PDA

View Full Version : سوال: مدیریت اخبار

reza_majid68
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 10:54 صبح
سلام
من برای سایتم یه قسمت گذاشتم که اونجا تیتر خبر ها رو نشون بدم و کاربر اگر روی لینک کلیک کرد به صفحه اخبار بره و شرح کامل اون خبر رو ببینه .
شما چه پیشنهادی دارین ؟
از DATALIST استفاده کنم یا گرید ویو
لطفا بگین چه کار هایی باید انجام بدم
مرسی

jaykob
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 11:14 صبح
سلام
من برای سایتم یه قسمت گذاشتم که اونجا تیتر خبر ها رو نشون بدم و کاربر اگر روی لینک کلیک کرد به صفحه اخبار بره و شرح کامل اون خبر رو ببینه .
شما چه پیشنهادی دارین ؟
مرسی

سلام

نوع کنترل کاملا به خود شما بستگی داره من از گریدویدو استفاده می کنم اما سفارشی درستش می کنم مثلا border هاش رو برمی دارم و ...

بعد احتیاج دارید که id اون خبر رو پاس بدید به صفحه ای که می خواهید در آن خبر نشان داده بشه و با quary string مقدار را دریافت کنید

و در نهایت در یک کنترل نشان بدید که من literal رو پیشنهاد می کنم به دلیل اینکه html رو render می کنه .

موفق باشید

reza_majid68
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 11:17 صبح
خوب
من چه جوری مقدار رو پاس بدم ؟
من الان یه هایپر لینک گذاشتم که توی اون عنوان خبر هست
و یه لیبل که کد خبر هست
میخوام وقتی روی هایپر لینک کلیک کردم کد خبر رو انتقال بده به صفحه ای که میخوام بفرستم
چیکار باید بکنم ؟

b.paseban
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 13:25 عصر
سلام بر شما.
شما باید یه hyperlink بزارین توی صفحتون و آدرس اون رو به این صورت بهش بدین:

NavigateUrl='<%# "page.aspx?Id="+Eval("fieldID")%>'

اون filedid واسه صفحه مقصد و معمولا pk جدول هم هست رو ما با این کار به صفحه مورد نظر(page.aspx) میفرستیم.

بعدشم توسط یه querystring این مقدار رو دریافت میکنیم و توی یه datacontrol نمایش میدیم.
اون query string هم میتونی داخل یه sqldatasource تعریف کنی به این شکل:

<SelectParameters>
<asp:QueryStringParameter Name="NewsID" QueryStringField="ID" Type="Int32" />
</SelectParameters>

بعدشم اون datacontrol رو به این sqldatasource وصل کن و اونجا نمایش بده.

jaykob
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 13:31 عصر
به این شکل هم با استفاده ازTemplateFieldمی تونید پاس بدید و با کوئری استرینگ مقدار رو دریافت کنید :

<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<%# Eval("id", "<a href=\"/ItemView.aspx?Item={0}\" target=\"_blank\">نمایش</a>")%>
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>

aspismylove
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 13:44 عصر
سلام
شما چه پیشنهادی دارین ؟
مرسی
سلام دوست عزیز خسته نباشید
شما میتونید با استفاده از گرید ویو و یک Template Filed این کاری رو که میخاین به راحتی انجام بدین و بعد برای قسمت ادامه خبر که قرار متن کامل خبر نمایش داده بشه هم میتونید با استفاده از یک کوئری ساده به هم لینک کنید

موفق باشید:قلب:

reza_majid68
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 14:45 عصر
سلام
ممنون از راهنمایی ها . با کمک هاتون تونستم درستش کنم مرسی