PDA

View Full Version : برنامه نویسی برای پورت R232

hex161
یک شنبه 22 اسفند 1389, 14:01 عصر
سلام.
من میخواهم برای یک دستگاه که کار عیب یابی خودرو رو انجام میده یه برنامه بنویسم.
رابط این دستگاه پورت سریال R232 هست.
میخواستم راهنماییم کنید که از کجا باید شروع کنم؟
اگه میشه یه منبع و کامپوننت های مورد نیاز به من معرفی کنید.
خیلی خیلی ممنون.

Felony
یک شنبه 22 اسفند 1389, 15:18 عصر
باید ببینی اون دستگاه SDK در اختیارتون میزاره یا خیر .

hex161
یک شنبه 22 اسفند 1389, 17:27 عصر
هیچی نداره. اما با هایپر ترمینال میشه واسش دستور فرستاد و ok هم میده

vcldeveloper
یک شنبه 22 اسفند 1389, 17:53 عصر
خب دیگه همون دستورها مهم هستند. شما می تونید با یک کامپوننت رایگان ساده مثل ComPort به پورت مورد نظر رشته یا هر بایتی ارسال کنید. ولی اینکه اون رشته چی باشه، و واکنش دستگاه بهش چی باشه، یا داده ایی که دستگاه برگشت میده با چه فرمتی باشه، اینها رو باید از دستگاه و مستنداتش متوجه بشید.

hex161
یک شنبه 22 اسفند 1389, 19:02 عصر
خیلی ممنون.
میشه یه نمونه ساده برام معرفی کنید؟ آخه تاحالا همچین برنامه ای ننوشتم.
کامپوننت comport برای دلفی 2010 پیدا نکردم. اگه امکانش هست اسم سایت سازندش رو لطف کنید بدید.
ممنون

vcldeveloper
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 03:23 صبح
کامپوننت comport برای دلفی 2010 پیدا نکردم. اگه امکانش هست اسم سایت سازندش رو لطف کنید بدید.
http://sourceforge.net/projects/comport/

میشه یه نمونه ساده برام معرفی کنید؟ آخه تاحالا همچین برنامه ای ننوشتم.
ComPort خودش چند نمونه برنامه داره.

a_b_toops
جمعه 20 مرداد 1391, 14:25 عصر
با سلام .
من یه مدار درست کردم که برای خوندن و نوشتن اطلاعات توی hyperTerminal درست عمل می کنه ولی هرچی تو برنامه می خوام اطلاعات رو بخونم یا بنویسم اصلاً کار نمی کنه یعنی بهتر بگم رویداد ComPort1RxBuf اصلاً اجرا نمی شه . در صورتی که درست در همین لحظه داره خروجی رو توی hyperTerminal بهم نشون میده . به نظر شما مشکلش چی میتونه باشه ؟؟؟؟
ضمناً واسه ارتباط اون مدار به سیستمم از مبدل usb to com استفاده کردم . ربطی به اون که نداره ؟

a_b_toops
جمعه 20 مرداد 1391, 15:03 عصر
البته موقع اجرا کردن برنامه همون ابتدا وقتی توی خاصیت oncreate فرم میخوام دستور comport1.open رو اجرا کنم این خطا رو میده :
Unable to open Serial Port
من از دیشب گیر اینم ولی هنوز درست نشده . تو تاپیک های این سایتم خیلی جستجو کردم ولی متاسفانه در این مورد چیزی یافت نکردم . لطفاً راهنمایی بفرمایید .

a_b_toops
جمعه 20 مرداد 1391, 15:51 عصر
ممنون . مشکلم حل شد