PDA

View Full Version : مبتدی: زمان بندی !

bluestorm
شنبه 21 اسفند 1389, 14:50 عصر
با سلام

من میخوام برنامه ای با وی بی بنویسم که
برای مثال من در بازه ای مشخص (از ساعت تا ساعت) نیاز به ساعتی مشخص از سی پی یو دارم
بعد از دریافت چندین تقاضا انها را زمان بندی کرده ودر صورت تداخل از سی پی یوی دوم استفاده کند

زمان بندی رو انجام بده

regards

67394

محسن واژدی
شنبه 21 اسفند 1389, 21:16 عصر
سلام
اینگونه که برمیاد شما قصد نوشتن یک برنامه دارید
بهتر است برنامه تون را شروع کنید و هر کجا که به مشکلی برخورد کردین آنرا مطرح کنید تا با همکاری دوستان برطرف شود
موفق باشید

bluestorm
یک شنبه 22 اسفند 1389, 14:54 عصر
من بازه رو تعریف کردم
فقط مشکلم در اینکه وقتی مثلا دو درخواست در یه رنج باشن
میبایست یکی از درخواست ها بسته به رنجش در یه مکان دیگه قرار بگیره
تا تداخل پیش نیاد در صورتی که نشد از تداخل جلوگیری کرد
به سراغ سی پی یو بعدی بره

ali.rezaei7
یک شنبه 22 اسفند 1389, 15:11 عصر
تا اونجايي كه من متوجه شدم، شما مي خواهيد يك الگوريتم اشتراك زماني كوتاه مدت بنويسيد. خب در اينصورت ابتدا بايد تعيين بشه كه از چه الگوريتمي مي خواهيد استفاده كنيد(RR,MFQ,LPT,...) و بعد شروع به نوشتن برنامه كنيد. اينكه كارها ز ورودي گرفته بشه و به آن ها زمان براي پردازش اختصاص داده بشه يه مسئله پايه اي هست. بايد الگوريتم مشخص باشه.

bluestorm
یک شنبه 22 اسفند 1389, 17:16 عصر
از الگوریتم rr یا sjf یا fifo ,..... فرقی نمیکنه فقط میخام بدونم چطوری باید دو درخواست در یه رنج رو جوری زمانبندی کنم که تداخل نداشته باشه !

ممنون

ali.rezaei7
یک شنبه 22 اسفند 1389, 17:42 عصر
از الگوریتم rr یا sjf یا fifo ,..... فرقی نمیکنه فقط میخام بدونم چطوری باید دو درخواست در یه رنج رو جوری زمانبندی کنم که تداخل نداشته باشه !

ممنون

بايد از مكانيزم وقفه استفاده بشه. به عنوان مثال زماني كه يك job در حال استفاده از cpu هست، و اگر در آن زمان job ديگري نياز به cpu داشته باشد؛ دو حالت بوجود مياد: اگر cpu 2 آزاد باشد كار رو به cpu 2 واگزار مي كنيم و اگر مشغول باشد، بايد job به حالت وقفه انتقال داده بشه تا يكي از cpu ها آزاد بشه. البته بايد به job هاي ديگري كه وارد صف شده اند هم توجه داشته باشيد. من پيشنهاد مي كنم كه از يكي از الگوريتم هاي انحصاري مثل FIFO يا SJF استفاده كنيد تا راخت تر بشه به نتيجه رسيد.