PDA

View Full Version : چطوری فارسی بنویسم؟

Mr FTHEL
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:35 عصر
توی Vb چطوری فارسی بنویسم؟ encoding چیزی نداره؟
ممنون

knight-rak
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:43 عصر
تنظیمات زبان ویندوز توی کنترل پنل باید تماما فارسی باشه و توی خود برنامه هم که دارین از متن فارسی استفاده میکنید از فونت های فارسی و یا عربی استفاده کنید { گزینه اول بهتره ( فارسی ) }

موفق باشید ....

alonemm
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 10:15 صبح
نوع فونت کنترل هم فارسی و راست به چپ انتخاب کنید.

javadt
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 17:47 عصر
http://s1.picofile.com/file/6422087522/farsi.jpg

Mr FTHEL
جمعه 20 اسفند 1389, 21:59 عصر
توی خود code سورس برنامه نمیشه فارسی نوشت؟
ممنون از همه که جواب دادن

ali.rezaei7
جمعه 20 اسفند 1389, 23:30 عصر
توی Vb چطوری فارسی بنویسم؟ encoding چیزی نداره؟
ممنون

سلام. فونت پیشفرض محیط کدنویسی از کارکترهای فارسی پشتیبانی نمی کنه. شما از منوی tools گزینه options رو انتخاب کنید و از قسمت Edit ‎Format فونت رو به Courier New arabic تغییر بدید. همون فونت هست با این تفاوت که از فارسی هم پشتیبانی میکنه.
موفق باشید.

aminaltavista
دوشنبه 23 اسفند 1389, 08:27 صبح
سلام. فونت پیشفرض محیط کدنویسی از کارکترهای فارسی پشتیبانی نمی کنه. شما از منوی tools گزینه options رو انتخاب کنید و از قسمت Edit ‎Format فونت رو به Courier New arabic تغییر بدید. همون فونت هست با این تفاوت که از فارسی هم پشتیبانی میکنه.
موفق باشید.
دوست عزیز گزینه ای که گفتی وجود نداشت یعنی courier new درست بود ولی Courier New arabic نبود یه چیز
دیگه بود وقتی هم که انتخوابش کردم جوابی نیافتم:ناراحت:

محسن واژدی
دوشنبه 23 اسفند 1389, 13:59 عصر
دوست عزیز گزینه ای که گفتی وجود نداشت یعنی courier new درست بود ولی Courier New arabic نبود یه چیز
دیگه بود وقتی هم که انتخوابش کردم جوابی نیافتم:ناراحت:

سلام علیکم
روی دکمه combobox (جعبه حاوی فونت ها) کلیک کنید و فونت زیر آیتم Courier New یعنی " (Courier New (Arabic"که برای نوشته های عربی و فارسی استفاده میشود را انتخاب کنین، طبق تصویر زیر

این فونت حتما" باید باشد، که در غیر اینصورت یکبار دیگه vb را setup کنین انشاء الله درسته

موفق باشید

ali.rezaei7
دوشنبه 23 اسفند 1389, 17:34 عصر
اول از لیست فرمت ها که در سمت چپ قرار دارد مطمئن شوید که آیتم اول انتخاب شده است
سلام آقا محسن.اين مربوط به رنگ بندي كد ها مي باشه و تاثيري برروي فونت نمي زاره.

دیگه بود وقتی هم که انتخوابش کردم جوابی نیافتم

همون طور كه آقا محسن اشاره كردن:Courier New(arabic) صحيح هستش. ولي چون من بصورت حفظي اين مسير رو گفتم، فراموش كردم كه نام فونت از پرانتز هم برخودار هستش.ببخشيد.

محسن واژدی
دوشنبه 23 اسفند 1389, 19:02 عصر
سلام آقا محسن.اين مربوط به رنگ بندي كد ها مي باشه و تاثيري برروي فونت نمي زاره.

سلام علیکم
ببخشید حواسم نبود عنوان گروپ را نگام نکردم، اصلا" چه ارتباطی داشت این مطلب را ذکر کرده بودم :متعجب::اشتباه:
پست ویرایش شد

موفق باشید
یاعلی