PDA

View Full Version : سوال: نکاتی که باید در موقع انتخاب و خرید دامنه و هاست مد نظر گرفت چیست؟

EbiPenMan
شنبه 21 اسفند 1389, 15:42 عصر
سلام به همگی

من میخوام یه سایت کوچیک و که با asp.net طراحی کردم، رو وب بزارم. حالا واسه خرید و انتخاب دامنه و هاست دچار مشکل شدم.

چنتا نکته هست که نمی دونم:
1. واسه asp.net چه کنترل پنلی خوبه؟ چه ورژنی؟ Plesk 9.x خوبه؟

2. چطور میشه فهمید مشخصات سخت افزاری که واسه سرورشون نوشتن واقعا همون هست؟
2.5. چطور میشه فهمید سایت روی سرور واقعی هست نه مجازی؟
3. منظور از پهنای باند چیه؟
4. منظور از تعداد سایت چیه؟
5. آیا زیر دامنه و تعداد اون مهمه؟

واسه ثبت دامنه هم:
6. کنترل پنل اصلا مهمه واسه دامنه؟

سایتم واسه باشگاه پینت بال هست. هنوز چیز خاصی نداره. فقط معرفی باشگاه هست. به نظرتون هاست 100mb با پهنای باند 3gb خوبه؟

حالا اگه میشه و تبلیغ نمیشه بگید کدوم سایت بهترین و مناسب ترین قیمت و واسه دامنه .com و مهم تر از همه مالکیت قطعی و واقعی دامنه به نام خودم رو میده.

و همچنین کدوم سایت هاست asp.net خوب و قیمت مناسب میده؟

raminsoft
شنبه 21 اسفند 1389, 16:21 عصر
1- معمولا هاست های ویندوزی یا plesk دارن یا helm !
جفتشون هم دموش توی سایتهای خودشنون هست که راحت میتونی لاگین کنی و امکاناتشون رو ببینی !
2- اگر مدیر سرور نبسته باشه ، میشه با توابع wmi راحت کل مشخصات سرور رو دید ! سرچ کنید wmi Query .
3- پهنای باند یعنی به چه میزان میشه از هاست شما دانلود کرد (حالا میتونه فایل باشه ! عکس باشه ، صفحات وب باشه ) یعنی اگر یک صفحه وب داشته باشید که داخلش چندتا عکس و فایل جاوا اسکریپت .. داشته باشه کلا به حجم 100 کیلو بایت و اگر 20 نفر بازدید کنن ، از پهنای باند مجاز ماهیانه شما 2000 کیلوبایت کم میشه !
4- یعنی تعداد دامنه ای که میتوانید با یک هاست کنترل کنید ، مثلا یک .ir هم دارید می خواهید .....
5- بستگی به سیاست شما داره ، که آیا در آینده نیاز به زیر دامنه برای دامنه اصلی دارید یا خیر (مثلا در آینده آیا میخواهید سرویس وبلاگ راه بیندازید ؟ و. ....)
6- اگر شرکت خیلی خیلی معتبر باشه ، حتما خیلی هم ضروری هست !