PDA

View Full Version : گفتگو: راهنمایی برای طراحی سایت بطورت استاندارد و cross browsing

ramin_hashemi
جمعه 20 اسفند 1389, 14:53 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
مشکل من از اونجایی شروع شد که یه وب سایت رو ساختم و روی هاستم رفت .من وب سایتمو با رزولوشن 1280*1024 طراحی کرده بودم.
یه روز رفتم کافی نت و رزولوشن اون سیستم 1024*768 بود.یه کم دیزاین به هم ریخته بود.من از دوستان میخام منو راهنمایی کنن که :
1_با چه مرورگری برنامه نویسی کنم که مشکلی با بقیه نداشته باشم؟
2_رزولوشون صفحه ربطی به این مشکل داره یا مشکل از طراحی من بوده؟
3_یه استاندارد خاص برای تگهای مختلف مثل <p> وجود داره که روی همه مرورگرها به یک شکل کار کنه؟آخه یه متن فارسی روی ie به یک شکل نوشته میشه روی mozila به یک شکل دیگه.
ممنون:لبخندساده:

Ali_M.Eghbaldar
جمعه 20 اسفند 1389, 16:10 عصر
سلام :لبخندساده:
شما باید سوالتنو در بخش html & css مطرح کنید !! اونجا راهنمایی بهتری می کنند

Javad.Kashi
جمعه 20 اسفند 1389, 17:21 عصر
سلام :لبخندساده:
شما باید سوالتنو در بخش html & css مطرح کنید !! اونجا راهنمایی بهتری می کنند
سلام
با عرض احترام می شه بگید اینجا مگه کجاست ؟ تالار html و css دیگه !!!:اشتباه:

hamiii
شنبه 21 اسفند 1389, 08:28 صبح
این مشکل هم با تغییر رزولیشن بوجود میاد که مشکل ش هم نوع طراحیه
معمولا سایتهایی که قراره با عرض بزرگ یا فول اسکرین طراحی بشن از مقیاس درصد بجای پیکسل استفاده می کنند.اینجوری تو هر رزولیشنی وبسایت فول اسکرین دیده میشه(مثل همین تالار)
قاعدتا استفاده از درصد به نسبت پیکسل مشکلتره و بیشتر کار می بره.

یه استاندارد خاص برای تگهای مختلف مثل <p> وجود داره که روی همه مرورگرها به یک شکل کار کنه؟آخه یه متن فارسی روی ie به یک شکل نوشته میشه روی mozila به یک شکل دیگه.
هر مرورگر یه سری مقادیر پیشفرض داره،به عنوان مثال فایرفاکس برای تگ p مقدار 5 پیکسل رو برای حاشیه داخلی در نظر میگیره ولی ie همین مقدار رو 7 پیکسل میگیره به همین دلیله که یکسری مشکلات در مروگرهای مختلف بوجود میاد. برای حل این مشکل باید margin,padding,line-height رو مقدار دهی کنید تا مرورگر از مقادیر پیشفرض خودش استفاده نکنه.

_با چه مرورگری برنامه نویسی کنم که مشکلی با بقیه نداشته باشم؟
موقع طراحی یک صفحه باید با تموم مرورگرهای پر استفاده چک کنین،مثلا ie6,ie7,ie8,ff,chrom,opera

موفق باشی