PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساخت مسنجر برای هاست شخصی

sina32
دوشنبه 23 اسفند 1389, 00:17 صبح
سلام
میخواستم یک مسنجر برای سایت خودم (هاست شخصی) بنویسم، کسی میتونه کمکم کنه؟ آیا اصلا همچین چیزی میشه؟

دوستان میتونن کمکی کنن؟

_behnam_
دوشنبه 23 اسفند 1389, 00:50 صبح
سلام
میخواستم یک مسنجر برای سایت خودم (هاست شخصی) بنویسم، کسی میتونه کمکم کنه؟ آیا اصلا همچین چیزی میشه؟

دوستان میتونن کمکی کنن؟
بله با VpS میشه اینکارو کارو کرد
باید یه یک یا چندتا سرور بزاری که کلاینتها بهشون وصل بشن و بعد پکت طراحی کنی و واسه سرور بفرستی و که سرور بقیه کار هارو انجام بده
میتونی دیتابیس بزاری واسه ساخت یوزر و لاگین شدن
خلاصه بگم کار نشد نداره و آنچنان هم سخت نیست اما وقت گیره

موفق باشی

sina32
سه شنبه 24 اسفند 1389, 20:57 عصر
بله با VpS میشه اینکارو کارو کرد
باید یه یک یا چندتا سرور بزاری که کلاینتها بهشون وصل بشن و بعد پکت طراحی کنی و واسه سرور بفرستی و که سرور بقیه کار هارو انجام بده
میتونی دیتابیس بزاری واسه ساخت یوزر و لاگین شدن
خلاصه بگم کار نشد نداره و آنچنان هم سخت نیست اما وقت گیره

موفق باشی
ممنون از جوابتون ولی سرور با چی؟ میشه کمی واضح تر بگید.

_behnam_
سه شنبه 24 اسفند 1389, 22:03 عصر
اگه به صورت ساده بخوایم این برنامه رو درست کنیم ما نیاز به یک سرور داریم !
حالا کار سرور چی هست ؟
خوب هرجا صحبت ار شبکه میشه یک طرف قضیه رو سرور تشکیل میده و طرف دیگه رو کلاینت یا کلاینتها !
در یک شبکه ساده سرور فقط میتونه ارتباط خودش و کلاینت رو برقرار کنه اما در یک شبکه مثل مسنجر سرور یا سرورها قدرت اینو دارن که بین کلاینتهاهم ارتباط برقرار کنن !!
خوب چطور؟؟
شما سرور رو باید جوری بنویسید با ارسال پکت یا کد کاریو که شما میخواید واستون انجام بده
واسه مثال : من میخوام یه مسنجر ساده بسازم که با کلاینتم به اون وصل بشم و به تونم به کلاینت شما پیام بفرستم !
واسه سرور یه شرطی تایین میکنم که اگه از طرف کلاینت کد روبرو اومد #fromIp=127.0.0.1# Message=Salam# ToIp=127.0.0.1 پیامی رو که تایین کردم واسه ToIp بفرست
سرور وقتی چنین پیامی رو از کلاینت دریافت کرد Split میکنه IP گیرنده و فرستنده و پیام رو جدا میکنه و پیام رو از طرف شما واسه کلاینت گیرنده میفرسته
میشه حتی به جای آیپی از آیدی اختصاصی که توسط سرور ساخته میشه استفاده کرد

اگه بازم سوالی بود بپرسید اگه در توانم باشه جواب میدم

موفق باشی

sina32
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 20:25 عصر
اگه به صورت ساده بخوایم این برنامه رو درست کنیم ما نیاز به یک سرور داریم !
حالا کار سرور چی هست ؟
خوب هرجا صحبت ار شبکه میشه یک طرف قضیه رو سرور تشکیل میده و طرف دیگه رو کلاینت یا کلاینتها !
در یک شبکه ساده سرور فقط میتونه ارتباط خودش و کلاینت رو برقرار کنه اما در یک شبکه مثل مسنجر سرور یا سرورها قدرت اینو دارن که بین کلاینتهاهم ارتباط برقرار کنن !!
خوب چطور؟؟
شما سرور رو باید جوری بنویسید با ارسال پکت یا کد کاریو که شما میخواید واستون انجام بده
واسه مثال : من میخوام یه مسنجر ساده بسازم که با کلاینتم به اون وصل بشم و به تونم به کلاینت شما پیام بفرستم !
واسه سرور یه شرطی تایین میکنم که اگه از طرف کلاینت کد روبرو اومد #fromIp=127.0.0.1# Message=Salam# ToIp=127.0.0.1 پیامی رو که تایین کردم واسه ToIp بفرست
سرور وقتی چنین پیامی رو از کلاینت دریافت کرد Split میکنه IP گیرنده و فرستنده و پیام رو جدا میکنه و پیام رو از طرف شما واسه کلاینت گیرنده میفرسته
میشه حتی به جای آیپی از آیدی اختصاصی که توسط سرور ساخته میشه استفاده کرد

اگه بازم سوالی بود بپرسید اگه در توانم باشه جواب میدم

موفق باشی

ممنون
خوب :متفکر: ... این سرور که میگید مهمه که با چه زبونی باشه؟ یعنی باید روی سایت باشه (مثلا php یا asp.net) درسته؟
پس فکر کنم بایت یک تیم بسازنش و برای یک نفر کار سنگینی باشه!

عیدتون هم پیشاپیش مبارک

_behnam_
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 00:31 صبح
خوب از اونجای که تو تالار ویژوال بیسیک این سوال مطرح شد جواب منم مربوط به ویژوال بیسیک 6 هستش
پس یعنی سرور هاهم با ویژوال بیسیک نوشته میشن
البته واسه یک نفر کار سنگین و سختیه و بهتره یک تیم تشکیل بشه

sina32
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 01:09 صبح
از راهنمایی ها ممنون