PDA

View Full Version : نحوه ثبت transaction مالی در سیستم

saeidgab
سه شنبه 24 اسفند 1389, 14:55 عصر
سلام،من یه برنامه دارم مینویسم که توش سیستم مالی داره و مثلا هر کاربر میتونه به حسابش پول واریز کنه یا از حساب پول خارج کنه ، همینطور در صورت انجام فعالیتهای گوناگون (که هر کدوم در جداول مخصوص خودشون ذخیره میشن) حساب کاربر تغییر میکنه. حالا برای اینکه بتونم تو برنامم یه گزارش از transaction کاربر در سیستم رو نشون بدم ، یه جدول درست کردم که اطلاعات مشترک هر transaction رو مثل زمان انجام، مقدار پول، کم یا زیاد شدن و ... رو در اون ذخیره میکنم.
حالا مشکل اینجاست که اگه بخوام جزئیات یه transaction رو نشون بدم با توجه به اینکه جزئیات هر کدوم از transaction ها ممکن در یه جدول متفاوت باشه ، اینو من چطور باید تشخیص بدم؟ آیا باید به ازای هر جدول، در جدول transaction یه فیلد bit درست کنم تا اینجوری تشخیص بدم که جزئیات transaction در کدوم جدوله؟
لطفا اگه کسی راه حلی داره کمک کنه.

saeidgab
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 10:37 صبح
یه مورد دیگه هم هست که Balance کاربر رو در کجا باید نگه داشت؟ تو جدول user یا تو جدول transaction؟
دوستانی که در این مورد تجربیاتی دارن لطفا کمک کنن:لبخندساده:

Mahbod Rad
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 20:06 عصر
سلام
توی جدول مالی ات دو تا فیلد قرار بده یکی برای شماره جدول فعالیت و دومی برای رکورد فعالیت در آن جدول مرجع.
برای هرکدام از جدولهایت در سیستمهای مختلف یک عدد در نظر بگیر و هنگامی که در آن جدول مقداری را ثبت میکنی در جدول مالی ات شماره آن جدول و رکورد ایجاد شده را هم به همراه فعالیت مالی ذخیره کن
موفق باشی

Mahbod Rad
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 20:07 عصر
در ضمن پیشنهاد میکنم بالانس را ذخیره نکن بلکه در زمان لازم حساب کن

kerberos2023
یک شنبه 28 فروردین 1390, 08:18 صبح
سلام
باید دو تا جدول داشته باشی
یکی برای نگهداری انواع تراکنش (واریز ، برداشت و ...) و دیگری برای جزءیات تراکنش ها و این دو جدول باید با هم relation داشته باشن
حالا دیگه راحت میتونی بفهمی که کدوم رکورد مربوط به چه تراکنشیه