PDA

View Full Version : همه چیز در مورد Kylix سوالات و راهکارها

mahdi.sagga
دوشنبه 23 اسفند 1389, 18:38 عصر
سلام خدمت همه بزرگان برنامه نویسی در مورد کامپوننت پبامک kylix اشکالات و سوالات زیادی وجود داره که در گوشه و کنار انجمن پراکنده شده این قسمت رو با اجازه دوستان و بزرگان برنامه نویسی فقط برای بررسی و حل مشکلاتی که هنگام کار با این کامپوننت به وجود میاد ایجاد میکنم تا همه مطالب مربوط به این کامپوننت در یک جا جمع بشه و هنگام برخورد با یک مشکل هی یه پست برای اون ایجاد نشه از مدیریت تقاضا دارم اگه امکانش هست پست قبلی رو خذف کنه آدرسش اینه (http://barnamenevis.org/showthread.php?278202-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9%D8%B3-(kylix)) . از دوستان و کاربرانی هم که موقع استفاده از این کامپوننت با مشکل مواجه میشن خواهش دارم سوالاتشون رو در این پست مطرح کنن تا نظم و یکپارچگی مطالب حفظ بشه و برای جستجوی یک مشکل ساعتها سرچ نکنیم با تشکر از مدیریت محترم و همه دوستانی که در این انجمن فعالیت دارن:لبخند: .

سوال اول در مورد محدودیت طول پیامک در این کامپوننت بود که طبق گفته دوست عزیز جناب Alaleh با تغییر مقدار 0 در پارامتر IsConcatenatedSMS به مقدار 1 این مشکل حل میشه همینجا از ایشون تشکر میکنم.:تشویق:

سوال دوم که هنوز براش جوابی پیدا نکردم در مورد شارژ سیم کارته بدین صورت که هر موقع اگه حین ارسال پیامک گروهی شارژ یا همون اعتبار سیم کارت به پایان رسید برنامه یه پیغام بده و ارسال رو متوقف کنه در این مورد آیا راهکاری وجود داره؟:متفکر:

سوال سوم من در مورد نحوه قطع اتصال هنگام ارسال پیامک گروهیه با چه کدی میشه کایلیکس رو به حالت استوپ فرستاد و با چه کدی دوباره میشه فعالش کرد.:متفکر:

سوال چهارم در مورد شارژ اعتبار از طریق این کامپوننت هستش آیا میشه یه سیم کارتی رو با با وارد کردن کد شارژ از داخل خود نرم افزار شارژ کرد؟:متفکر:

سوال پنجم در مورد نمایش خودکار پیام بدون تایید گیرنده هستش حتما توجه کردین که هنگامی که طول پیامکتون بیشتر از یک صفحه میشه و بعد از فعال کردن گزینه نمایش خودکار یا همون flash sms و زدن دکمه ارسال هنگام دریافت پیامک در گوشی فقط صفحه اول نمایش داده میشه و برای دیدن بقیه پیامک باید به صندوق دریافت گوشی رفت و پیامک رو دوباره باز کرد که یه نوع اضافه کاری میشه .حالا راهی هست که پیامک به صورت کامل دریافت بشه در حالات flash.:متفکر:

از دوستان و همه بزرگان این انجمن تشکر و قدردانی ویژه میکنم و پیشاپیش سالی خوب و سرشار از موقیت رو برای همه آرزومندم.:لبخندساده::قلب:

Alaleh
سه شنبه 24 اسفند 1389, 20:14 عصر
جواب 2: اگه بخواین اینکارو انجام بدین باید بعد از هر پیامک باقیمونده شارژتون رو از اپراتور درخواست کنین. در غیر این صورت اگه ارسال موفق باشه عدد مثبت وگرنه منفی بر میگردونه پس امکان اینکه بدون استعلام شارژ بفهمین نیست.
جواب 3: فقط دستور ارسال ندین اینکار در زمان ارسال ممکن نیست باید بعد از هر ارسال چک کنید که اگه کاربر مثلا روی دکمه توقف که ساختین کلیک کرده بود دیگه ارسال نکنید.
جواب 4: این کد برای استعلام شارژه
KylixSMS1.DialUSSD('*140*1#')
باید به جای کد استعلام کد شارژ رو بنویسید.
جواب 5: قبل از اینکه دستور ارسال رو بدین مقدار خصوصیت IsFlashSMS رو باید 1 بدین.

