PDA

View Full Version : مشکل در لود کردن فایل ذخیره شده

Restlesa
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 19:01 عصر
سلام بر همگی دوستان برنامه نویس عزیز
یه برنامه شبیه به برنامه ی Notepad نوشتم که داخلش قابلیت وسط چین گذاشته ام و وقتی که که متنی را وارد می کنم و دکمه ی وسط چین را می زنم و ذخیره میکنم هنگام باز کردنش متنم وسط چین و یا راست چین نیست باید چی کار کنم ؟؟؟؟

SilverLearn
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 19:52 عصر
سلام يه پيشنهاد برات دارم مي توني مشخصات فايل رو در آخر فايلت بنويسي و پس از بارگذاري فايل توي برنامه حالا به هر روشي كه دلت مي خواد بياي و اون مشخصات رو بخوني و روي فايل به صورت اتوماتيك اعمال كنيد به طور مثال مي توني اگر راست چين بود كلمه right رو ذخيره كني حالا وقتي برنامه اين كلمه رو مي خونه كل فايل رو راست چين مي كنه.......
البته اين نوع برنامه نويسي خيلي مي تونه ساده باشه....
شما از راه هاي ديگه اي مثل رجيستري هم مي توني استفاده كني....

Restlesa
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 20:12 عصر
میشه بیشتر و موشکافانه تر توضیح بدی
ممنونت میشم

knight-rak
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 23:03 عصر
سلام
دوست عزیز شما اول بگید فایل ایجاد شده شما چه نوعی هست ؟
به چه صورت متن رو وسط چین کردید ؟

محسن واژدی
شنبه 21 اسفند 1389, 09:12 صبح
سلام علیکم
اگر از کنترل textbox معمولی استفاده میکنید تنظیماتی که در این کنترل اعمال میکنید فقط در همان موقع قابل مشاهده است و همراه با ذخیره فایل متنی ذخیره نمیشود
برای اینکار میتوانید به چند شیوه عمل کنید

کنترل مورد استفاده تون را به RichTextBox تغییر بدین که در این صورت هر تغییر اعمال شده در متن به همراه دستور Save که جزئی از توابع این کنترل است در فایل ذخیره شده، ذخیره خواهند شد البته با فرمن rtf (که بیشترین پیشنهاد بنده هم بر روی همین کنترل است برای کار شما)
همانگونه که آقا محمد هم قبلا گفتند فایل تون را ذخیره کرده و تنظیماتی که احیانا" در کنترل اعمال کرده اید را به همراه فایل در انتهای آن قرار داده و بهمراه بارگذاری فایل آن تنظیمات را هم بارگذاری کنید که این کمی پیچیده میشود همچنین برای این شیوه باید فایلتون را بصورت binary یا random ذخیره کنید و البته باتوجه به سوالتون برمیاد که این برایتان کمی سخت باشد
یکی فایل همنام فایل متنی تون و با فرمت دیگر مثلا ".set" که نشان دهنده تنظیمات خصوصیات فایل است را همزمان با ذخیره فایل در کنار آن قرار دهید و به هنگام بارگذاری فایل متنی این فایل را هم بارگذاری و تنظیمات را اعمال کنید
تنظیمات را در ریجستری ذخیره کنید

البته بیشتری تاکید بنده بر روی مورد شماره 1 است که هم معمول تر و هم اصولی تر است برای این گونه ذخیره فایل ها و اون سه مورد آخر را بالکل هم یک روش غیر استاندارد و هم پر از احتمال خطا میدانم

موفق باشید
یاعلی

Restlesa
شنبه 21 اسفند 1389, 19:43 عصر
دوست عزیز یه دنیا ممنون

Restlesa
دوشنبه 23 اسفند 1389, 01:37 صبح
دوست عزیز پیشنهادی که شما بهم دادین رو انجام دادم و از کنترل RichTextBox استفاده کردم
اما حالا یه سوال دیگه برام پیش اومده و اونم اینه که وقتی فایلی رو با پسوند RTF ذخیره می کنیم اگر برنامه ی Word بر روی سیستم نصب باشد فایل مذکور در برنامه ی Word باز میشه و اگر نصب نباشه به شکل یه آیکن ناشناخته برای سیستم در میاد
حالا من چی کار کنم که اولا فایل مذکور در تنها در برنامه ی خودم باز بشه و ثانیا شکل آیکن فایل ذخیره شده تنها به شکل آیکن برنامه ام باشه ؟؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر:
ممنونت میشم در این باره هم کمکم کنی

Restlesa
دوشنبه 23 اسفند 1389, 19:40 عصر
کسی نیست جواب مارو بده ؟؟؟
آقای mohsenvj (http://barnamenevis.org/member.php?104729-mohsenvj) شما چه طور ؟؟؟؟

محسن واژدی
دوشنبه 23 اسفند 1389, 20:55 عصر
وقتی فایلی رو با پسوند RTF ذخیره می کنیم اگر برنامه ی Word بر روی سیستم نصب باشد فایل مذکور در برنامه ی Word باز میشه و اگر نصب نباشه به شکل یه آیکن ناشناخته برای سیستم در میاد

