PDA

View Full Version : مشکل در ساخت برنامه پایگاه داده با sql

hamzehshabani
یک شنبه 22 اسفند 1389, 10:00 صبح
با سلام به خدمت همه عزیزان.

من تازه برنامه نویسی رو با C# شروع کردم (کمتر از یک ماه) و یکی از دوستانم یک تعمیرگاه موبایل داره که میخوام براش برنامه ثبت مشتری های جدیدش رو بنویسم.

این منوی ثبت مشتری جدید برنامه است.

67423

مشکل من اینه که هر جا رو گشتم متاسفانه نتونستم اونطوری که باید مشکلم رو با دیتابیس حل بکنم.

راستش فکر میکنم تو عکس همه چیز مشخصه میخوام کاربر بتونه اطلاعات رو پر بکنه و بعد از زدن کلید ثبت اطلاعات جدید کل فیلد هایی که پر کرده توی دیتابیس ذخیره بشه.

مثلا اطلاعات فیلد نام توی یک فیلدی به نام Name از جدول 1 و مثلا وقتی تیک مشکل اسپیکر رو زدم توی فیلد مربوط به اون بنویسه 1 و اونهایی که تیک نداشته رو بنویسه 0.

من دیتابیسش رو با wizard ساختم اما نمیدونم چیکار کنم که اضافه و حذف و این چیزا رو انجام بده یعنی چون تازه کار و بی تجربه هستم نیاز به راهنمایی از صفر دارم.
کسی هست لطف بکنه من رو نجات بده؟

S_VB.max
یک شنبه 22 اسفند 1389, 10:25 صبح
برای اینکار بهتره که از دستورات اس کیو ال در رویداد کلیک دکمه ثبت استفاده کنید. آموزش دستورات اس کیو ال در لینک زیر موجود است.

http://barnamenevis.org/showthread.php?106494-برنامه-نویسی-تحت-SQLServer&highlight=

موفق باشید

hamzehshabani
یک شنبه 22 اسفند 1389, 10:36 صبح
ممنونم مقاله خیلی خوبی بود اما من حتی نمیدونم چطوری میشه توی سی شارپ از sql استفاده کرد یعنی نمیدونم باید چطوری با دیتابیس ارتباط برقرار کنم، کد وارد کردن از textbox1 به فیلد مورد نظرم توی دیتابیس چیه و .... میتونید کمکم کنید؟

علیرضا مداح
سه شنبه 24 اسفند 1389, 16:08 عصر
سلام،
مسلما کسی پاسخ جامعی به این سوال شما نخواهد داد، به دلیل اینکه شما قصد دارید برنامه نویسی Database را در یک تاپیک آموزش ببینید و چنین چیزی ممکن نیست،
شما ابتدا کتابی در زمینه SQL Server و همین طور C# نهیه کرده و مطالعه فرمایید و زمانی که حداقل اطلاعات را داشتید، اگر سوالی برایتان باقی مانده بود، مطرح بفرمایید،
موفق باشید،/