PDA

View Full Version : بایند کردن به ستون های دیتا گرید

hamidhws
جمعه 20 اسفند 1389, 12:54 عصر
سلام دوستان

فرض کنید ستونی در دیتاگرید ساختیم و خصوصیت width رو برابر star قرار دادیم.
حالا چطوری خصوصیت width و left یه کنترل (مثلا textbox ) خارج از دیتاگرید رو به این ستون دیتاگرید بایند کنیم؟

taghvajou
جمعه 20 اسفند 1389, 20:46 عصر
سلام به همه
بایند کردن یه پراپرتی از یه کنترل به اون یکی خیلی کار سختی نیست. مقدار اون پراپرتی رو بایند میکنیم به ولییوی یه کنترل دیگه. مثلا
<TextBlock Height="30" Width="{Binding Path=Value ,ElementName=uxLenghtNumeric}"/>
<my:NumericUpDown x:Name="uxLenghtNumeric"/>

ولی دقیقا نفهمیدم که شما چی رو از دیتا گرید میخواین به تکست باکس بایند کنین.

hamidhws
شنبه 21 اسفند 1389, 01:52 صبح
سلام دوستان

از پاسخگویی شما ممنونم جناب تقوی جوی عزیز

ولی دقیقا نفهمیدم که شما چی رو از دیتا گرید میخواین به تکست باکس بایند کنین.

خصوصیت width و left

در مورد left زیاد مطمئن نیستم

این عکسو ببینید (خصوصیت width مربوط با column2 روی star هست)

67383

در عکس 2 با تغییر سایز column2 تکست باکس هم به همون اندازه تعییر سایز و تغییر مکان داد

میخوام اینجوری بشه

ممنون

taghvajou
شنبه 21 اسفند 1389, 21:18 عصر
سلام به همه
واسه این کار میشه دو کار کرد:

1- اگه حتما میخوایم از بایندینگ استفاده کنیم باید دیتاگرید رو اکستند کنیم و یه دپندنسی پراپرتی برای کالوم ویدث تعریف کنین.

2- ولی اگه غیر بایندینگ بخواین کار کنین میشه با استفاده از رویداد تکست چنج تکست باکس مقدار گرفته رو اون رو اعمال کنین.

taghvajou
شنبه 21 اسفند 1389, 21:20 عصر
حالا کاربرد این چی هست؟

hamidhws
یک شنبه 22 اسفند 1389, 04:02 صبح
حالا کاربرد این چی هست؟

برای اینکه کاربر راحتتر و سریعتر بتونه جستجو کنه بالای سرهر ستون و چسبیده به هدر ستون ها برای هر فیلد یه جستجو میذارم که با هم تشکیل یه جستجوی ترکیبی رو میدن

ولی اگه غیر بایندینگ بخواین کار کنین میشه با استفاده از رویداد تکست چنج تکست باکس مقدار گرفته رو اون رو اعمال کنین.

ضمن اینکه تشکر میکنم از شما دوست عزیز اما خواهش میکنم کمی بیشتر به متن سوال دقت بفرمایید

بنده عرض کردم میخوام خصوصیت width رو بایند کنم نه مقدار درون تکست باکس را! فکر کنم از عکسایی هم که فرستادم کاملا مشخص باشه!

اگه حتما میخوایم از بایندینگ استفاده کنیم باید دیتاگرید رو اکستند کنیم و یه دپندنسی پراپرتی برای کالوم ویدث تعریف کنین.

دوست عزیزم اگه ممکنه واژه های انگلیسی رو همون انگلیسی بفرمایید ممنون میشم.
البته تونستم بخونم اما فکر کنم اونجوری بهتر باشه.

و خواهشمندم کمی جزییات بیشتری بفرمایید.

مثلا فرمودید دیتاگرید رو اکستند کنیم >> خوب دوست عزیز شاید یه بنده خدایی ندونه دیتاگرید رو چجوری اکستند میکنن! (شاید هم من معنی اکستند شما رو درست متوجه نشدم!)

در کل طبق عادت ممنونم!