PDA

View Full Version : درباره CMS

smm2006sh
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 09:27 صبح
با سلام خدمت کلیه همکاران
یه سوال در مورد CMS داشتم در مورد اینکه : میدونید وقتی ما یک سی ام اس برای سایتی طراحی میکنیم ابتدا کلیه صفحات را طراحی کرده و پس از ان برای اینکه بتونیم مطالب و کلیه اجزای این صفحات را تغییر دهیم سی ام اس را طراحی میکنیم . (تذکر اینجا که کلیه صفحات ابتدا طراحی می شوند) اما سوال من اینجا هست که در داخل طراحی سی ام اس میتونیم صفحه جدیدی ایجاد کنیم ؟:متفکر::متفکر: فرض کنید یک منو طراحی کردیم و مدیریت سایتی رابه کسی میدهیم حال اگر فرد بخواهد مثلا منوی جدیدی ایجاد کنه ، باید به طبع صفحه ای هم برایش طراحی بشه !!!! چه جوری ؟؟؟؟؟؟:گیج::گیج::گیج:

m.soleimani
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 10:04 صبح
با سلام خدمت کلیه همکاران
یه سوال در مورد CMS داشتم در مورد اینکه : میدونید وقتی ما یک سی ام اس برای سایتی طراحی میکنیم ابتدا کلیه صفحات را طراحی کرده و پس از ان برای اینکه بتونیم مطالب و کلیه اجزای این صفحات را تغییر دهیم سی ام اس را طراحی میکنیم . (تذکر اینجا که کلیه صفحات ابتدا طراحی می شوند) اما سوال من اینجا هست که در داخل طراحی سی ام اس میتونیم صفحه جدیدی ایجاد کنیم ؟:متفکر::متفکر: فرض کنید یک منو طراحی کردیم و مدیریت سایتی رابه کسی میدهیم حال اگر فرد بخواهد مثلا منوی جدیدی ایجاد کنه ، باید به طبع صفحه ای هم برایش طراحی بشه !!!! چه جوری ؟؟؟؟؟؟:گیج::گیج::گیج:

توی کنترل پنل بهش می‌تونی این امکان رو بدی که یه منوی جدید اضافه کنه یا طبق یه پترن خاص که همون پترن اصلیت هست « ممکنه چندتا پوسته مختلف براش قرار داده باشی یا یه مجوز که طبق اون بشه براش پوسته طراحی بشه » اگر این امکانات رو داشته باشه طبق اون می‌تونی بهش اجازه اضافه کردن صفحه بدی. برای آشنایی بیشتر چند نمونه از این اپن‌سورس‌ها دانلود کن و روشون امتحان کن خیلی بهتر از این هست که این‌جا بپرسی موفق باشی./

smm2006sh
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 10:08 صبح
اقای سلیمانی حرف شما درسته گفتم کسی شاید بهش برخورد کرده باشه . اخه دارم یه سایت جامع طراحی میکنم که برای همه مشاغل هستش و اگه این سایت را به کسی دادم بنا بر نیاز خودش کلیه منو ها و .... را تعیین کنه .

alonemm
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 11:21 صبح
باسلام:
در این مورد شما نیاز ندارید که تمامی صفحه ها رو بسازید و بعد شروع به ساخت CMS کنید.
شما بسته به جداولی که در پایگاه داده دارید میتونید برای اون ها داخل CMS اعملیات های ثبت - ویرایش - حذف ... رو پیاده سازی کنید.
بعد شما میتونید صفحه جدیدی هم بسازید:
1-به صورت مجازی ( که توسط کدنویسی صفحه ای ایجاد میشود - که توسط شناسه اون فرق میکنه)
2- به صورت واقعی (که یک صفحه با یک فرمت خاص در دایرکتوری مربوطه ایجاد میشه)

موفق باشید.

komeil64
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 12:41 عصر
لازم نیست صفحه جدید ایجاد بشه یه صفحه اصلی درست می کنی محتویاتش رو از دیتابیس می خونی که مشخص کردی مثلا برای شغل کتاب فروش توی صفحه اصلی چه محتویاتی وجود داشته باشه

m.soleimani
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 16:32 عصر
اقای سلیمانی حرف شما درسته گفتم کسی شاید بهش برخورد کرده باشه . اخه دارم یه سایت جامع طراحی میکنم که برای همه مشاغل هستش و اگه این سایت را به کسی دادم بنا بر نیاز خودش کلیه منو ها و .... را تعیین کنه .

من دقیقن منظورم همین بود شما اگر یه استاندارد برای کارتون قرار بدین و همه موارد طراحی شده توسط دیگران دارای اون استاندارد باشه به راحتی می‌تونن برای خودشون یه منوی جدید با هر شکل و شمایلی بسازن و البته طبق استاندارد شما.

در کل کسی که نرم‌افزار شما رو خریداری کرده ممکنه « در بیشتر موارد » هیچ گونه آشنایی با طراحی نداره که قصد کنه برای خودش یه ظاهر جدید درست کنه ولی شما باید برای افراد آشنا به طراحی این امکان رو در نظر گرفته باشین. در مورد افرادی که آشنا نیستن شما یک سری تم از قبل آماده شده قرار می‌دین « دقت کنید نمی‌گم که منوها همه باید یه تعداد گزینه بگیرن » بلکه فقظ ظاهرها توسط شما طراحی می‌شه حالا توی زمان کد نویسی با توجه به نیازهایی که حدس می‌زنید برای مشتری‌ها این امکان رو قرار می‌دین که طبق نیاز خودشون « مثلن » منوهای با گزینه‌ها متفاوت داشته باشن.خوب تا این‌جا تعریف شد برای انجامش شما حتمن باید یه طیف افراد رو در نظر بگیرین چون به اون کلیت که شما گفتین باید به تعداد مردم جهان امکان بدین تا گزینه مناسب به خودشون رو داشته باشن حالا که هدف شما معلوم شده از قوانین ساده کد نویسی برای دادن این امکانات بهشون استفاده می‌کنی که مثلن توی کنترل پنل برای مشتری چندتا گزینه هست .

1- اضافه کردن منو
2- اضافه کردن زیر منو « حتمن باید مربوط به یک منو بشود در غیر این صورت و در صورت نبود هیچ منویی غیر فعال هست »

1-1 - منو باید یک سری گزینه‌های شخصی از نام گرفته تا آیکن داشته باشه « که یک سری از اون‌ها اجباری هستن و یک سری غیر اجباری »
1-2 - مکان قرار گرفتن منو مورد نظر شما « ابتدای منوهای قبلی به صورت جداگانه یا در مکان‌های دیگر صفحه با توجه به شکل منو و روش باز و بسته شدنش »
1-3 - نوع عملیاتی که منو مورد نظر انجام می‌ده
1-4 - نوع استایلی که منو داره شاید توی گزینه 1-2 قبلن گفته شد ولی لازم نیست این منو دقیقن با استایل قبلی باشه البته خیلی کم یک چنین موردی رو دیدم مگر برای آزمایش باشه یا این‌که دیگه خیلی یوزر فرندلی باشه
و ...

برای مثال زیر منوها
2-1 - جهت باز شدن زیر منو و استایل مورد نظرش
و ...

در کل خیلی ایده می‌شه به کار برد ولی باید ببینی که چقدر برای پروژه قصد داری وقت بزاری و آیا انجام این همه موارد برای شما توجیح اقتصادی داره یا نه؟

موفق باشید./