PDA

View Full Version : مشکل در نوشتن کدهای گرافیکی در turbo c

langargostar
سه شنبه 24 اسفند 1389, 23:04 عصر
سلام
دوستان من هر کاری میخوام بکنم که بتونم در Turbo C++ 4.5کدهای گرافیکی بنویسم نمیشه و اخطار میده . به عکس زیر نگاه کنید:
67536
خواهشا جواب بدین چون کارم گیره- مرسی ممنون

mohammadian7
سه شنبه 24 اسفند 1389, 23:37 عصر
سلام به نظر میاد در محیط ویندوز فایل سرآیند گرافیک GRAPHICS.H رو نمیتونه include کنه
شما میتونید برنامه مورد نظرتون رو در محیط داس کامپایل کنید.
در ضمن مد گرافیکی هم برای برنامه تعریف نکرده اید.

sahar.13
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 00:04 صبح
سلام دوست عزیز.قصد داشتم یه قطعه کد بذارم که ظاهرا خودتون میدونیدش.اما یه چندتا راه دیگه ام بلدم.
1- اگه کتاب جعفرنژاد cرو مطالع کردید رجوع کنید به فصل "توابع کتبخانه ای"،اونجا یه سری دستورات گرافیکی موجود هستش.
2-اگه با visual ++cکار کردید یه هدرفایل هستش به نام winbgimکه توی ادرس زیر هست و میتونید دانلودش کنید و یه هدر فایل دیگه ام هست به
نامmsoftcon.hکه اینو خودم ندارم اما باهاش میhttp://csci.biola.edu/csci105/using_winbgi.htmlتونید در حالت متنی یه سری اشکال گرافیکی رسم کنید.

با داشتن winbgimمیتونید سرفایلgraphics.hرو به برنامتون include کنید.

یا علی

sahar.13
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 00:18 صبح
من عکس شما رو نصفه دارم،شاید این قطعه کدهارو اگه توی محیط TCبنویسید کار کنه.(ضمنا اگه مایلید گرافیک تحت ویندوز کار کنید دو تا روش قبلی که عرض کردم مفیده...)
->این کدهارو توی mainبرنامتون بنویسید.
کد:

int gd = DETECT , gm , i;
initgraph ( & gd, &gm ,"....:\\tc\\bgi");

voiceoffox
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 09:01 صبح
سلام

تا اون جا که میدونم توابع گرافیکی توی TC++ 4.5 اصن کار نمیکنن چون TC++ 4.5 تحت ویندوزه و این توابع مال داس . اینو تو متن همون ارور هم میتونین بفهمین . حالا من نخوندم که روش آقای/خانم sahar.13 چیه ... ولی حالا امتحان کنن ببینین چی میشه ! :متفکر:

موفق باشن و خدافظ .

sahar.13
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 11:46 صبح
سلام.

بله بنده هم با نظر آقا / خانم voiceoffox موافقم.اما ایشون اگه مایل هستند از توابع عادی گافیکی داخل سر فایلgraphics.h استفاده کنند بهتره از نسخه های تحت داس tcاستفاده کنند.البته اون روش گرافیک تحت ویندوز رو که گفتم مطمئن نیستم توی tc++4.5جواب میده یا نه. امتحان نکردم.اونو بیشتر برای یه محیطی مثلdev c++یا visual c++ گذاشتم.