mahdi.sagga
سه شنبه 24 اسفند 1389, 23:12 عصر
ممنون و سپاس گذارم از پاسخ های خوبتون جناب alaleh
در مورد سوال دوم اگه بخام بعد از ارسال هر 20 پیامک از طریق کایلیکس مقدار شارژ رو استعلام کنم میتونم با یه حلقه و یه شمارنده این کار رو انجام بدم ولی مشکل اینجاست که جواب استعلامی که بالفرض از ایرانسل میاد به صورت پیامک نیست که بشه مقدا شارژ باقی مونده رو از توش استخراج کرد بلکه یه شکل دیگه ای از پیغامه که اسمشم نمیدونم چیه. سوالم اینه که آیا با کایلیکس امکان دریافت و ذخیره این نوع پیام بخصوص وجود داره؟

Alaleh
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 15:56 عصر
دستور
KylixSMS1.DialUSSD
برای ارسال فرمان و رویداد
OnNewUSSD
برای دریافت جواب هستش.

Mahdi_S_T
شنبه 06 فروردین 1390, 20:27 عصر
در ضمن دریافت گزارش شارژ فقط بر روی ایرانسل جواب میده و برای همراه اول جواب نمیده !

mahdi.sagga
جمعه 19 فروردین 1390, 10:51 صبح
سلام خدمت همه دوستان سال نو همه تون مبارک باشه یه اشکال کوچولو باز با این kylix دارم طبق گفته پست بالا با دستور KylixSMS1.DialUSSD('*140*1#') درخواست استعلام شارژ رو میدم حالا اگه بخام نتیجه این درخواست در یک memo یا message bux نمایش داده بشه باید از چه کدی برای این کار استفاده کنم؟
ممنون از همه شما

Mahdi_S_T
جمعه 19 فروردین 1390, 12:26 عصر
شما باید روی کامپوننت KylixSMS کلیک کنید و رویداد OnNewUSSD را انتخاب کنید و در داخل این رویداد پارامتر Text حاوی مقدار برگشتی کد ارسال شده است (فرضا مقدار شارژ)

در ضمن به تازه گی مشکل ارسال کد در همراه اول حل شده و با KylixSMS جواب میده :لبخند:

mahdi.sagga
جمعه 19 فروردین 1390, 14:32 عصر
ممون از پاسختون ولی کامل متوجه نشدم
الان این دستور رو تو یدونه button نوشتم ولی موقع اجرا خطا میده
(Kylix.DialUSSD(Edit1.Text
memo1.Text:=Kylix.OnNewUSSD
میخام یه طوری باشه که بعد از کلیک روی دکمه کد رو از edit 1 بگیره بفرسته kylix و نتیجه رو تو memo1 نشون بده.

Mahdi_S_T
جمعه 19 فروردین 1390, 14:57 عصر
نه اینطوری درست نیست.ببین هر موقع که جواب کد ارسال شده برگرده ، رویداد OnNewUSSD اجرا میشه و متن کد برگشتی در پارامتر Text قرار میگیره و شما میتونی از آن استفاده کنی.
بعنوان مثال روی رویداد OnNewUSSD دوبار کلیک کن و سپس کد زیر را بنویس و روی فرم خود هم یک Memo قرار بده :

Form1.Memo1.text:=Text;

mahdi.sagga
شنبه 20 فروردین 1390, 14:27 عصر
از پاسخي که دادين ممنونم طبق مراحل بالا کارو انجام دادم ولي بعد از ارسال کد هيچ چيزي در برگشت در memo نمايش داده نميشه.همه چیزم درسته نمیدونم دیگه چی کار کنم:ناراحت:

mahdi.sagga
دوشنبه 22 فروردین 1390, 07:06 صبح
دوستان یه مساله جالب دیگه بعد از نصب kilix به همراهش مثالها شم که شامل کد هاشم هست به زبان های مختلف نصب میشه .تو خود نرم افزار دمو شم کد های این قسمت OnNewUSSD موجود هست ولی من روی اونم امتحان کردم و متاسفانه هیچ پاسخی رو در برگشت نمایش نداد .

ostovarit
دوشنبه 22 فروردین 1390, 08:13 صبح
در مورد این کامپوننت و موارد مشابه در این تاپیک مفصل بحث شده ... یک بررسی کنید شاید به دردتون خورد:
http://barnamenevis.org/showthread.php?246291-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-SMS-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-...-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-...-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA&highlight=

jsezar
دوشنبه 22 فروردین 1390, 17:42 عصر
سلام
دوستان کسی تونسته با بلوتوث به موبایل وصل بشه از طریق کایلیکس؟اگه کسی هست می تونه یه راهنمایی بکنه؟

