PDA

View Full Version : آموزش: نحوه رسم خط و اشکال در #C و کار با +GDI

samanff2000
سه شنبه 24 اسفند 1389, 02:59 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
در این زمینه هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم و تصمیم گرفتم یک تاپیک در ای زمینه ایجاد کنم
باید در #C بتونم پیکسل های دلخواه خودم رو روشن کنم مثلا هر نقطه از یک خط رو بدست بیارم و با شرایطی که برای آن درنظر گرفته میشه پیکسل مورد نظر رو روشن کنم (مربوط به درس گرافیکه) یک مرجع داشتم توش گشتم اما اینم توضیح نداده و فقط درباره رسم دایره مربع و ... توضیح داده و در باره پیکسل چیزی نداشت این درس رو استاد با VB مثال زده و من دنبال نوشتن این با #C هستم دستوری رو که در VB استفاده میکنه setpixel و به گفته ایشون در #C باید در bitmap با نام pixels وجود داشته باشه اما من هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم(نداشت)اگه کسی در این مورد مطلب آموزشی یا مثالی یا هرچیز مفید دیگه ای داره لطف کنه اینجا قرار بده شاید کسای دیگه ای هم باشن که ازش استفاده کنن فقط لطفا در صورت امکان در صورت قرار دادن کد لطفا ذکر کنین که namespace ویا کلاس هاش رو از کجا وچگونه باید استفاده کنیم.

unknown.unforgiven
سه شنبه 24 اسفند 1389, 09:30 صبح
سلام
Bitmap bmp = new Bitmap(x, y);
bmp.SetPixel(x, y, color);
برای مثال تو کد زیر یه عکس با ابعاد 10 در 10 پیکسل میسازیم و قطر اون رو به رنگ قرمز میکشیم
Bitmap bmp = new Bitmap(10, 10);
for(int i=0;i<9;i++)
bmp.SetPixel(i, i, Color.Red);
یه نکته ای هم که هست اینه که این عکس رو حافظه ایجاد میشه و نمایش داده نمیشه. واسه نمایش دادنش میتونی از picturebox استفاده بکنی

samanff2000
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 22:06 عصر
سلام دوست عزیز من این کد رو اجرا کردم و هر کاریم کردم نتونستم نمایشش بدم . اگه ممکنه نحوه نمایش دادنش رو توی picturebox یا فرم یا هرجای دیگه بهم بگید ممنون میشم . و یک مشکل دیگه هم که دارم اینه که دستوری برای رسم خط داریم به نام line که اینم نتونستم پیداش کنم اگه ممکنه در این زمینه هم کمکی کنین ممنون میشم

hi level hdd
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 23:19 عصر
Bitmap bmp = new Bitmap(50 , 50);
Graphic.FromImage(bmp).DrawLine(new Pens.Black, 0, 0, 20, 30);
PictureBox.Image = bmp;
موفق باشید