PDA

View Full Version : I/O programming (ISA)

karchack
جمعه 11 شهریور 1384, 21:08 عصر
salam
kasi az doostan dar morede I/O programming va kar ba slot e ISA ro balade ke kami rahnamayi kone ?
ya inke maghale ee dar in bare dare ?
zabane barname nevisish vasam mohem nist faghat kami tozih dade shode bashe dar in mored
dar morede COM , LPT kheili rahat ba inportb() va outportb() mishe kar kard vali too ISA zaheran hamin rahati nist
kheili mamnoon
bye

seyedof
شنبه 12 شهریور 1384, 00:36 صبح
سلام
کارتتون چیه؟‌ منظور کارتی که میخواهید براش برنامه ریزی کنید؟
ممنون علی

karchack
شنبه 12 شهریور 1384, 07:24 صبح
I/O card vase sherkate khassi nistesh ye nafar tarrahish karde va vasash ye barname tahte dos neveshte alan man mikham khodam vasash ye barname benevisam
in card az pin haye zir estefade mikone :
gate A :
A2 ta A9 = SD0 ta SD7
A11 = AEN
A20 ta A31 = SA0 ta SA11

gate B :
B1 = GND
B2 = Reset DRV
B3 = +5VDC
B13 = -IOW
B14 = IOR
B29 = +5VDC

az IC haye 8255 va 74245 va 74138 va 7485 va 7408 ham estefade mikone

az in card mikham ba ye sakht afzar ertebat bargharar konam va az tarighe pin haye in card behesh 0 va 1 bedam

age ettelaate dige ee niaze begin ta man oona ham begam
kheili mamnoon

seyedof
شنبه 12 شهریور 1384, 19:10 عصر
سلام
به نظر میرسه کارت مورد نظر شما Digital IO باشه. برای برنامه نویسی این کارتها دونستن پایه ها کافی نیست. به جاش باید اوون برنامه داس رو بخونید و به تحت ویندوز تبدیلش کنید. تقریبا همش همینه.
ضمنا دقیقا عین داس که از طریق نوشتن روی پورتها اینجور کارتها رو میشه کنترل کرد تحت ویندوز هم باید همینکارو بکنید. فقط باید دسترسی به پورتها رو فعال کنید. بعد از اوون برنامه داسی توابع خوندن و نوشتن روی کارت رو کپ بزنید.
ممنون علی

karchack
شنبه 12 شهریور 1384, 22:15 عصر
akhe man source e oon barnameye dos ro nadaram ke :( barnamash ham faghat too dos ejra mishe too win run nemishe

rahe dige ee nist ? :(

karchack
یک شنبه 13 شهریور 1384, 16:08 عصر
agha , shoma khodet I/O ee soragh dari ke 24 ta voroodi khoruji dashte bashe va tarze kar va barname nevisi bahasho balad bashi ? merc :X

seyedof
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 23:17 عصر
سلام
در اینصورت باید با دیباگ کردن یا توسط برنامه هایی که میتونن از Port IO ها Log بگیرند کمک بگیرید.
در ضمن کارتون چی هست؟‌یعنی چه استفاده ای از کارت IO میخواین بکنین تا من کارت مناسب رو به شما معرفی کنم.
ممنون علی

karchack
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 11:34 صبح
salam
age barname ee baraye log gereftan ke tahte dos ham bashe moarrefi konin kheili mamnoon misham

I/O baraye ferestadan 0 va 1 be pin haye khoruji mikham ke dastgahi ke daram oon sefr o yek haro bebine va khosdesh ham sefr o yek bede ta masalan shomare hayi ke tavasote telephone e A ya B ya ... ro az in tarigh computer daryaft kone va sabt kone

seyedof
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 18:45 عصر
سلام
از کارتهای Digital IO شرکت آرمان استفاده کنید. البته اگر قراره باهاش دستگاهی کنترل بشه بهتره نوع Isolated رو بخرید. فکر کنم نوع PCI اوون 32 بیت ورودی و ۳۲ بیت خروجی داره.
ممنون علی

karchack
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 20:28 عصر
salam , kheili mamnoon
mishe lotf konin begin az koja mishe in kart haro kharid ? address ee shomare telephone ee ya ... bazam mamnoon :X

seyedof
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 22:34 عصر
سلام
www.armanoptimized.com
شرکت سامانه های بهینه آرمان. بهشون زنگ که زدید وقتی به فنی شون وصل کردن بگین سیداف معرفیتون کرده بهتون اطلاعات کامل میدن و راهنمایی هم میکنند.
ممنون علی

