PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت یک آپدیتر

navidwhacker
شنبه 21 اسفند 1389, 09:24 صبح
سلام من میخوام اسکریپتی بنویسم که به سرورم روی اینترنت متصل بشه و آخرین آپدیت صفحات نرم افزار تحت وب که نوشتم رو دانلود کنه و به صورت خودکار فایلها رو جایگزین کنه و همین طور فیلدهای مورد نیاز رو به دی بی اظافه کنه.کسی هست که بتونه راهنماییم کنه تا سریعتر این کار و انجام بدم؟

moshaver71
یک شنبه 14 آبان 1391, 12:41 عصر
کسی پیشنهادی برای انجام این کار داره؟

Unique
یک شنبه 14 آبان 1391, 23:49 عصر
دوست عزیز خییل کار ها میشه کرد ! مثلا میتونین بیاین برای خودتون یک protocol بنویسین و مسیر دهی ها را تعیین کنید ! بعدش بسته های نسخه های جدید را به صورت تک فایلی (مثلا یک zip) در بیارین و پس از دریافت توسط برنامه فایل های جدید را به روز کنید و database را هم با یک فایل sql که تغییرات توش هست بروز کنید ! خلاصه کار سخت و پیچیده ای نیست ! مگه اینکه شما در دریافت فایل بروزرسانی یا اجرای sql یا کار بای فایل های zip مشکل داشته باشین !

moshaver71
دوشنبه 15 آبان 1391, 17:02 عصر
مسیر دهی ها همشون طبق قاعده خاصی ایجاد شدن و همچنان از این قاعده پیروی میکنن و از این بابت مشکلی وجود نداره.
فقط مشکل اینجاست که توی بعضی از کارها مجبور میشیم که بعضی از قسمت های سیستم رو سفارشی سازی کنیم که این کار باعث ایجاد مشکل میشه چون اگه طبق فرمایش شما فایل هارو از حالت زیپ خارج کنیم و فاتیل های جدید جایگزین بشن اون قسمت های سفارشی سازی شده از بین میره.
تنها راهی که به فکر من رسیده اینه که با توجه به نام دیتابیس فایل هارو جایگزین کنیم مثلا توی قسمت بروزرسانی این قابلیت رو قرار بدیم که بیاد نام دیتابیس رو بخونه و با توجه به نام دیتابیس از فایل آپدیتی که دادیم تغییرات مورد نظرش رو برداره و همچنین تاریخ آخرین بروزرسانی رو هم توی دیتابیس ذخیره کنیم تا برنامه بیاد و تغییرات اعمال شده بعد از آخرین بروزرسانی رو اعمال کنه.
حالا شما اگه با توجه به مشکلاتی که گفتم راه بهتری به ذهنتون میرسه ممنون میشم که بنده رو راهنمایی کنید.

Unique
سه شنبه 16 آبان 1391, 01:53 صبح
ببینید این بستگی به این داره که شما چطوری سفارشی سازی میکنید ! مثلا فرض کنیم شما یک کلاس کلی به نام a دارین ! حالا برای یک کاربر خاصی شما کلاس b را با ارث بری از a ایجاد میکنید و لی همیشه کلاس a وجود داره ! حالا اگه کلاس a تغییر کنه چون کلاس b اون را به ارث برده هم بروز میشه هم بخش های سفارشی دست نخورده باقی میمونند. میخوام بگم به اصول شما بستگی داره.