Mahdi_S_T
دوشنبه 22 فروردین 1390, 20:03 عصر
مودم gsm داری یا از موبایل استفاده می کنی ؟ این کامپوننت با یکسری خاص از موبایل ها درست جواب میده !؟

Bashiri.NET
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 20:12 عصر
با این کامپوننت میشه وقتی کسی به شما زنگ زد متوجه شد. اگه ارتباط برقرار بشه و در حین مکالمه، طرف دکمه ای رو فشار داد، چطوری میشه فهمید چه دکمه ای زده شده؟
(مثال: برنامه تلفن گویا)

Mahdi_S_T
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 21:58 عصر
تا جایی که من می دونم kylix چنین امکانی نداره !

jigily
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 09:43 صبح
من وقتي خود نمونه برنامه kylix را اجرا ميكنم خيلي كند كار ميكنه.
حالا ازش توي برنامه خودمم استفاده كردم ديگه افتضاح شده ،هنگ ميكنه ..ولي بالاخره پيام ميفرسته..
كسي ميدونه دليلش چيه؟

Mahdi_S_T
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 09:55 صبح
من وقتي خود نمونه برنامه kylix را اجرا ميكنم خيلي كند كار ميكنه.
حالا ازش توي برنامه خودمم استفاده كردم ديگه افتضاح شده ،هنگ ميكنه ..ولي بالاخره پيام ميفرسته..
كسي ميدونه دليلش چيه؟
در ابتدای اتصال به مودم یک مقدار برنامه حالت هنگ پیدا میکنه چون در این بین میره تا پیامک های جدید را از سیم کارت بخوانه و بعد درست میشه که با thread مشکل حل میشه . در هنگام ارسال هم باز چون برای ارسال پیامک یکسری عملیات انجام میشه باز هم چند ثانیه در هنگام ارسال برنامه هنگ میکنه که با همان thread مشکل قابل حل است.البته به خود فایل کایلیکس هم ربط داره که نسخه ک.ر.ک شده مشکل داره و باید از نسخه لایسنس دار استفاده کنید.

jigily
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 15:11 عصر
براي كار با thread بايد چكار كنم؟ يك متد تعريف كردم بعدش كدهاي مربوط به چك كردن كانكت شدن را توش گذاشتم و وقتي دكمه كانكت زده ميشه اونرو با يك ترد فراخواني ميكنم اما موقعي كه دكمه كانكت ميزنم eror ميده و به thread ايراد ميگيره..
مشكل از نوشتنthread هستش؟
چجوري بايد بنويسم.
ممنون ميشم كمك كنيد..

jigily
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 13:02 عصر
يكي نيست جواب بده:افسرده::گریه:

jigily
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 14:40 عصر
يك كلاس تعريف كردم حالا براي اينكه متد كانكت توش بنويسم اومدم دو تا ريفرنس هارو به بالاي برنامه اضافه كردم..
اما بازم كدم كار نميكنه..

Mahdi_S_T
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 21:58 عصر
دوست من اگه هدف خاصی نداری، تعریف کلاس لازم نیست و مشکل شما با Thread قابل حل است.چندین آمورش خوب در سایت است جستجو کن و با تامل و کمی دقت میتونی thread مناسب را بسازی اگه نشد اینجا بذار تا نگاهش کنم

jigily
سه شنبه 24 خرداد 1390, 19:48 عصر
يك مشكل با كايليكس دارم اونم اينه كه ميخوام فقط اسمس هايي كه درون inbox هست بخونم نه اسمس هاي ديگه رو بايد چه تغييري در كدم بدم؟

Mahdi_S_T
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 11:53 صبح
يك مشكل با كايليكس دارم اونم اينه كه ميخوام فقط اسمس هايي كه درون inbox هست بخونم نه اسمس هاي ديگه رو بايد چه تغييري در كدم بدم؟
میشه منظورتان را واضح تر بیان کنید ؟

jigily
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 17:05 عصر
میشه منظورتان را واضح تر بیان کنید ؟

وقتي اسمس هارو ميخواد بخونه همه اسمس ها inbox , outbox و ...ميخونه اما من فقط inbox ميخوام

Mahdi_S_T
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 18:01 عصر
فکر کنم تابع زیر بتونه کمکت کنه :

GetSMSFolderInfo(inbox)

jigily
یک شنبه 29 خرداد 1390, 12:44 عصر
فکر کنم تابع زیر بتونه کمکت کنه :

GetSMSFolderInfo(inbox)

ميدونم اما نميدونم چجوري توي read sms بايد ازش استفاده كنم.

