتونم توسط ویندوز xp عملیات سرویس دهی sql server رو به یوزرهام انجام بدم یا باید ویندوزم رو عوض کنم و از ویندوز WinServer200X استفاده کنم؟
ویندوز WinServer200X به لحاظ ظاهر و عملکرد چه فرقی با ویندوز xp میکنه؟
نحوه کار باهاش چه میزان با xp فرق میکنه
من میخوام این برنامه ام رو برای 25 یوزر اجرا کنم؟
آیا xp جواب کارم رو میده
ممنون میشم راهماییم کنید
یاعلی

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 18:52 عصر
اگر قراره فقط از SQL Server سرور استفاده کنید فرقی نمیکنه چه ویندوزی داشته باشید (فقط در حالتی که بخواید SQL Server Enterprise رو نصب کنید مجبور به استفاده از ویندوز سرور هستید). ویندوز سرور ابزارهایی برای مدیریت شبکه داره که در صورتی که به این ابزارها نیاز ندارید میتونید از همون XP استفاده کنید.

ali190
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 19:26 عصر
سلام
ممنون از پاسختون
من در حال حاضر از نسخه SQL Server Enterprise دارم استفاده میکنم
به ابزار خاصی هم تقریباً میشه گفت برای مدیریت نیاز ندارم
فقط همین قدر که کاربرهام بتونن اطلاعات رو وارد کرده و اونهارو روی سیستمشون مشاهده کنند
1)میتونم از ویندوز xp برای این کار استفاده کنم؟(جواب این سئوال خلی برام مهمه ، گو اینکه برنامه ام رو در شبکه با 5 یوزر در xp تست کردم)
2) میشه به صورت تیتروار به ابزارهای (مد نظرتون) در ویندوز سرور اشاره بفرمائید؟
3) میشه بفرمائید ویندوز سرور به لحاظ شکل ظاهری و عملکزد چه تفاوتی با ویندوز xp داره ؟(یعنی میشه همه عملیاتی رو که در ویندوز xp انجام میدم رو روی ویندوز سرور هم انجام بدم؟)
ضمناً من میخوام برنامه ام رو برای 25 کاربر اجرا کنم
ممنون مشیم راهنماییم کنید
یاعلی

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 20:51 عصر
میتونم از ویندوز xp برای این کار استفاده کنم؟
بله میتونید و در این مورد فرقی با ویندوز سرور نداره.

2) میشه به صورت تیتروار به ابزارهای (مد نظرتون) در ویندوز سرور اشاره بفرمائید؟
3 ابزار اصلی مدیریت شبکه موجود در ویندوز سرور عبارتند از:
DC (Domain Control یا Active Directory
DHCP
DNS
من خیلی با مدیریت شبکه آشنایی ندارم و نمیتونم در این زمینه کمکتون کنم. برای اطلاعات بیشتر میتونید با تالار شبکه مراجعه کنید.

ویندوز سرور به لحاظ شکل ظاهری و عملکزد چه تفاوتی با ویندوز xp داره ؟
ظاهرش یک مقدار زمخته ، ولی از نظر کاربری عادی خیلی باهم فرق ندارند. (ممکنه بعضی از نرم افزارهای کاربردی که توی XP وجود داره در سرور نباشه مثلا ممکنه Doctor SPY توی سرور نباشه. ولی بصورت کلی نه تنها محدودیتی نسبت به XP نداره بلکه امکانات اضافی بیشتری هم داره)

ضمناً من میخوام برنامه ام رو برای 25 کاربر اجرا کنم
محدودیت تعداد کاربر بستگی به سخت افزار سرور و تنظیمات SQL Server داره(در صورتی که محدودیت تعداد کاربر توی SQL Server تعریف کرده باشید). برای 25 کاربر تقریبا هیچ نوع محدودیتی وجود نداره و به اون صورت مشکلی برای سرور درست نمیکنند.