سلام علیکم
البته فرمت RTF یک فرمت معمولی در ویندوز برای فایل های حاوی فرمت هست که با حداقل برنامه ی موجود ویندوز یعنی Wordpad هم قابل گشودن است حتی اگه آفیس ورد هم نصب نباشه مشکلی پیش نمیاد، کافیه که OpenWith فایل های RTF را بر روی Wordpad قرار دهید (در زمان هایی که office word را نصب ندارید)

حالا من چی کار کنم که اولا فایل مذکور در تنها در برنامه ی خودم باز بشه و ثانیا شکل آیکن فایل ذخیره شده تنها به شکل آیکن برنامه ام باشه ؟؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر:

اگر میخواهید فایلتان تنها در برنامه خودتان قابل خواندن باشد باید یک فرمت جدید تعریف کنید به عبارتی هم فرمت فایل جدیدباشد (مثلا .rtfx) و هم محتویاتش کدبندی متفاوت شده باشد همچنین OpenWith آن نیز بر روی برنامه تون باشد
برای مشکل آیکون هم میتوانید فرمت جدید فایل را در ریجستری تعریف کرده و مسیر آیکون مورد نظر را در آنجا برای فرمت جدیدتون تعریف کنید
البته این توضیحات اجمالی بودند، کلا" برای اینکه فایل خروجی خاص برنامه خودتان باشد باید یک برنامه نویسی کلی برای آیکون و محتویات آن انجام دهید البته چرا میخواهید فایل تنها در برنامه تان گشوده شود؟ چون میتوانید بدون آنکه نیازمند زحمت اضافی باشد مسیر OpenWith فایل های RTF را بر روی برنامه خودتان تنظیم کنید و محتویات فایل را در RichTextBox برنامه تون نمایش دهید همچنین آیکون شان را به طبع صلیقه خود تغییر بدین
برای تغییر دادن آیکون فایل ها هم میتوانید در تاپیک های قبلی تالار جستجو کنید یادم است یکی از دوستان قبلا" اینچنین موضوعی را مطرح کرده بودند که مفصلا" هم بحث شد

موفق باشید
یاعلی

Restlesa
جمعه 27 اسفند 1389, 17:17 عصر
میتوانید بدون آنکه نیازمند زحمت اضافی باشد مسیر OpenWith فایل های RTF را بر روی برنامه خودتان تنظیم کنید و محتویات فایل را در RichTextBox برنامه تون نمایش دهید همچنین آیکون شان را به طبع صلیقه خود تغییر بدین

دوست عزیز چه طوری می تونم عمل OpenWith رو با استفاده از کدی نویسی بر روی برنامه ام اعمال کنم ؟؟؟
منظورم اینه که وقتی برنامه ام در یه سیستم دیگه نصب میشه کاربر نیازی به تنظیمات دستی نداشته باشه ؟؟؟
خواهش می کنم به طور کامل و گویا برام توضیح بدین و اگه سورسی دارین درنگ نکنید و برام ارسال کنید خیلی خیلی بهش نیاز دارم به خاظر همین مشکل برنامه ام رو هواست
پیشاپیش بازم ازتون ممنونم

Restlesa
یک شنبه 29 اسفند 1389, 12:54 عصر
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه:

ali reza mansoori 2
سه شنبه 02 فروردین 1390, 10:59 صبح
سلام سال نو مبارک
باید داخل ریجستری رو دستکاری کنی
جستوجو کنی پیدا میکنی اگر پیدا نکردی خبر بده کمکت کنم

Restlesa
پنج شنبه 04 فروردین 1390, 12:08 عصر
میشه راهنماییم کنی چیز به درد بخوری پیدا نکردم

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 04 فروردین 1390, 17:24 عصر
یه نگاه به تایپیک زیر بنداز
http://barnamenevis.org/showthread.php?148772-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D9%8A-%D9%83%D9%8A%D9%87-%D8%9F&p=909364&viewfull=1#post909364
البته خودم هنوز تستش نکردم

Restlesa
شنبه 06 فروردین 1390, 16:44 عصر
ازت ممنونم ولي تو جواب سوال اصيلي مو ندادي (اعمال عمليات Open with هنگام اجراي برنامه ام)
من دارم يه برنامه ي Notepad مي نويسم(هموني كه يهت نشون دادم) و مي خوام وقتي كاربر برنامه ام رو روي سيستمش اجرا كرد از اون به بعد تمامي فايل هاي موجود با پسوند txt در سيستمش توسط برنامه ي من باز بشه.
در اين باره مي توني كمكم كني ؟؟؟

Restlesa
دوشنبه 15 فروردین 1390, 11:58 صبح
كسي نيست به ما كمك كنه ؟؟؟ :گریه:http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/123.gifhttp://barnamenevis.images/smilies/yahoo/123.gif

alishademan
دوشنبه 15 فروردین 1390, 14:39 عصر
سلام دوست عزیز دیگه این که گریه نداره برات یه نمونه میزارم ببین چی جوریه خودتم می تونی تغییر بدی
ضمیمه کردم فایل رو

Restlesa
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:55 عصر
دوست عزیز ازت ممنونم ولی مثل اینکه متوجه مشکل من نشدی
پست شماره ی 15 رو با دقت بخون