PDA

View Full Version : سوال: ویرایش چند رکورد به طور همزمان در grid view

mohammadyaser
یک شنبه 22 اسفند 1389, 09:27 صبح
سلام
من اطلاعات داخل بانک اطلاعاتی رو درون یک grid view می زارم .و ستونی به نام انتخاب دارم که با زدن تیک زدن چک باکس درون اون ان رکوزد انتخاب می شه .امکانی رو هم گذاشتم که بتونم با زدن دکمه انتخاب همه تمام فیلدها رو انتخاب کنم . می خوام وقتی چند تا رکورد رو انتخاب کردم تو گرید ویو بتونم ویرایش کنم.لازم به ذکره که الان ویرایش یک رکورد به درستی کار می کنه.
کسی می تونه کمکم کنه این کارو انجام بدم
ممنون

noname1st
یک شنبه 22 اسفند 1389, 11:26 صبح
می تونی ویرایش تک تک سطر هاتو در یک آرایه Row بریزی و بعدش ذخیره کنی و در نهایت با یک دستور Update دستی Update کنی
این به ذهن من میرسه شاید اساتید چیز دیگه ای بگن

Behrang_a
یک شنبه 22 اسفند 1389, 12:12 عصر
سلام
من اطلاعات داخل بانک اطلاعاتی رو درون یک grid view می زارم .و ستونی به نام انتخاب دارم که با زدن تیک زدن چک باکس درون اون ان رکوزد انتخاب می شه .امکانی رو هم گذاشتم که بتونم با زدن دکمه انتخاب همه تمام فیلدها رو انتخاب کنم . می خوام وقتی چند تا رکورد رو انتخاب کردم تو گرید ویو بتونم ویرایش کنم.لازم به ذکره که الان ویرایش یک رکورد به درستی کار می کنه.
کسی می تونه کمکم کنه این کارو انجام بدم
ممنون

از لحاظ تکنیکی نمیشه چندتا سطر رو به وضعیت ادیت در آورد چون هر GridView فقط یک EditIndex داره.
اما کل سطرها رو میشه در حالت ادیت قرارداد باید همه رو TemplateField کنی و به جای Lable تو سطرها TextBox بزاری . حالا یک دکمه خارج از گرید میزاری و سطرهای ادیت شده رو میریزی تو دیتابیس:لبخندساده: