PDA

View Full Version : سوال: ساخت map viewer با عکس های گوگل مپ

ahrimaneahurai
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 18:36 عصر
سلام به تمام دوستان
چند وقت پیش یه تاپیک زدم در مورد اینکه چه طور میشه یه سری عکس رو به هم چسبوند. در واقع می خواستم عکس های گوگل مپ رو که داشتم به هم بچسبونم و یه نقشه داشته یاشم. اما یه مشکل اینجا بود. اونم اینکه مثلا توی زوم 1 شاید حجم عکس های اون منطقه بشه 10 مگابایت که خب مشکل خاصی نبود و نمایش داده میشد.اما وقتی می خواستم زوم کنم و برم پایین به مشکل بر می خوردم اونم این بود که حجم عکس نهایی که ساخته میشد بیشتر از 300 مگابایت میشد که سیستم هنگ میکرد. حالا می خوام به کمک شما دوستان یه مپ ویور درست کنم که دقیقا مثل خود گوگل مپ باشه . یعنی اون منطقه ای که کاربر توشه رو فقط لود کنه و مسلما حجم عکس نهایی شاید بشه 300 کیلوبایت. وقتی درست شد در دسترس همه قرار میدم که همه بتونن ازش استفاده کنن.
منتظر نظرات و کدهای شما هستم.

ahrimaneahurai
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 08:45 صبح
دوستان کسی نظری نداره ؟ ؟ ؟

Hossenbor
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 09:10 صبح
سلام دوست من چیز خوبیه ولی من اگه میخواستم چنین نرم افزاری بسازم همون کار گوگل رو میکردم یعنی تمام تثاویر رو لود میکردم ولی اون قسمتی که میخواستم فقط لود کنم و وقتی کاربر میخواست نقشه رو به صورت عکس ذخیره کنه چندتا اندازه بهش میدادم و اگر از اونا نمیخواست ازش میخواستم دو نقطه از روی نقشه انتخاب کنه و براساس اون یک تصویر به کاربر تحویل میداد ولی شما مشکل گرافیک یک سنگینی برنامه پیدا نمی کنید

ahrimaneahurai
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 09:18 صبح
ممنون از راهنمایی تون
من تمام تصاویر گوگل رو همراه با زوم های برای اون منطقه دارم.
اما برنامه ای که باید بنویسم اینه که طرف دقیقا بتونه توی همون منطقه توی نقشه بگرده.
تازه بعد از حل این مشکل مشکل دیگه ای هم هست. این که چطور نقاط رو روی نقشه بذارم که وقتی کاربر خواست به اون نقطه بره اون مکان از نقشه براش لود شه.
این برنامه با فلش و جاوا توی مالتی مدیا بیلدر ساخته شده اما متاسفانه نه به سازندش دسترسی دارم نه به سورسش.
با wpf میشه نوشت ؟

Hossenbor
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 09:57 صبح
یک سوال میخوای نقشه های گوگل رو تبدیل کنی یا از همونا استفاده کنی و ایا به ساختار فایلهای گوگل پی بردی یا نه خوب یک ساعت اعلام کن تا دوستان و اساتید عزیز در اون زمان حاضر باشند تا بتونیم با هم بحث کنیم تعللی در کار پیش نیاد و هم نظرا و هم پیشنهادا بیشتر بشند نظر منو میخوایی ساعت ٨ صبح بزار که سایت خلوته یا هر ساعتی که خودت پیشنهاد میکنی

ahrimaneahurai
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 12:42 عصر
ببین فایلای من اینجوریه :z19x22242y23423
این ساختارشه که زوم و طول و عرض رو نشون میده و پشت سر همه. من باید این عکسارو تبدیل به نقشه کنم
فکری که به نظر خودم رسیده اینه که یه عکس رو بردارم از هر جهت 5 تا عکس رو به تبدیل به یه عکس کنم بعد طرف به هر طرف کشید 5 تا دیگه با این 5 تایی که هست لود شه و اضافیا پاک شه و به عکس دیگه درست شه

ahrimaneahurai
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 17:59 عصر
با Bitmap.Clone میشه این کار رو انجام داد ؟

ahrimaneahurai
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 20:29 عصر
دوستان فکر کنم راه حل رو پیدا کردم. لینک زیر تمام نیاز هامو برطرف می کنه. تنها ایرادی که داره اینه که وقتی عکس ها رو کش مبکنه عکس تحویل نمیده توی دیتابیس خودش ذخیره می کنه و در آخر دیتابیس تحویل میده. کار می کنم باهاش مشکلاتش رو حل می کنیم
http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/GMapNET.aspx