karchack
جمعه 18 شهریور 1384, 11:14 صبح
in card e PCI esh ya faghat input ya faghat output , 2 ta ba ham nist :-? bad hamrahe in card ha ye source e example ee ya raveshe kar ya .... midan ? ya khodetoon mitoonin rahnamayi konin mano ? rasti ye barname vase log gereftan az port haye ISA ham moarrefi mikonin ? kheili mamnoon
feilan bye

seyedof
جمعه 18 شهریور 1384, 11:55 صبح
سلام
تو رو خدا فارسی یا انگلیسی بنویسید.
مدلهای مختلفی داره. بعضی هاش فقط ورودی یا خروجی ممکنه باشند. ولیکن چند مدلی که من دیدم یا استفاده کردم هر دو رو داره. یکیش 32 بیت ورودی و ۳۲ بیت خروجی و PCI است که فکر کنم مناسب کار شما باشه. ضمنا دفترچه راهنما و درایورها و کلی کد نمونه همراه هر مدل کارت هست. روش برنامه نویسیش توی دفترچه هم توضیح داده شده. کلا محصولات تر و تمیز و خوبی داره. از شرکتهای ایرانی بعیده که چیزی رو اینطوری تر و تمیز تولید کنند.

من با چند مدل از کارتهاشون کار کردم. ضمنا فکر کنم تنها شرکت ایرانی است که کارتهای واسط تولید میکنه و درایور و اینجور چیزا رو هم داره. از همه هم ارزونتره کارتهاش.
شرکتهای دیگه ای هم هستند
مانند پتسا صنعت که خودش نمیسازه و از خارج وارد میکنه به همین دلیل خریدش کلی طول میکشه و گرون هم هست.
شرکت البرز میکروسیستم هم هست که فقط کارتهای ISA تولید میکنه و خیلی هم مزخرف است کاراش چون هیچگونه درایوری براش تحت ویندوز ننوشتند و توی این همه سال هم نیومدن دوزار خرج کنند یه برنامه نویس بگیرن تا براشون درایور بنویسه.
یکی دو تا شرکت دیگه هم هستند که خیلی رنج محصولاتشون کمه و اصلا لازم به بیانشون نیست.
ضمنا کارتهای آرمان از نظر تنوع هم مناسبه.
در ضمن فکر نکنید من دارم تبلیغشون رو میکنم. به دلیل پروژه هایی که روشون کار میکنم مدام به کارتهای واسط نیاز دارم برای همین هم خیلی دنبالش بودم و راه حل بهتر رو پیدا کردم. ضمنا به عنوان یک استفاده کننده وظیفه خودم میدونم که از محصولات خوب تعریف و تبلیغ کنم و زیرآب محصولات بد و تولیدکنندگانشون رو هم بزنم :)
ممنون علی

karchack
جمعه 18 شهریور 1384, 12:42 عصر
mandes sharmande ke fingilish minevisam , windowsam farsi nist , CD windows-am ham daste doostame , nemitoonam farsish konam , agha dar har soorat dastet kheili kheili dard nakone lotf kheili bozorgi kardi , man farda ke shanbe hast bahash tamas migiram va natije ro behet migam
kheili kheili merc :X , babye :X:X

mohsen_2005
جمعه 25 شهریور 1384, 15:37 عصر
به نام خدا
من پروژه کارشناسی ام طراحی یک کارت ای زا بود و با اون هم ارتباط برقرار کردم کافیه با استفاده از همون ای سی ها یک پورت بصورت سخت افزاری برای خودتون تعریف کنید و راحت با دستورات
inportb()
outportb()
با اون ارتباط برقرار کنی
من طرح کامل سخت افزاری اون را به همراه کدهای مختصر نرم افزاری اش دارم
اگه میخوای حتی متن پروژه هم را بات میل میکنم
راستی کتاب مدارهای واسط مزیدی تقربن توضیح کامل و جامعی داده و من هم از همون کمک گرفتم.
فقط برام میل بفرست به ادرس
adeli_mohsen@yahoo.com
امیدوارم بتونم کمکی بکنم.

karchack
سه شنبه 29 شهریور 1384, 09:59 صبح
salam , seyedof jun dastet besiar dard nakone , man az oon sherkat oon kart ro kharidam va moshkelam ham bartaraf shod faghat age ye barname ke port ro monitor mikone ro moarrefi koni ke tahte dos bashe ke kheili kheili ali mishe vali age natunesti ham bazam mamnoon chon dige moshkeli dar in rabete nadaram va komake bozorgi kardi
mohsen jan kheili mamnoon misham age shoma ham dar morede projectetoon ettelaati be man bedin , man behetoon email mizanam ke shayad masaeli too project e shoma bashe ke man hanuz nemidoonam

ekhorasan
جمعه 11 خرداد 1386, 21:00 عصر
سلام میشه یه منبع درباره نحوه طراحی کارتهای PCIمعرفی کنید؟