PDA

View Full Version : مشكل توزيع برنامه در سيستم هاي متفاوت و زبان فارسي

javad_r_85
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 19:07 عصر
با سلام من يه برنامه نوشتم و در سيستم هاي مختلف تست كردم و مشكل من اينجاست كه در ويندوز اكس پي به عنوان مثال حرف ي را به صورت دونقطه زير آن مي نويسيد و در ويندوز 7 اين حرف را در ست مي نويسيد و مشكل زماني براي من بوجود مياد كه ديتابيسم را بخوام از يه سيستم به سيستم ديگر انتقال بدم و بعضي از قسمت هاي برنامه مثلا جست و جو ها كار نمي كند به خاطر همين حرف حالا من بايد چه كار كنم تا اين مشكل را برطرف كنم؟؟؟؟؟؟/

Hossenbor
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 19:39 عصر
سلام یک سوال فونت ثابته یا نه و یک سوال دیگه زبان عربیه یا فارسیه

payman_xxp
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 21:16 عصر
با سلام من يه برنامه نوشتم و در سيستم هاي مختلف تست كردم و مشكل من اينجاست كه در ويندوز اكس پي به عنوان مثال حرف ي را به صورت دونقطه زير آن مي نويسيد و در ويندوز 7 اين حرف را در ست مي نويسيد و مشكل زماني براي من بوجود مياد كه ديتابيسم را بخوام از يه سيستم به سيستم ديگر انتقال بدم و بعضي از قسمت هاي برنامه مثلا جست و جو ها كار نمي كند به خاطر همين حرف حالا من بايد چه كار كنم تا اين مشكل را برطرف كنم؟؟؟؟؟؟/

سلام
این مشکل با حرف "ک" و "ك" هم هست که بدو صورت نوشته میشه...
کاربردی ترین( تنها ترین :بامزه:) راه استفاده از یک تابعی قبل از ثبت اطلاعات در دیتابیس هست که این دو حرف(ی ي ، ک ك) را بصورت یکسان در دیتابیس ثبت کنه، یعنی کاربر هرکدومشو زد به اون صورتی که مدنظر شماست ذخیره بشه.
این تابع هم میتونه در سطح برنامه( VS) هم در سطح دیتابیس پیاده سازی بشه.
موفق باشید.

javad_r_85
جمعه 20 اسفند 1389, 09:39 صبح
اين تابع را چطور بنويسم البته به نظرم مي شه يه برنامه جانبي اطلاح صفحه كليد فارسي هم به همراه پرو‍‍‍‍ ‍‍ژم قرار بدم .از دوستان كسي نظري در اين باره نداره؟؟؟

payman_xxp
جمعه 20 اسفند 1389, 12:36 عصر
اين تابع را چطور بنويسم البته به نظرم مي شه يه برنامه جانبي اطلاح صفحه كليد فارسي هم به همراه پرو‍‍‍‍ ‍‍ژم قرار بدم .از دوستان كسي نظري در اين باره نداره؟؟؟

سلام
میتونید از تابع replace استفاده کنید:
((Replace(string,,nchar(1603),nchar(1705 برای تبدیل حرف ک
((Replace(string,,nchar(1610),nchar(1740 برای تبدیل حرف ی

یه سری به لینکهای زیر بزنید، اگه مورد مرتفع نشد در خدمتیم:
مشکل در جستجو (http://barnamenevis.org/showthread.php?153196-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%81-(%DB%8C))
مشکل جستجو ی و ک عربی در دستورات sql (http://www.eslamifar.com/index.php/archives/88)
موفق باشید.