PDA

View Full Version : گفتگو: نظر سنجی برای انجام پروژه شبکه اجتماعی درون دانشگاهی

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 23 اسفند 1389, 16:37 عصر
سلام به همه اساتید
من میخوام یک شبکه اجتماعی که نه تنها دوستیابی باشه بلکه یکسری امکانات مجاز و دانشگاهی به هم دانشگاهی هایم بدم
من با کرل تونستم به سایت دانشگاه لوگین کنم و بچه ها و مسئولین هم با این قضیه و امنیتش مشکلی ندارند
اساتید و مدریان گروه پیشنهاد های زیر و داشتند به من
نوشتن سایت برای گروه کامپیوتر
نوشتن سایت برای کتاب خانه آنلاین و مجازی
نوشتن سایت برای تحویل و مدیریت پروژه
و نوشتن سایت برای نمره دهی و اطلاعهرسانی دانشجو
من این و میخوام تحت عنوان شبکه اجتماعی درون دانشگاههی بنویسم و همه امکانات و در اختیار دانشجو و استاد و مسئولین بزارم
برنامه هایی که توش رااان میشه مشکلی نیشت
راستش ضعفم توی نوشتن کلاس هست
اما با این حساب کل صفحات برنامه نویس و این چند روزه خوندم و نکاتشو یادداشت و یاد گرفتم
الزاما نباید یک صفحه ای باشه این پروژه اما با یکسری ترفند هایی میشه ایکن کار و کرد
و توی پروژه چون کاربر باید راحت باشه میخوام از آجاکس استفاده کنم که توی اونم شکدارم و اگه ترفند هایی باشه بهتره از آجاکس استفاده نکنم
و به خاطر حجم زیادی که دیتا توی صفحه اصلی داره میخوام با تب صفحه بندی کنم
اما بزرگترین مشکلم توی قالبش هست
راستیتش من چند وقتی که این زبان و شروع کردم به ذهنم میرسه که توابعی و به عنوان بدنه و فوتر و هدر بسازم و دیتا درونیشون و براشون بفرستم
و روش دیگه هم اینه که کل قالب و بسازم و مقادیر و جایگزین کنم نحت فایل های قالب که اینجوری بهتر و انعطاف پذیر تره
البته امکاناتی چون تغییر صفحه خانگی و شخصی سازی هم میتونم اضافه کنم چون با جی کوئری میتونم اینارو مدیریت کنم و برای ثبت قالب از ااکس استفاده میکنم
کسی نظری نداره ؟ در مورد قالبش چیکار کنم ؟؟چطوری شروع کنم ؟؟

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 23 اسفند 1389, 16:49 عصر
در ضمن من psd کل صفحات فیسبوک و دارم موافق هستید این و اسلایس کنیم و قالبش و در بیاریم و شخصی کنیمشه و یک موترو قالب بسازیم ؟

alonemm
دوشنبه 23 اسفند 1389, 17:08 عصر
باسلام:
در کل برای امنیت به مقالات امنیت در PHP مراجع کن.
برای کلاس ها هم به مقاله OOP در قسمت هدر تالار مراجعه کن.

(دیگه همه چی بستگی به طراحی و برنامه نویسی خودت داره)
اگه جایی به مشکل برخوردی مطرح کن.

موفق باشید.

رضا قربانی
دوشنبه 23 اسفند 1389, 17:29 عصر
اول از همه یادت باشه ، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشی - برای قالب هم می تونی از CSS , Jquery استفاده کنی .

توی سایت هم مشکلی داشتی بازگو کن ، اینجا بچه های بامرامی هستن که به دست خودشون اومدن و به بچه ها کمک می کنن
در کل خیلی خوبه ، و جای موفقیت و پیروزی داره

موفق باشی دوست من و امیدوارم به هدفت برسی

king-net
دوشنبه 23 اسفند 1389, 19:29 عصر
امیدوارم که موفق شید همه نکته ها رو دوستان گوش زد کردن این من بگم که سعی کن برای قالبت بیشتر از css به جای عکس استفاده کنی و یه کاری کن که کاربر میره توش اذیت نشه برای جلوگیری از این کار می تونی از ajac و jquery استفاده کنی :چشمک:

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 23 اسفند 1389, 21:47 عصر
ممنون از توجهتون مطمئنا این بحث و ادامه میدم...

رضا قربانی
سه شنبه 24 اسفند 1389, 08:33 صبح
امیدوارم که موفق شید همه نکته ها رو دوستان گوش زد کردن این من بگم که سعی کن برای قالبت بیشتر از css به جای عکس استفاده کنی و یه کاری کن که کاربر میره توش اذیت نشه برای جلوگیری از این کار می تونی از ajac و jquery استفاده کنی :چشمک:
قالب نویس ها کمتر از عکس استفاده می کنن !!! برای اینکه سایت زود تر لود بشه . اون قالبی خوبه که با استفاده کمتر عکس و کم حجم تر و زیبا تر از بقیه قالب ها باشه.

نکته اساسی که برای جذب کاربر توی طراحی صفحات وب وجود داره ، طراحی خوب قالب هست که کاربر وقتی میاد داخل سایت ، چیزهایی جلب توجه کنند