PDA

View Full Version : مدیریت ‍پروژه ی برنامه نویسی با C#

ehsanvbnet
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 22:57 عصر
سلام به دوستان

من یه پروژه ی برنامه نویسی گرفتم که حدود ۲ سال طول می کشه اگر ۴ تا برنامه نویس دیگه هم بامن کار کنن

حالا برای من چند تا سوال پیش اومده که میخواستم از دوستان بپرسم

۱- من این پروژه رو بین چند برنامه نویس تقسیم می کنم اما برام سخته که چطوری کد هاشون رو آنلاین داشته باشم (در واقع روی نرم افزار مدیریت کد های برنامه نویسان هیچ آشنایی ندارم که چطوری کد هاشون رو جمع و جور کنم)
۲- من چطوری از استفاده نامطلوب (کپی برداری) برنامه توسط کارکنانم جلوگیری کنم

m.soleimani
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 23:32 عصر
سلام به دوستان

من یه پروژه ی برنامه نویسی گرفتم که حدود ۲ سال طول می کشه اگر ۴ تا برنامه نویس دیگه هم بامن کار کنن

حالا برای من چند تا سوال پیش اومده که میخواستم از دوستان بپرسم

۱- من این پروژه رو بین چند برنامه نویس تقسیم می کنم اما برام سخته که چطوری کد هاشون رو آنلاین داشته باشم (در واقع روی نرم افزار مدیریت کد های برنامه نویسان هیچ آشنایی ندارم که چطوری کد هاشون رو جمع و جور کنم)
۲- من چطوری از استفاده نامطلوب (کپی برداری) برنامه توسط کارکنانم جلوگیری کنم

طبق گقته خودتون اگر کارکنان شما باشن پس سفارش فلان قسمت از نرم‌افزار یا فلان سبک کد « نیازش برای اون روشن نیست » رو بهشون می‌دی اگر خواستی برای قسمت‌های مختلف سطح دسترسی متفاوتی انتخاب می‌کنی در کل به روز بودن و تجربه مهم‌ترین موضوع هست بعد از یه مدت متوجه خواهی شد که چرا یه نفر مدیر می‌شه و ده نفر زیر دست موفق باشید./

ehsanvbnet
جمعه 20 اسفند 1389, 00:31 صبح
دوست عزیز از راهنمایی تون ممنون ولی شما تصور کنید که اگه صورت فرم های اطلاعات کلی رو به کارکنان نشون بده مثلا تصور کنید دارید که انبار طراحی می کنید خود همین عنوان ها به کارکنان اطلاعات کلی رو میده من میخواستم به کارکنان یه نرم افزار بدم که بتونن کد هاشون رو توش بنویسن ولی کپی برداری نکنن یعنی اگر خواستن جایی استفاده کنن باید از ابتدا به ساکن خودشون کد هاشون رو بنویسن

m.soleimani
جمعه 20 اسفند 1389, 01:35 صبح
دوست عزیز از راهنمایی تون ممنون ولی شما تصور کنید که اگه صورت فرم های اطلاعات کلی رو به کارکنان نشون بده مثلا تصور کنید دارید که انبار طراحی می کنید خود همین عنوان ها به کارکنان اطلاعات کلی رو میده من میخواستم به کارکنان یه نرم افزار بدم که بتونن کد هاشون رو توش بنویسن ولی کپی برداری نکنن یعنی اگر خواستن جایی استفاده کنن باید از ابتدا به ساکن خودشون کد هاشون رو بنویسن

اونی که می‌تونه با دیدن کلیات جزییات برنامه را تهیه کنه نیازی به برنامه شما نداره چون در واقع خودش نوشتتش پس اگر اینقدر به کارکنان خودتون شک دارین یا با نفرات تازه شروع به کار کنید یا توی طرز فکر خودتون تجدید نظر کنید « البته چون نظر خودم بود توی حاشیه بهتون می‌گم شما با این تجربه که دارین به نظر خودتون می‌تونین مدیر یه پروژه بزرگ باشین یا نه اگر نه یا اگر که شک دارین یه مدیر پروژه با سواد و حرفه‌ای استخدام کنید و روی سلامت پروژه خودتون حساب باز کنید » موفق باشید./

ehsanvbnet
جمعه 20 اسفند 1389, 09:33 صبح
با سلام دوباره

به نظر من اون ایده ی کلی خوبه که کارکنان داشته باشن تا هدف برنامه و سیستم را روال کاریشون قرار بدن ولی تصور کنید اگر من این پروژه ای که می خوام بنویسیم 2 سال با 4 تا کارمند تمومش کنم و بعد یه

نفر از کارکنان بخواد این پروژه رو کپی کنه که تمام هزینه ها من هدر رفته و بدون چک بازار کار من خراب میشه شما پروژه ی من رو نگاه نکنیدیه پروژه ی ملی رو تصور کنید اگر سورس کد دست همه باشه اصلا شاید امنیت سیستم بیاد پایین. یا شرکتی که 500 میلیون روی پروژه ی برنامه نویسی هزینه کرده به راحتی برنامه رو به کارمنداش نمیده مگر مدیر پروژه ای یا ....

باز هم از راهنمایی هاتون ممنون هستم من هدفم اینه که ابزاری توی دستم باشه که بتونم باهاش کپی کردن پروژه رو از دسترس کارکنانم بگیرم

علیرضا حسن زاده
جمعه 20 اسفند 1389, 13:32 عصر
با TFS فکر کنم بتونی همچین کای بکنی ولی در کل اگر بهترین راه جلگیری از ورود هرگونه رسانه انتقال هست مثل فلش و اینترنت
ونکته جالبی که هست اینکه اگه کارمندی بخواد از کدها کپی بگیره در طی دوسال موقعیت هایی براش پیش میاد که این کار رو بکنه پس بهتره در انتخاب همکاراتون نهایت دقت رو داشته باشید

Asad.Safari
شنبه 21 اسفند 1389, 17:10 عصر
پس بهتره در انتخاب همکاراتون نهایت دقت رو داشته باشید

مثلا چه کسانی را اگر انتخاب کنیم با چنین مشکلی روبرو نمی شویم؟

m.soleimani
شنبه 21 اسفند 1389, 19:18 عصر
اگر شما توانایی این رو داشتی که یه همچین پروژه‌ای رو بگیری تردید نکن که این قابلیت رو هم داری که چندتا برنامه نویس رو کنترل کنی از همه مهم‌تر چندتا برنامه نویس کارمند رو موفق باشید./

rangin
شنبه 09 مهر 1390, 21:53 عصر
شما می تونید از dll استفاده کنید