PDA

View Full Version : بازیابی و کنترل اطلاعات ذخیره شده در یک فیلد جدول با تنظیمات ListBox Multiselect

e.shahidifar
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 21:02 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید گرامی
من خصوصیت Lookup یکی از فیلدهای جدول مورد نظرم را روی List box و ویژگی Allow Multipe Values آن را روی Yes تنظیم کرده ام.
انتخابهای مورد نظر کاربر در فیلد مربوطه جدول ذخیره می شوند . چگونه می توان کنترل نمود که آیا یک ارزش مورد نظر ، در انتخابهای کاربر که در فیلد مربوطه جدول ذخیره شده است ، وجود دارد یا خیر.
بعنوان مثال لیست باکس مربوطه ممکن است شامل عددهای 1و2و3و4و5و6و7 باشد و کاربر عددهای 1و2و3 را از لیست انتخاب کرده است و این اعداد در فیلد مربوطه جدول ذخیره شده است. چگونه می توان کنترل کرد که آیا مثلاً عدد 5 در انتخابهای ذخیره شده توسط کاربر، در فیلد مربوطه جدول وجوددارد یا خیر.
با تشکر از تمامی اساتید ، امیدوارم که توانسته باشم سئوالم را بخوبی مطرح کنم.

e.shahidifar
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 11:48 صبح
با سلام مجدد
لطفاً برای مشخص شدن بهتر سئوال فایل ضمیمه را ملاحظه فرمایید.
در فرم Contributor List کاربر مشخص می کند که یک شرکت در چه حوزه ای فعال است . که این انتخاب می تواند شامل چند حوزه باشد. ID این حوزه های انتخاب شده در فیلد Constituencies از جدول Contributors ذخیره می شوند . در مثال موجود اعداد 1, 2, 3, 4 ذخیره شده اند.
در فرم Campaign کاربر بعد از انتخاب نام شرکت می بایستی ID حوزه مورد نظرش را در فیلد ConstituencyID وارد نماید که در مثال عدد 2 وارد شده است. من می خواهم با کد نویسی کنترل نمایم که عدد وارد شده در این فیلد جزو IDهای معتبر می باشد یا خیر و به تناسب آن عملیات خاصی را انجام دهم.
من از دستور Select استفاده کرده ام . ولی هر عددی که بعنوان ID وارد می شود چه معتبر باشد یا نه ، بعنوان نا معتبر شناسایی می شود.
از دوستان و اساتید ارجمند تقاضای کمک دارم.

e.shahidifar
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 13:29 عصر
مدیریت محترم ، جناب آقای قربانی لطفاً راهنمایی فرمایید.