PDA

View Full Version : Antivir WebGard توی Avira چطور کار میکنه؟

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 08:43 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید عزیز
اگر آنتی ویرورس Avira رو نصب کنید و بعد online Protection بخش WebGard رو بررسی کنید میبینید که تمامی Url هایی که توی سیستم شما داره استفاده میشه رو مورد بررسی قرار میده!
میخواستم بدونم چطور این کار رو انجام میده . یعنی چطور تمام آدرس های اینترنتی رو که شما استفاده می کنید رو بررسی می کنه.
با تشکر

m.soleimani
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 08:58 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید عزیز
اگر آنتی ویرورس Avira رو نصب کنید و بعد online Protection بخش WebGard رو بررسی کنید میبینید که تمامی Url هایی که توی سیستم شما داره استفاده میشه رو مورد بررسی قرار میده!
میخواستم بدونم چطور این کار رو انجام میده . یعنی چطور تمام آدرس های اینترنتی رو که شما استفاده می کنید رو بررسی می کنه.
با تشکر

شما با استفاده از یه پورت مشخص آدرس‌ها رو ارسال می‌کنید. این میاد سر راه اون پورت می‌شینه و کلیه آدرس‌ها رو چک می‌کنه « البته خودم تا حالا ازش استفاده نکردم یا اگر هم استفاده کردم خیلی جدی نبوده » به هر حال اگر مجوزی که بهش به عنوان یه آنتی ویروس داده شده نداشت فایروال سیستم جلوی یه همچین‌کاری رو می‌گرفت.

موفق باشید./

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 09:35 صبح
شما با استفاده از یه پورت مشخص آدرس‌ها رو ارسال می‌کنید. این میاد سر راه اون پورت می‌شینه و کلیه آدرس‌ها رو چک می‌کنه « البته خودم تا حالا ازش استفاده نکردم یا اگر هم استفاده کردم خیلی جدی نبوده » به هر حال اگر مجوزی که بهش به عنوان یه آنتی ویروس داده شده نداشت فایروال سیستم جلوی یه همچین‌کاری رو می‌گرفت.
دوست عزیز ممنون
چند تا سوال برام مطرح شد:
1- این پورت روی همه سیستم ها یکیه؟یعنی یک پورت معیین روی همه سیستم ها؟
2- این مجوزی که شما میگید به عنوان آنتی ویروس رو چطور باید به فایروال سیستم فهموند؟
با تشکر

m.soleimani
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 10:53 صبح
دوست عزیز ممنون
چند تا سوال برام مطرح شد:
1- این پورت روی همه سیستم ها یکیه؟یعنی یک پورت معیین روی همه سیستم ها؟
2- این مجوزی که شما میگید به عنوان آنتی ویروس رو چطور باید به فایروال سیستم فهموند؟
با تشکر

ببین شما اگر دقت کرده باشین زمان نصب آنتی‌ویروس‌ها از شما اجازه می‌گیرن که فایروال سیستم یا هر نوع دیگش که الان فعال هست یا آنتی‌ویروس‌های دیگه رو از کار بندازن وقتی این اجازه رو دادی یعنی که بهش اعتماد داری پس اون کاری که گفته شد حالا براش قابل انجام هست. در مورد پورت هم پورت‌های استانداردی برای این کار در نظر گرفته شده و البته برنامه‌ها خودشون هم می‌تونن تعین کنن که از چه پورتی اطلاعات خودشون رو بفرستن ولی این معمولن برای ویروس‌ها و برنامه‌های تحت شبکه هست که شما به پورت مورد نظر خودت اشاره می‌کنی و باز تکرار می‌کنم اگر سیستم طرف فایروال داشته باشه جلوی این کار رو می‌گیره و به کاربر اخطار می‌ده. پروتکل‌های اینترنت طبق استانداردهای خاصی از پورت خودشون استفاده می‌کنن مثل پورت 80 و 8080 برای آشنایی با کارایی پورت‌ها یه سر به لینک زیر بزن متوجه خواهی شد موفق باشید./

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers