PDA

View Full Version : کمک برای راه حل و نوع رابطه اجزای برنامه

python dos
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 01:16 صبح
سوال ام اینه که کد این برنامه رو چطوری بنویسم.

برنامه بنویسید که نام و معدل تعدادی دانش اموز را توسط دکمه input گرفته و شامل دکمهای به نام maxavg باشد معدل دانش اموزانی که معدل انها بیشتر از معدل کل کلاس باشند را به listbox1 اضافه کند.

برنامه دارای دکمه ای به نام open باشد که یک تصویر را بر روی صحفه اضافه نماید و رنگ فرم را به رنگ صورتی در میاورد.

ضاهر برنامه رو هم ضمیمه کردم خواهشا امتحان دارم کمکم کنید

alonemm
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 10:14 صبح
کمی واضح تر مطرح کنید...!
این نام ها و نام خانوادگی و نمرات را داخل چی ذخیره میکنید؟
برای معدل گرفتن هم که نمره ها رو دخل یک آرایه بریزید و بایک حلقه همه رو جمع کنید.
برای نمایش بزرگترین معدل هم تمام نمرات را داخل یک آرایه بریزید و با یک حلقه چک کنید کدام خانه آرایه مقدار بیشتری دارید.
(این الگوریتم کار بود.)

knight-rak
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 11:24 صبح
سلام
برای امتحان عملی شنبه داری آماده میشی ؟ اگه اشکالی نداره میشه بگی از کدوم استان هستی ؟

کل مطلب رو که باید استفاده کنی و احتمال سوال بودنش هست رو بهت میگم
یه آرایه دینامیک تعریف کن " بعدش یا همون اول از کاربر تعداد کل دانش آموز ها رو بگیر و آرایه رو Redim کن یا با یه شمارنده توی حلقه هر بار به آرایه با حفظ اطلاعات قبلی یکی اضافه کن " توی حلقه هم میتونی از شرط پایان استفاده کنی هم میتونی بگی بسته به تعداد دانش آموز ها دریافت کنه
برای نمره و معدل هم میشه آرایه تعریف کرد یا اینکه همین آرایه رو 2 بعدی کنی ( اولی واست راحت تر هستش )
برای جمع نمرات هم یه کنتر بگیر بسته به تعداد درس مجموع نمرات وارد شده رو تقسیم کنه
---- اضافات :
برای مرتب سازی هم که دیگه کافیه وقتی نمرات رو مرتب میکنی نام دانش آموز هم با اون به ترتیب جابجا کنی
dim nam() as string
dim x () as integer
'///////////// c1_click
n=val(inputbox("enter count student :"))
redim nam(n)
redim x(n)

for k=1 to n
nam(k)=inputbox("name")
x(k)=val(inputbox("enter NUM :")
li1.additem nam(k)
li2.additem x(k)
next
" البته این رو که نوشتم واسه دریافت 1 نمره بود برای اونم میتونی یه حلقه بزاری بسته به تعداد درس دانش آموز
------------- جواب 2
کافیه از کامپوننت command dialog استفاده کنی به صورت زیر :
cm1.showopen
pic1.picture=loadpicture(cm1.filename)
me.backcolor=colorcode

ثابت صورتی رو نمیدونم چی هست (;
برای تغییر رنگ هم میتونی از کامنددیالوگ استفاده کنی که بهتره

موفق باشید ....

python dos
یک شنبه 22 اسفند 1389, 07:34 صبح
داداش اگه میشد این دستورات رو پروژه میکردی عالی میشد اصلا نمی فهمم چی میگی. من رایانه کار مهارت هفتم که اخرین امتحاناتش هست شرکت کردم برای دیپلم برای خیلی خیلی ضروریه

python dos
یک شنبه 22 اسفند 1389, 09:17 صبح
دادش اینم پروزه عملی این سوال فقط کد ها رو جاگذاری میکنی http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=67420&stc=1&d=1299997126

محسن واژدی
یک شنبه 22 اسفند 1389, 16:32 عصر
سلام
نمونه سورستون که خالی بود
بهتر است خودتون تا انجایی که میتوانید برنامه تون را شروع کنید و در هرکجا که به مشکل برخورد کردید با یاری دوستان برطرف گردد

موفق باشید