PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی سرویس پست الکترونیکی در لینوکس

afshinwolf
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 14:12 عصر
سلام دوستان
من می خواستم تو لینوکس محیط KDE پست الکترونیکی راه اندازی کنم نرم افزار kmail هست من از لینوکس suse استفاده می کنم
من تا حالا با هیچ کدوم از این برنامه ها کار نکردم اگر کسی از دوستان کار کرده یا نرم افزار دیگه میشناسه کمکم کنه (نصب نرم افزار و راه اندازیش)
.
با تشکر:لبخندساده:

blue_lotus
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 14:42 عصر
با فرض اینکه gmail دارید باهم یک اکانت جی‌میل رو روی kmail راه اندازی میکنیم. ( در محیط KDE برنامه‌ی kmail به صورت پیشفرض نصب هست.)

اول وارد mail اتون بشید و بعد از قسمت settings بخش Forwarding and POP/IMAP قسمت اوله بخش POP رو که مربوط به all هست رو فعال کنید و بعد تنظیمات رو ذخیره کنید.

بعد وارد برنامه‌ی Kmail بشید. از منوی Tools گزینه‌ی Account Wizard رو انتخاب کنید. قسمت اول یک گزینه داره که تیکش پیشفرض فعال هست و next رو بزنید. قسمت بعدی رو هم روی pop3 بذارید و برید مرحله‌ی بعدی. در کادر اول اسم و کادر دومی ایمیلتون رو به طور کامل وارد کنید مثل: XXXX.yyy@gmail.com

از قسمت بعدی تنها گزینه‌ای که خالی هست مربوط به پسوردتون میشه که وارد میکنید و به مرحله‌ی بعد میرید.قسمت بعد سرورهای ورودی و خروجی ایمیل رو میخواد که برای گوگل ایناست:

Incoming Mail: pop.gmail.com

Outgoing Mail: smtp.gmail.com

بعد از اون finish رو بزنید و از کلاینت ایمیلتون استفاده کنید.

afshinwolf
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 14:52 عصر
ممنون دوست عزیز ، زحمت کشیدی
برا ایمیل یاهو هم می تونید کمکم کنید . تشکر

blue_lotus
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 14:58 عصر
برای سرورهای یاهو به طور پیشفرض شما نمیتونید از pop3 رایگان استفاده کنید. تنها راهی که دیدم و خودم انجام دادم و pop3 یاهو رایگان فعال شده رو میتونید از اینجا (http://www.novid.ir/yahoo-mail-free-pop-access.html) دنبال کنید.

afshinwolf
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 15:09 عصر
برای سرورهای یاهو به طور پیشفرض شما نمیتونید از pop3 رایگان استفاده کنید. تنها راهی که دیدم و خودم انجام دادم و pop3 یاهو رایگان فعال شده رو میتونید از اینجا (http://www.novid.ir/yahoo-mail-free-pop-access.html) دنبال کنید.
ممنون دوست عزیز