FastCode
جمعه 27 اسفند 1389, 22:51 عصر
درود.
من قبلاْ توی سابت برنامش رو گزاشتم.
میتونید تغییرش بدید تا از فایل استفاده کنه با نقشه هاتون رو با یک برنامه به دیتابیس نمونه اضافه کنید.
پست من در تاپیک برنامه های کوچک و مقید در C# ه.

ahrimaneahurai
شنبه 28 اسفند 1389, 07:56 صبح
دوست عزیز fastCode
برنامه شما رو کامل نتونستم امتحان کنم چون دیتابیس رو نمیشد ریستور کرد. توی تاپیکی هم که برنامه بود بقیه دوستان هم گفته بودن متاسفانه دیتابیس رو نذاشته بودید. ممنون میشم اینجا بذارید که بقیه دوستان هم که میان به مشکل من برنحورن.
این لینک تاپیک شما برای بقیه دوستان
http://barnamenevis.org/showthread.php?242793-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-google-map&highlight=
اما اونجور که دیدم توی برنامه شما با موس نمیشه توی نقشه گشت.
و اینکه اگه بخوایم با موس هم بشه توی نقشه گشت تمام پیکچر باکس ها باید تبدیل به یکی بشه.
ممنون میشم نظرتون رو در مورد اینکه بشه با موس هم کار کرد بگید

FastCode
شنبه 28 اسفند 1389, 17:44 عصر
دوست عزیز fastCode
برنامه شما رو کامل نتونستم امتحان کنم چون دیتابیس رو نمیشد ریستور کرد. توی تاپیکی هم که برنامه بود بقیه دوستان هم گفته بودن متاسفانه دیتابیس رو نذاشته بودید. ممنون میشم اینجا بذارید که بقیه دوستان هم که میان به مشکل من برنحورن.
این لینک تاپیک شما برای بقیه دوستان
http://barnamenevis.org/showthread.php?242793-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-google-map&highlight=
اما اونجور که دیدم توی برنامه شما با موس نمیشه توی نقشه گشت.
و اینکه اگه بخوایم با موس هم بشه توی نقشه گشت تمام پیکچر باکس ها باید تبدیل به یکی بشه.
ممنون میشم نظرتون رو در مورد اینکه بشه با موس هم کار کرد بگید

دیتابیس توی خود فایل هست.
اتفاقاْ ۳ ۴ هفته قبل قایل رو از سایت برداشتم و از دیتابیسش یک جا استفاده کردم.
برای استفاده از موس هم میتونید از روال های موس پیکچر باکس ها استفاده کنید.دقیقاْ به همون روشی که من از MouseEnter برای بزرگنمایی استفاده کردم شما هم میتونید از MouseWheel استفاده کنید.

ahrimaneahurai
شنبه 28 اسفند 1389, 17:50 عصر
خب منم همون فایل بک آپ رو میگم.نه توی 2005 باز میشه نه 2000

FastCode
یک شنبه 29 اسفند 1389, 00:02 صبح
خب منم همون فایل بک آپ رو میگم.نه توی 2005 باز میشه نه 2000
برای اینکه ۲۰۰۸ ه.
با اجازتون sql server 2011 اومده و شما هنوز با وجود چیزهایی مثل helkern از sql server ۲۰۰۰ استفاده میکنید.

ahrimaneahurai
یک شنبه 29 اسفند 1389, 00:40 صبح
برای اینکه ۲۰۰۸ ه.
با اجازتون sql server 2011 اومده و شما هنوز با وجود چیزهایی مثل helkern از sql server ۲۰۰۰ استفاده میکنید.

ای بابا
وقتی شرکتایی مثل صدرتامین با کلی ادعا و کلی رکورد و .... از 2000 استفاده می کنه من که نمی تونم کاری کنم.
ممنون میشم اگه اسکریپتش رو بذاری که بتونم توی 2005 واردش کنم.
باز هم ممنون دوست عزیز