PDA

View Full Version : سوال: زمان Time Out یک درخواست

clover
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 09:10 صبح
با سلام
من در قسمتی از پروژه قصد انجام عملیاتی را دارم که ممکنه تا یک ساعت طول بکشه، سوال من این هست که به طور کلی طی چنین درخواست هایی چه اتفاقی می افته ؟ آیا در مرورگر پیغام Request Time Out میده، آیا در این حالت کد ها هنوز در حال اجرا هستند و تا انتها اجرا میشن ؟

alonemm
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 10:16 صبح
باسلام:
بسته به نوع عملیات شما فرق میکنه.
مثل درباره ارتباط با پایگاه داده و سشن ها میتونید از فایل وب کانفیگ این خصیصه رو تعریف کنید.

clover
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 13:28 عصر
ممنون از پاسختون
عملیات من شامل ارسال تعدادی (حدود 4000) درخواست به یک وب سایت دیگه و به روز رسانی بانک از نتایج دریافتی هست.
در مقیاس کوچیک روی هاست تست کردم، فقط کافیه در خواست را بفرستم و با شروع عملیات حتی اگه صفحه را هم ببندم کد ها تا انتها اجرا شده و بانک به روز رسانی میشه. حالا 2 تا سوال وجود داره :
1- آیا از این روش میشه برای پیاده سازی تایمر ها استفاده کرد ؟ به این معنی که ما درخواستی را به صفحه ای بفرستیم که در اون یک حلقه ی بی پایان به عنوان تایمر عمل بکنه.
2- اگر طی درخواست های به سرور اشتباها در حلقه های بی پایان بیفتیم تکلیف چیه ؟ این حلقه ها تا کی اجرا میشن ؟

alonemm
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 16:13 عصر
باسلام:
منظورتون از :

- آیا از این روش میشه برای پیاده سازی تایمر ها استفاده کرد ؟ به این معنی که ما درخواستی را به صفحه ای بفرستیم که در اون یک حلقه ی بی پایان به عنوان تایمر عمل بکنه.

متوجه نشدم.
اما درمورد نکته دوم:
از بلاک های کدنوی try , catch و روش های هندلینگ خطا استفاده کنید (در تالار زیاد بحث شده جستجو کنید)

اما اگه در طی این فرآیند شما اطلاعاتی رو از پایگاه داده بروز میکنید و میخواهید در صورت بروز مشکل به حالت اولیه برگرده از Transaction استفاده کنید.

موفق باشید.