PDA

View Full Version : select در datagrid

mohandess_anita
شنبه 12 شهریور 1384, 10:37 صبح
سلام
من یک پروژه ای دارم که می خواهم تقریبا چیزی شبیه صفحه سوال و جواب همین سایت(www.barnamenevis.org) بسازم اما نمی دونم چطوری در datagrid می توان برای هر فیلد حالت hyperlink بزارم .اگه می شه منو راهنمایی کنید همراه کد آن
با تشکر :گیج:

pegasos
شنبه 12 شهریور 1384, 17:22 عصر
سلام مهندس.

باید یک HyperLink Column به مجموعه ستونهای دیتا گریدت اضافه کنی ،
و اونو با فیلد های مناسب ( برای نمایش عنوان ، و برای اجرای موضوع مورد نظر) به دیتا بیس مقید(bind)کنی.

اگر متوجه نشدی خبر بده تا چند تا منبع کامل در اختیارت بذارم.

فایل ضمیمه را نگاه کن ..

به امید موفقیت.

mohandess_anita
یک شنبه 13 شهریور 1384, 10:19 صبح
با سلام
این روشی که شما گفتید یک ستون کامل از آن را لینک دار می کند خوب حالا من چه جوری بهش بفهمونم که کدوم موضوع انتخاب شده.
که جوابهای همان موضوع را برای من بیاورد
باید چه کدهایی استفاده کنم
با تشکر

KazemAsgari
یک شنبه 13 شهریور 1384, 13:08 عصر
من هم همین مشکل رو دارم
میشه اون چند تا منبع کامل رو به من معرفی کنید
متشکرم

esadeghi
یک شنبه 13 شهریور 1384, 17:19 عصر
اگر جدول شما یک شماره شناسایی یکتا داره می تونید با Datakeyfield اون رو به عنوان کلید معرفی کنید و در کدتون (که یکی از ایونتهای Datagrid است) از
(datagrid1.datakeys(e.item.itemindex استفاده کنید تا بفهمید کدوم رکورد انتخاب شده

pegasos
دوشنبه 14 شهریور 1384, 09:13 صبح
سلام دوست من.

ببینید دوست عزیز برای اینکه بفهمیم که کدام ستون انتخاب شده با توجه به نیاز بعدی شما خیلی راه ها پیش رو دارید.

مثلا :
من یک جا می خواستم که یک ستون دیتا گریدم شامل موضوع یک نامه باشد که وقتی کاربر بروی آن موضوع کلیک کرد خود نامه باز شود .

من برای این کار بیشتر روی دستورات SQL مانور کردم تا روی روالهای دیتا گرید .

خاصیت Text Field دیتا گرید را به موضوع نامه بایند کردم.
و خاصیت URL Field دیتا گرید را به یک فیلد که صفحه خواندن نامه را با ID آن نامه بر می گرداند.

بنابراین دیگر نیاز نبود که پردازش دیگری انجام شود .
و کاربر به محض کلیک روی لینک به صفحه مورد نظر راهنمایی می شد.

و برای کارهای دیگر هم می توانی یک ستون مخفی در دیتا گرید بگذارید که چنانچه کاربر بروی سطر مورد نظر کلیک کرد شما با خواندن اطلاعات آن ستون بفهمید که کدام سطر کلیک شده.

روالهای دیگری در دیتا گرید برای این کار تعبیه شده است .

البته من برای این دو مو ضوع یک مثال ساده که قبلا خودم کار کرده بودم می گذارم .

شما با برسی این مثال خیلی از مسائل برایتان روشن می شود و چنانچه سعالی داشتید من در خدمت شما هستم.

به امید موفقیت.