PDA

View Full Version : [سوال] map کردن حافظه چیه ؟

1coder
سه شنبه 24 اسفند 1389, 20:23 عصر
سلام

من دقیقا مفهوم map کردن حافظه رو نمی فهمم ، یعنی نمی تونم برای خودم یه figure تو ذهنم در مورد map کردن حافظه تصور کنم. میشه کسی توضیح بده یا منبع فارسی (چون انگلیسی خوندم نفهمیدم) در این مورد معرفی کنه ؟

hjran abdpor
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 23:05 عصر
دوست عزيز بهترين منبع همين سايت برنامه نويس هست.

اما مپ يعني چه : وقتي حافظه توسط الگوريتم ها ما مورد استفاده قرار ميگيره طبعا جاي هرز رخ ميده ( موقعي كه برنامه ها تمام ميشوند يا از حافظه استفاده نميكنند و ...) حالا مپ مياد اين فضاي هرز را به سيتم برميگردونم و از بروز ان جلوگيري ميكنه و .................................
بيشتر ميخواي در مورد اين تحقيق كن MMU

pswin.pooya
جمعه 27 اسفند 1389, 18:11 عصر
سلام
توی رشته کامپیوتر از مپ کردن (نگاشت) حافظه به چند چیز اشاره میشه به عنوان مثال در ایتدای کار به علت وجود حفره های سخت افزاری (memory hole) حافظه که مابین آدرسها وجود داره و یا اینکه قسمت هایی از حافظه که در اختیار سیستم هست و یا نوشتن روی اون موجب از دست رفتن اطلاعاتی مثل بایوس سیستم میشه میان و نگاشت حافظه رو انجام میدن و مشخص میکنن که چه آدرسهایی از حافظه قابل دسترسی و چه آدرسهایی غیر قابل دسترسی است.

در بعضی از موارد دیگه نگاشت حافظه برای مواردی مثل مدیر حافظه که می خواد حافظه رو کنترل کنه (حافظه هیپ رو) از نگاشت اون حافظه داخل یه آیتم مثل بیت مپ استفاده میکنه.

اما موردی که دوستمون hjran abdpor (http://barnamenevis.org/member.php?60488-hjran-abdpor) اشاره کردن نگاشت حافظه گفته نمیشه بلکه به اون جمع کننده زباله یا garbage collector میگن.

hjran abdpor
شنبه 28 اسفند 1389, 01:04 صبح
با تشكر از مدير عزيز و گرامي

من هم منظورم جواب شما بوده متاسفنا خوب بيان نكردم .

با تشكر