PDA

View Full Version : سوال: نحوه کنترل دسترسی

hf.farhadi
یک شنبه 22 اسفند 1389, 20:25 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی: (عرض پوزش بعلت حذف تاپیک قبلی بدلیل برخی تغییرات در متن)

من برنامه ای با access جهت ثبت اضافه کاری نوشته ام . در این برنامه یک id برای هر بخش استفاده نموده ام که هنگام باز شدن فرم بخشها فیلتر میشود . که پس از باز شدن فرم مثلاً توسط بخش" آزمایشگاه " کاربر این بخش به اطلاعات بخش دیگر دسترسی ندارد. تا این مرحله مشکلی ندارم اما مشکل من این است که کاربر مذکور میتواند پس از باز شدن فرم از طریق id خود، برای بخش دیگراضافه کاری ثبت نماید . چگونه میتوانم جلوی دسترسی و ثبت کردن او را بگیرم . لطفاً اگر امکانش هست زودتر جوابمو بدین
در ضمن نمونه برنامه را نیز ضمیمه کرده ام .

wolfstander
دوشنبه 23 اسفند 1389, 08:29 صبح
سلام
سوال شما یه خورده گنگه
شما میگید

مثلاً توسط بخش" آزمایشگاه " کاربر این بخش به اطلاعات بخش دیگر دسترسی ندار
اما بعدش میگید

پس از باز شدن فرم از طریق id خود، برای بخش دیگراضافه کاری ثبت نماید
چطور ممکنه که دسترسی نداشته باشه، ولی بتونه برای بخش دیگه ای این کار رو انجام بده؟
البته در نرم افزار شما، اینطور تعریف شده که فرد بتونه برای افراد دیگه ای در همون بخش اضافه کاری وارد کنه
خوب
من برای رفع این مشکل این کار رو کردم
وقتی که فرد لاگین میکنه به سیستم، اولا ً کد کاربریش جایی ذخیره میشه
گروهش هم همینطور
تو یه متغیر عمومی
حالا
فرم رو که میخواد باز کنه، فرم از طریق یک کوئری داره فراخوانی میشه
اون کوئری، یوزر و واحد رو فیلتر میکنه
فرم رو وصل میکنم به همون کوئری
حالا وقتی که فرد ، فرم ورود اطلاعات رو باز میکنه، فقط اطلاعات خودش و واحدی که توش هست براش نمایش داده میشه
و چیز دیگه ای نیست اصولا ً که بتونه باهاش کار کنه
مورد دوم اینه که شما لطف کن و دکمه وسط ماوس رو از کار بنداز
برای اینکه کاربر بتونه اطلاعاتش رو ببینه، یه لیست باکس بذار که با کلیک روی هر مورد بتونه اون مورد رو تو فرمش ببینه
این کار بهتره

hf.farhadi
دوشنبه 23 اسفند 1389, 13:06 عصر
سلام
ممنون از بابت جوابتون و پوزش بابت نحوه بیان مشکلم ، مشکل من همون قست هست که فرد میتونه برای بخشهای دیگه در همون بخش اضافه کار رد کنه .

دوست عزیز اگه میشه لطف کنی این کار رو برنامه ضمیمه انجام بدین ،من حقیقتش موفق نشدم انجا بدم . ممنون میشم

hf.farhadi
جمعه 27 اسفند 1389, 10:38 صبح
با سلام
من همچنان منتظر کمک و لطف شما دوستان هستم اگه میشه رو برنامه ضمیمه شده برام انجام بدین، تا بتونم نمونه کار داشته باشم

hf.farhadi
دوشنبه 15 فروردین 1390, 00:08 صبح
با سلام
دوستان ،من نمونه زیر رو تغییر دادم، تو این نمونه وقتی ID مثلاً آزمایشگاه که 5 است رو وارد میکنم تا فرم ثبت اضافه کاری باز بشه و پرسنل آزمایشگاه رو فیلتر کنه که این کار انجام میشه ، حالا من کمبو باکس" شماره پرسنلی " رو هم بوسیله فیلد نام بخش موجود در فرم فیلتر کردم تا فقط مشخصات پرسنل اون بخش جهت ثبت ظاهر بشه و کاربر رو ملزم کزدم که از این لیست انتخاب کنه . حلا مشکل من اینه که وقتی فرم باز میشه اگر بلا فاصله جهت ثبت اطلاعات جدید اقدام بشه کمبو باکس فاقد اطلاعات میشه . ولی اگر پس از باز شدن یه بار کمبو باکس باز و بسته بشه ، بعد اطلاعات جدید وارد بشه کمبو باکس درست کار میکنه . حالا خواهشاً اساتید محترم بگین این مشکل رو چطوری حل کنم یا در صورت امکان این نمونه رو اصلاح کنید.