PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن و نشان دادن چندین panel روی هم قرار گرفته در یک فرم؟

Jalalkhan
سه شنبه 24 اسفند 1389, 13:32 عصر
توی یک فرم 7 تا دکمه گذاشتم که قراره با کلیک روی هر کدوم از اونا یکی از 7 panelای که طراحی کردم نشون داده بشن. این هفت تا panel رو روی هم گذاشتم.
برای مخفی و آشکار شدن این panelها از خاصیت visible استفاده کردم، اما نمیدونم چرا فقط روی دوتا panel اولی جواب میده. یعنی با کلیک دکمه سوم به بعد panel ها ظاهر نمیشن!

کسی هست بدونه عیب کارم کجاست؟
مرسی

reza_edu
سه شنبه 24 اسفند 1389, 13:52 عصر
سلام براي رفع اين مشكل ابتدا يك پنل را تنظيم كن و ديگر پنل ها رو خارج از محيت پنل تنظيم شده قرار بده (روهم نباشه) بعد از پراپرتيز ايتم لوكيشن رو پيدا كن و مقدارش رو كپي كن و اين مقدار رو تو همون ايتم پنل هاي ديگه كپي كن و اينتر كن اين جوري فكر كنم مشكلت حل بشه من هم از همچين روشي استفاده كرده بودم و به اين مشكل بر خوردم كه اينجوري حل شد چون پنل ها نه روي هم بلكه داخل هم قرار ميگرفتن . البته تجربه به من نشون داده تو اين جور موارد بهتره از يوزر كنترل استفاده كنم اين جوري كد هاي پشت فرم هم حالت درهم برهم نميگيره درسته ميشه از رجيون استفاده كرد ولي با يوزر كنترل مديريت كد راحت تره (اين نظر شخصي هست)

Jalalkhan
سه شنبه 24 اسفند 1389, 15:55 عصر
مرسی کارم راه افتاد!
خیلی مردی:)

mohammadian7
سه شنبه 24 اسفند 1389, 17:11 عصر
سلام
خوشحالم از این که مشکلتون حل شده.
من از یه ترفند ساده برای کنترل تنظیمات اشیائ داخل پنل ها و دسترسی ساده به پنل ها در موقع طراحی استفاده میکنم.
میام از کنترل tabbar استفاده میکنم که با کلیک بر روی هر تب پنل مخصوص آن تب را نشون میده.
و در آخر کار tabstrip اش را به نحوی از دید کاربر انتهایی مخفی میکنم.