PDA

View Full Version : سوال: کار نکردن link در gridview

mehrdad85
سه شنبه 24 اسفند 1389, 09:34 صبح
سلام
دوستان من داخل صفحه یه gridview دارم که توسط یک sqlDataSource به پایگاه داده وصل میشه و یک سری فیلد های حاصل از join کردن دو تا جدول را برمیگردونه
در دآخرین ستون gridview لینکی گذاشتم به نام "جزییات بیشتر" که میخام وقتی روی اون کلیک میشه کلیه اطلاعات مربوط به اون سطر از gridview نشون داده بشه
میشه در رابطه با این لینکی که توضیح دادم یکم راهنمایی بفرمایید؟
من قبلا یک کلید اصلی را grid view نشون میدادم و اونو invisible میکردم و بعد با استفاده از لینکی که براتون شرح دادم اونو با queryString به صفحه دیگه پاس میدادم و اونجا نیز با استفاده از یک sqlDataSource مابقی مراحل کار را انجام میدادم
اما الان در حال حاضر مشکل کار اینجاس که دیگه اون فیلد به عنوام یک فیلد کلید نیست
این کد درpost backUrl لینک نوشته میشد!!!

~/searchDetail.aspx?comId={0}

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
مرسی

Behrang_a
سه شنبه 24 اسفند 1389, 14:09 عصر
یه ستون به گرید ویوو به اسم HyperLink Field اونجا توش تعریف میکنی که DataNavigateUrlFormatString چی باشه و DataNavigateUrlField رو هم بهش اختصاص میدی خودش لینک رو تو هر سطر میسازه

alibabaei2
سه شنبه 24 اسفند 1389, 17:19 عصر
می تونید دو تا view بگذارید گرید ویو رو در view اول بگذارید
سپس یک Template field به گرید اضافه کنید درون اون یک hyperlink بگذارید
commandArgument هایپر لینک را برابر کلید اصلی جدولتون بگذارید و commandName هایپرلینک را یک اسم بدهید
سپس در Event ی از گرید به نام ItemCommand یک شرط بگذارید که اگر e.CommandName برابر آن نامی بود که شما انتخاب کردید برود view دوم را نمایش دهد و در ویو دوم جزییات مربوط را نمایش دهید

mehrdad85
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 07:13 صبح
یه ستون به گرید ویوو به اسم HyperLink Field اونجا توش تعریف میکنی که DataNavigateUrlFormatString چی باشه و DataNavigateUrlField رو هم بهش اختصاص میدی خودش لینک رو تو هر سطر میسازه

سلام
دوست عزیز ممنون که وقت میذاری و جواب میدید اما میتونم بپرسم DataNavigateUrlFormatString را باید چه مقداری بدم ؟همینطور در مورد DataNavigateUrlField؟

مرسی

mehrdad85
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 07:19 صبح
می تونید دو تا view بگذارید گرید ویو رو در view اول بگذارید
سپس یک Template field به گرید اضافه کنید درون اون یک hyperlink بگذارید
commandArgument هایپر لینک را برابر کلید اصلی جدولتون بگذارید و commandName هایپرلینک را یک اسم بدهید
سپس در Event ی از گرید به نام ItemCommand یک شرط بگذارید که اگر e.CommandName برابر آن نامی بود که شما انتخاب کردید برود view دوم را نمایش دهد و در ویو دوم جزییات مربوط را نمایش دهید

سلام
ممنون دوست عزیز که مشکلمو پیگیری میکنی مرسی
فقط میخواستم یادآوری کنم که من داخل هیچئکدوم از ستون های gridview فیلد یا کلید اصلی را نشوم نمیدم
در این حالت باید commandArgument را با چه مقداری ست بکنم؟ ایا نیازه که کلید اصلی هم برگردونم داخل gridview ولی اونو invisible کنم؟
سوال دیگم اینه که میشه این کارو با JQuery هم انجام داد؟
آخه من با view ها کار کردم و جزییاتی که قراره با کلیک نشون داده بشه یک مقدار زیاده واسه همین اصلا اسکرول میخوره صفحه و یه جورایی زشت میشه طراحیش
راستی اگه از view استفاده کردم چطور میتونم اونارو مدیریت کنم؟
منظورم اینه که مثلا اگه چندتا view داریم هرکدوم که فعال شدند یک جای صفحه نمایش داده بشن مثلا view که یک مقدار از نظر اندازه بزرگتره جای متفاوتی ظاهر نشه یکم بالا پایین نشه

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
مرسی