Mahdi_S_T
یک شنبه 29 خرداد 1390, 17:04 عصر
شما باید در رویداد OnNewSmsRecived توسط این تابع چک کنید که اگه پیامک رسیده مربوط به پوشه inbox است پیامک را بخوانه :

IF GetSMSSFolderInfo(Folder) = inbox Then
.....

jigily
دوشنبه 30 خرداد 1390, 12:12 عصر
شما باید در رویداد OnNewSmsRecived توسط این تابع چک کنید که اگه پیامک رسیده مربوط به پوشه inbox است پیامک را بخوانه :

IF GetSMSSFolderInfo(Folder) = inbox Then
.....

من اين كد گذاشتم اما نميدونم چرا توي if اجرا نميشه

int lResult, lFolder;
string strStatus;
lvSMSList.Items.Clear();
for (int i = 0; i < 50; )
{
if (i == 0)

lResult = axKylixSMS.ReadAllSMS(1);
//declaration: int ReadAllSMS(int IsFirst)

else

lResult = axKylixSMS.ReadAllSMS(0);

if (ERR_SUCCESS != lResult)

break;

lFolder = axKylixSMS.LastReadSMSFolder;
if (axKylixSMS.GetSMSFolderInfo(lFolder).ToString() == "ME Inbox")
{

lvSMSList.Items.Add((i + 1).ToString(), 0);
lvSMSList.Items[i].SubItems.Add(axKylixSMS.LastReadSMSLocation.ToStr ing());
lvSMSList.Items[i].SubItems.Add(axKylixSMS.LastReadSMSTime);
lvSMSList.Items[i].SubItems.Add(axKylixSMS.LastReadSMSNumber);
lvSMSList.Items[i].SubItems.Add(axKylixSMS.LastReadSMSText);
i++;
}
else

{
i++;
}

}

jigily
سه شنبه 31 خرداد 1390, 11:37 صبح
تو را خدا يكي جواب بده كارم گير كرده..

Mahdi_S_T
سه شنبه 31 خرداد 1390, 17:55 عصر
دوست عزیز همانطور که گفتم باید در Event دریافت پیامک جدید کد را بنویسید و مشکلی نداره :

procedure TFormMain.KylixSMSNewSMSReceived(ASender: TObject; Folder,
ConcatenatedInfo: WideString; Coding, Status: Integer);
var strMsg : String;
begin
IF Kylixsms.GetSMSFolderinfo(folder) = 'inbox' Then begin
........
........
end;
end;

اما کدی که شما نوشتید ظاهرا سی شارپ است من با سی شارپ زیاد کار نکردم ولی یک چیزی مثل این میتونه احتیاج شما را برطرف کنه :

private void axKylixSMS_NewSMSReceived(object sender, AxKYLIXSMSLib._DKylixSMSEvents_NewSMSReceivedEvent e)
{
if axKylixSMS.GetSMSFolderInfo(e.folder)=="inbox"
{

.................
.................

}

}

homayoun_sa
دوشنبه 20 تیر 1390, 00:01 صبح
سلام من مشگلم با Kylix اینه که وقتی طولش زیاد میشه تبدیل به چند تا sms میشه , دیدم که با kylix این کار رو کردن و این مشکل را نداشتند
ممنون

Mahdi_S_T
دوشنبه 20 تیر 1390, 12:24 عصر
بله درسته ، KylixSMS هم در ارسال و هم در دریافت پیامک ها ار تکه تکه میکنه.
اما برای ارسال به راحتی قابل حله ولی برای دریافت باید برنامه بنویسی بر اساس کد دریافتی هر پیامک .

pooyamirzapour
یک شنبه 16 مرداد 1390, 11:31 صبح
می خواستم بدونم کامپوننت kylix امکاناتی برای Caller ID هم داره؟
مثلا بتونم با استفاده از امکانات این کامپوننت و مودم شماره گیرنده رو تو نرم افزارم ببینم؟

Mahdi_S_T
یک شنبه 16 مرداد 1390, 12:52 عصر
می خواستم بدونم کامپوننت kylix امکاناتی برای Caller ID هم داره؟
مثلا بتونم با استفاده از امکانات این کامپوننت و مودم شماره گیرنده رو تو نرم افزارم ببینم؟

