PDA

View Full Version : سوال: سرعت در برنامه

michkadol
شنبه 21 اسفند 1389, 19:20 عصر
با سلام
من یک برنامه دارم که از دو قسمت تشکیل شده است قسمت اول از tableهایی تشکیل شده و در یک فایل اکسس قرار داردو در شبکه قراردارد و قسمت دوم شامل فرمها و ریپورت ها و کوئری ها است و از طریق تیبل لینک با قسمت اول ارتباط دارند
سوال من این است جهت افزایش سرعت کوئری ها در قسمت اول باشند یا در قسمت دوم که بر روی سیستم کلاینت قرار دارد؟

Fatollah_ghazi
شنبه 21 اسفند 1389, 19:49 عصر
با سلام
ميشه يكم درباره قراردادن برنامه روي سرور و قراردادن شورتكات جهت يوزرها يه توضيحي بديد.ممنون ميشم.

michkadol
شنبه 21 اسفند 1389, 20:07 عصر
یک فایل اکسس ایجاد کردم که فقط شمال تیبل های برنامه میباشد و همه اطلاعات و داده ها در ان قرار دارد و یک فایل دیگری ایجاد کردم که شامل کلیه فرم ها و ریپورتها و کوئری ها است و هیچ تیبلی ندارد
فایل اول را در شبکه قرار دادم و ان را share کردم
فایل دوم را در سیستم های کلاینت (یوزرها) قرار دادم و با استفاده از لینک تیبل های فایل اول را ارتباط دادم بدین ترتیب کلبه کلابنتها مبتوانند از داده ها استفاده نمایند
اگه توضیحات کامل نبود بگین بیشتر توضیح بدم

Fatollah_ghazi
شنبه 21 اسفند 1389, 21:03 عصر
ممنون
ولي اون فايلي كه تيبلها رو شامل ميشه بايد بصورتي شير بشه كه قابل ويرايش باشه كه اين امر خطرناكه بروي شبكه؟
ضمنا يوزرها ميتونن بطور همزمان روي بانك كاركنن؟
و اون فايل روي سيستم يوزرها رو بصورت Mde در مياريد؟

bita_ziba77
یک شنبه 22 اسفند 1389, 08:50 صبح
با سلام
من یک برنامه دارم که از دو قسمت تشکیل شده است قسمت اول از tableهایی تشکیل شده و در یک فایل اکسس قرار داردو در شبکه قراردارد و قسمت دوم شامل فرمها و ریپورت ها و کوئری ها است و از طریق تیبل لینک با قسمت اول ارتباط دارند
سوال من این است جهت افزایش سرعت کوئری ها در قسمت اول باشند یا در قسمت دوم که بر روی سیستم کلاینت قرار دارد؟

با سلام
جهت افزايش سرعت بهتر است كه كوئري ها در كامپيوتر كاربران باشد نه در شبكه. زيرا سرعت پردازش در بخش local بسيار بالاتر از سرورها مي باشد.
من براي حدود 65 كاربر تست كرده ام و مشكلي هم از نظر سرعت وجود ندارد.

با تشكر

bita_ziba77
یک شنبه 22 اسفند 1389, 08:57 صبح
ممنون
ولي اون فايلي كه تيبلها رو شامل ميشه بايد بصورتي شير بشه كه قابل ويرايش باشه كه اين امر خطرناكه بروي شبكه؟
ضمنا يوزرها ميتونن بطور همزمان روي بانك كاركنن؟
و اون فايل روي سيستم يوزرها رو بصورت Mde در مياريد؟

با سلام
شما هنگامي كه فايلس را روي شبكه قرار مي دهيد فقط دسترسي به آن فايل را به صورت Read only قرار دهيد. (كاربران نتوانند آن را پاك كردهو يا تغيير دهند) ولي هنگامي كه اينترفيسي ساخته و به اين بانك كه روي سرور است كانكت كنيد مشكلي از جهت ورود اطلاعات در ديتابيس و فراخواني اطلاعات وجود ندارد (علي رغم Read only بودن فايل)
در ضمن با توجه به خصوصيات اكسس ، 255 كاربر به صورت همزمان مي توانند از ديتابيس Share شده استفاده نمايند ( ممكن است سرعت پايين بيايد)
در مورد سوال آخر هيچ فرقي نمي كند كه شما فايل را به صورت mde در بياوريد و يا به صورت MDB . فقط كافي موارد مرتبط با امنيت اينترفيس ها را ( پست هاي زيادي در اين رابطه وجود دارد) لحاظ كرده تا كاربران نتوانند به فرم ها ، گزارشات و كدهاي ديتابيس دسترسي داشته باشند و جداول هم كه بر روي سرور مي باشد هم كه امنيت كافي را دارند ( با دسترسي هايي كه شما قبلا تعيين نموده ايد)

با تشكر

michkadol
یک شنبه 22 اسفند 1389, 13:12 عصر
متشکرم از راهنماییتون
سخنان bita_ziba77 (http://barnamenevis.org/member.php?88077-bita_ziba77) کاملا صحیحه و هیچ اتفاقی هم نمیفته خیلی هم امنیت داره
در ضمن شمام یتونی بطور سیستمی از بانک اطلاعاتی بک اپ بگیری تا اطلاعات رو به تاریخ همون روز داشته باشی بدون دخالت کاربران

با تشکر

qhoqnose
یک شنبه 22 اسفند 1389, 13:32 عصر
michkadol جان میشه درمورد بک اپ سیستمی یکم بیشتر توضیح بدید
یعنی منظورتون اینه که خود سیستم اتوماتیک هر روز بک اپ بگیره ؟ اگه منظورتون اینه با جزئیات بگید که چه مراحلی داره

bita_ziba77
یک شنبه 22 اسفند 1389, 13:55 عصر
با سلام
معمولا سرورهاي پيشرفته بخشي را به عنوان Backup دارا مي باشند كه مدير سرور به آن بخش دسترسي داشته و مي تواند زمان و همچنين بخش هاي مورد نياز را تعيين نموده تا به صورت اتوماتيك Backup گرفته شود.

با تشكر

michkadol
شنبه 28 اسفند 1389, 12:10 عصر
67675
این فایل رو رو سرور قرار بده و با notepad ویرایش کن و مسیر فایل روی سرور رو بهش بده
هرزمان شما این فایل را اجرا کنید از فایل مورد نظر شما در مسیر دلخواهتون کپی میگیرد
البته روی سرورتون
start\accessories\system tools\ Scheduled Tasks
رو اجرا کنید و برنامه را انتخاب و زمان بک اپ گیری را تعیین نمایید