PDA

View Full Version : سوال: load نشدن مقادیر فارسی در datagrid

aliburnout
جمعه 20 اسفند 1389, 19:47 عصر
با سلام
دو تا سوال داشتم در باره data grid
1- من یه برنامه دارام که تو برنامه من وقتی روی دکمه جستجو کلیک میکنی اطلاعات رو از دیتابیس میگیره و داخل datagrid نمایش میده و این برنامه هم کار میکنه .
مشکلی که هست datagrid من اطلاعات فارسی رو نمایش نمیده فقط انگلیسی رو نمایش میده چرا؟؟؟؟؟؟؟؟

2- چطوری میشه از سطرهای datagrid به عنوان کلید استفاده کرد مثلا روی یه سطر کلیک کنم تا یه فرم باز بشه و باقی اطلاعات مربوط به اون سطر رو نشون بده؟ اگه نمیشه چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید

ehsanara
شنبه 21 اسفند 1389, 00:49 صبح
برا سوال دومت میتونی از رویداد RowEnter استفاده کنی و کدی که میخوای اونجا بنویسی
حالا بسته به نوع کدی که میخوای بنویسی

برا سوال اولت هم
اگه تو DataBase هم اطلاعات رو درست نشون نمیده باید ببینی فیلدت رو چطور تعریف کردی؟
اگه Char هست nvarchar کن اگر هم اینطور نیست ممکنه فونت Grid رو تغییر داده باشی به فونتی که فارسی رو نمیخونه

aliburnout
شنبه 21 اسفند 1389, 08:39 صبح
برا سوال دومت میتونی از رویداد RowEnter استفاده کنی و کدی که میخوای اونجا بنویسی
حالا بسته به نوع کدی که میخوای بنویسی

برا سوال اولت هم
اگه تو DataBase هم اطلاعات رو درست نشون نمیده باید ببینی فیلدت رو چطور تعریف کردی؟
اگه Char هست nvarchar کن اگر هم اینطور نیست ممکنه فونت Grid رو تغییر داده باشی به فونتی که فارسی رو نمیخونه

دوباره سلام
بابت جواب اول ممنون ، تست میکنم
اما جواب دوم ، اطلاعات دیتابیس من درسته و داخل جدول درست نشون میده ولی داخل datagrid به تعداد جوابهای پیدا شده سطر خالی درست میکنه فقط انگلیسی ها رو نشون میده
فونت رو هم درست کردم ولی نشد:گریه:

ehsanara
شنبه 21 اسفند 1389, 09:15 صبح
میتونی برنامه رو بزاری؟

aliburnout
شنبه 21 اسفند 1389, 15:17 عصر
دوباره سلام
من برنامه رو گذاشتم با دیتا بیس
چند جا دیگه هم میلنگه که اگه لطف کنی و راهنمایی کنی بعدا میگم

برنامه رو از اینجا دانلود کن

http://parsaspace.com/files/5557658884/?c=701