بله این قابلیت وجود داره

pooyamirzapour
یک شنبه 16 مرداد 1390, 15:17 عصر
اگه امکان داره توضیحات بیشتری بدین و اگه نمونه کدی هم دارین لطف کنین بذارین

Mahdi_S_T
یک شنبه 16 مرداد 1390, 21:09 عصر
شما در رویداد OnNewCall مربوط به Kylix میتوانید شماره تماس گیرنده را در متغیر Number داشته باشید و استفاده کنید

akar_program
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 00:07 صبح
سلام دوستان من دوتا مودیم خرید باز هم نتونستم شارژ موبایلم بادست بیام
لطفا كمك كنن هر كاری میكنم نمیشه‌ كه‌سی میتواند دقیق تشخیس كند مشكیل چی هست سیم كات ایران سل هم تیست كردم

Mahdi_S_T
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 10:16 صبح
دوست عزیز ، برنامه را برام بفرست تا من با مودم های خودم تست کنم

akar_program
جمعه 21 مرداد 1390, 22:01 عصر
نمونه‌ چی هه‌مون نمونه‌ ی كه‌ خودت هم ابلود كردید من تیست كردم كار نكر
لطفا یك نمونه‌ ی كامل بنویسید تا من ببینم كار میده‌ یا خیر ایستفاده‌ از این قابلیت بسار هم سادست ولی نمیدونم چرا جواب نمیده‌

hamed_hossani
سه شنبه 08 شهریور 1390, 18:10 عصر
http://www.regnow.com/softsell/visitor.cgi?affiliate=19393&action=site&vendor=13238&ref=http%3A%2F%2Fwww.kylixsoft.com%2Fdownloads%2Fs msactivex%2FSMSActiveXSetup.exe
دانلود

Delphi 2010
دوشنبه 28 شهریور 1390, 10:24 صبح
یه مشکل بزرگ
توی Kylix گزارش تحویل پیامک رو میده فقط مشکل اینه که گزارش تحویل به مخابرات رو میده و گزارش تحویل به گوشی دریافت کننده رو نمیده
این مشکل رو چطوری حل کنم

amish22
شنبه 02 مهر 1390, 12:53 عصر
سلام
من kylix را با نرم افزار ActiveXManager وEMS رجیستر کردم، و در WPF می خوام ازش استفاده کنم ولی روی خط registername و registercode خطای زیر را می دهد . اشکال از کجاست و این دو پارامتر را باید از کجا گیر بیاورم در ضمن برنامه ی اول یک کد و نام داد مقداردهی کردم جواب نداد.
ممنون می شوم کمک کنید

Delphi 2010
دوشنبه 11 مهر 1390, 20:19 عصر
دوستان جواب سوال بنده رو یادتون رفت بدید فکرکنم

aliramazani
شنبه 16 مهر 1390, 16:12 عصر
دستور
KylixSMS1.DialUSSD
برای ارسال فرمان و رویداد
OnNewUSSD
برای دریافت جواب هستش.

اگه یک تکس باکس داشته باشیم که کاربر کد شارژ را داخلش وارد کنه چه دستوری باید بنویسیم؟

و اگه یک دکمه داشته باشیم که کاربر با کلیک بر روی اون توی یک تک باکس مقدار شارژ موجود را نشون بده چه کدی؟

firststep
شنبه 16 مهر 1390, 16:18 عصر
اگه یک تکس باکس داشته باشیم که کاربر کد شارژ را داخلش وارد کنه چه دستوری باید بنویسیم؟

و اگه یک دکمه داشته باشیم که کاربر با کلیک بر روی اون توی یک تک باکس مقدار شارژ موجود را نشون بده چه کدی؟

در این باره یک بار بحث شده.......جستجو کنید

aliramazani
شنبه 16 مهر 1390, 16:34 عصر
بعنوان مثال روی رویداد OnNewUSSD دوبار کلیک کن و سپس کد زیر را بنویس و روی فرم خود هم یک Memo قرار بده :

Form1.Memo1.text:=Text;

این OnNewUSSD چیه و کجاست و کجا باید روش دوبار کلیک کرد؟

gbg
شنبه 16 مهر 1390, 22:15 عصر
OnNewUSSD فقط یه رویداد هستش

aliramazani
یک شنبه 17 مهر 1390, 17:27 عصر
روی یک رویداد چطور دوبار کلیک کنم؟؟

gbg
یک شنبه 17 مهر 1390, 21:33 عصر
ببین رویداد رو نمیشه کلیک کرد
خودش اتفاق میوفته مثل رویداد Onclick که در جواب کلیک کردن شما اتفاق میوفته
و شما کدی برای این رویداد می نویسی تا عملیات دلخواه خودت رو انجام بدی
رویداد OnNewUSSD وقتی اتفاق میوفته که کامپوننت یه USSD جدید دریافت کنه

sg.programmer
دوشنبه 18 مهر 1390, 10:22 صبح
یه مشکل بزرگ
.............. گزارش تحویل به گوشی دریافت کننده رو نمیده
این مشکل رو چطوری حل کنم

کامپوننت در کرک شده نیست

Delphi 2010
سه شنبه 26 مهر 1390, 15:23 عصر
ربطی به کرک کامپوننت نداره
منم همین مشکل رو دارم

kahrizak
یک شنبه 14 اسفند 1390, 23:02 عصر
سلام بچه ها من دنبال کایلیکس برای ارسال پیامک هستم
kylix یا lcgsmsms کرک شده باشه یا نسخه اصلیش ممنون:متفکر:

4 . 5 روز دنبالشم گیرم نیومد :گریه:

araz_pashazadeh
دوشنبه 22 آبان 1391, 17:21 عصر
اینا همش درست ولی مشکل اینجاست که من اصلا نمی تونم Kylix استفاده کنم در واقع
رجیستر نمی شه نمونه کد خودش درست کار میکنه وقتی می خوام در #C استفاده کنم
با مشکل مواجه میشم واسه رجیستر کردن نمی دونم چیکار کنم؟

hamiddowlat
سه شنبه 02 تیر 1394, 13:25 عصر
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه با قبولی طاعات و عبادات
ببخشید یه سوال داشتم میخواستم بپرسم برای استعلام شارژ چه کدی بنویسم که جواب بگیرم
من یه برنامه ارسال ودریافت پیامک با مودم جی اس پیامک نوشتم و از کامپوننت Kylix استفاده میکنم تو ارسال مشکلی ندارم دریافت هم نداشتم ک بخوام تست کنم برای استعلام شارژ نمیدونم چیکار کنم از راه کار های قبلی که دوستان در این تایپک گذاشتن جواب نگرفتم( فرم memo نمیدونم چیه که بذارم رو فرمم) ممنون میشم کسی اگه میدونه کمکم کنه

Mahdi_S_T
سه شنبه 02 تیر 1394, 14:27 عصر
دوست عزیز ، اگه پاسخهای قبلی را در همین موضوع خونده باشی به راحتی قابل انجام است. هرچند که در مثالهای خود کامپیوننت Kylix هم وجود داره.
منظور از Memo هم یک کنترل است مثل textbox و Lable و ....

hamiddowlat
سه شنبه 02 تیر 1394, 16:10 عصر
بسیار ممنون دوست عزیز به خاطر پاسخ گویی
گفتم که روش های زیادی که اینجا بود رو تست کردم نشد بینید این عکس کد منه الان من باید رویروی لیبل خودم چی بنویسم که اعتبار رو نشون بده
http://uupload.ir/files/wrbr_000000000(36).png

hamiddowlat
پنج شنبه 25 تیر 1394, 15:12 عصر
دوستان عزیزم من مشکلم حل شد خواستم اینجا هم بذارم شاید بتونم به کسی کمکی کرده باشم ، من واسه استعلام شارژ خیلی مشکل داشتم همه ی راه کار هارو هم امتحان کردم اما در رویداد کلیک خودم ک میخواستم استعلام بگیرم با نوشتن serialport1.open()
و بعد بقیه کدها مشکلم حل شد
private void button1_Click_3(object sender, EventArgs e)
{
serialPort1.Open();
serialPort1.WriteLine("AT+CSCS=\"GSM\"\r");
serialPort1.WriteLine("AT+CUSD=1," + textBox2.Text + ",15\r");
axKylixSMS1.DialUSSD("*141*1#");
}

و برای نمایش جواب

private void axKylixSMS1_NewUSSD(object sender, AxKYLIXSMSLib._DKylixSMSEvents_NewUSSDEvent e)
{
lbl_request.Text = e.text;
}

شاید منطق برنامه درست نباشه ک همزمان از AT و کامپوننت استفاده کردم اما در کل من فقط با این کد تونستم جواب بگیرم و اگر هر جاشو کمو زیاد کنم ج نمیده
واسه دوستان گذاشتم که اگه کسی اصلا نتیجه نگرفته این کد های منو هم امتحان بکنه انشاا... حل میشه:قلب: