PDA

View Full Version : حرفه ای: درباره شیء پر کاربرد Environment !!!

sabloger
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 00:16 صبح
سلام دوستان
من دیروز با شیء Environment آشنا شدم، خیلی جالبو کارآمد بود
گفتم شاید برای شما هم خوب باشه
البته که حتما خیلیا بلدن

بدست آوردن username کاربر جاری ویندور:
textBox1.Text = Environment.UserName.ToString();

بدست آوردن آدرس System32 سیستم:
textBox1.Text = Environment.SystemDirectory.ToString();

**بدست آوردن مسیر فایل هایی که برای رایت در ویندوز قرار میگیره:
textBox1.Text = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.CDBurning);
{{که البته اگه از دوستان کسی بلده که چجوری میشه دستور رایت فایلها رو به ویندوز داد ممنون میشم}}

***زمانی که روی فایل برنامه ما دابل کلیک میشه آدرس فایل توی خونه اول و اگه از طریق یه فایل دیگه باز شده باشه، آدرس اون فایل هم توی خونه دوم قرار میگیره:
string[] args=Environment.GetCommandLineArgs();

*بدست آوردن آدرس پوشه Fonts ویندوز:
textBox1.Text = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.Fonts);

بدست آوردن نام کامپیوتر:
textBox1.Text = Environment.MachineName.ToString();

*بدست آوردن میزان Ram کامپیوتر:
textBox1.Text = Environment.SystemPageSize.ToString();

بدست آوردن تعداد پردازنده(یا هسته):
textBox1.Text = Environment.ProcessorCount.ToString();

**بدست آوردن نام درایو ها:
string[] s = Environment.GetLogicalDrives();
for (int i = 0; i < s.Length; i++)
{
textBox1.Text += s[i] + "\n";

}
{{توی یه آرایه پس میده}}

وکلی امکانات دیگه که توضیحش در این مجال نمیگنجه!
چیزای دیگه ای مثل tickCount , osVersion , StackTrace ,...

امیدوارم که بدردتون بخوره

sabloger
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 01:39 صبح
راستی اگر کسی هم چیزهای دیگه ای از این شیء بلده لطفا برای همه بگذاره که استفاده کنن
البته اگه کاربردیه!!!

JaguarXF
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 08:40 صبح
من دیروز با شیء Environment آشنا شدم،

ای کاش ابتدا با مفاهیم اولیه شی گرایی آشنا میشدید. نه تنها شما . به وضوح در این تالار مشخصه خیلی های دیگه هم سراغ مباحث پیشرفته رفته اند بدون اینکه حداقل درکی از شی گرایی داشته باشند.

Environment کلاس است نه شی.

Hossenbor
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 10:31 صبح
ای کاش ابتدا با مفاهیم اولیه شی گرایی آشنا میشدید. نه تنها شما . به وضوح در این تالار مشخصه خیلی های دیگه هم سراغ مباحث پیشرفته رفته اند بدون اینکه حداقل درکی از شی گرایی داشته باشند.

سلام استاد منظور از شی گرایی چیه چیزی که من فهمیدم اول دستورات خط به خط اجرا میشد مثلا تو ویژال بیسیک یا توربو سی حالا بصورت طبقه بندیه و یک سوال دیگه منظور از شی همون object و یکی دیگه تو یک جا خوندم تمام کلاسا از object مشتق میشوند ایا درسته شرمنده
سوال کلاس اولی میپرسم من سی شارپ رو بیشتر به تجربی یاد گرفتم میخواستم به صورت نظری یاد بگیرم ولی جزوه ام انگلیسی بود مفاهیمشو نتونستم درک کنم

amir-yeketaz
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 12:08 عصر
با این اوضاع معلومه که زیاد از شی گرایی نمیدونید !!!! ... اون کلاس object هست که همه ی کلاسا ازش ارث بری دارن!!! ...
توصیه میکنم یه کتاب در مورد شی گرایی در سی شارپ بخونین !!! تا شما شی گرایی رو درست ندونین نمیتونین یه سی شارپ کار یا جاوا کار یا سی پلاس کاره حرفه ای(حرفه ای ها!!!) بشین ...
در ضمن این سایتم خیلی کمک میکنه :
http://www.csharptuning.blogfa.com/

موفق باشید ...

sabloger
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 13:41 عصر
سلام به دوستان خوبم
از نظرات خوبتون ممنونم
اما باید بگم که من اینچیزا رو بلدم، خوبم بلدم، چون روزی 100بار توی دانشگاهو کلاسا بهمون میگن
اما مگه نه این که برای این که کسایی که زیاد بلد نیستن این موضوع براشون ملموس تر و قابل فهم تر بشه یکم مفاهیم ساده تر کنیم؟
مگر نه کسی که بلده (مثل شما دوست عزیز) میدونه اصلش چیه!!!

حالا هم بگذارید دوستان استفادشونو از این موضوع ببرن، در کنارشم بگید که "بله Envoirment شیء نیست، بلکه یک کلاسه!!)
با تشکر از همه نظراتون

asif1358
جمعه 27 اسفند 1389, 19:31 عصر
یه نکته کوچولو اضافه کنم:
در کنترل های ASP.NET (مثل لیبل، گریدویو و...) وقتی متن را نمایش می دهیم، سطر جدید نمایش داده نمیشه و همه متن پشت سرهم میاد. با استفاده از Environment می توان یه متد کوچک نوشت که این مشکل را حل کنه:

public string breakLines(string s)
{
return s.Replace(Environment.NewLine, "&lt;br /&gt;");
}

ztx4
شنبه 28 اسفند 1389, 00:55 صبح

حرف شما صحیحه.
اما فکر نمی کنید بهتره این موضوع رو کمی ملایم تر مطرح کنید و از روش صحیح انتقاد استفاده کنید تا در گوینده تاثیر بد نگذاره.

اینجا یک محیط آموزشی است و این دوستمون زحمت کشیدند و در این راه تلاش کردند.بزرگیه کاری که انجام دادن برای من مهم نیست،نیت خیری که در پشت کارشون بوده، ارزشمنده.
با تشکر از شما دوست عزیز

sabloger
شنبه 28 اسفند 1389, 17:44 عصر
حرف شما صحیحه.
اما فکر نمی کنید بهتره این موضوع رو کمی ملایم تر مطرح کنید و از روش صحیح انتقاد استفاده کنید تا در گوینده تاثیر بد نگذاره.

اینجا یک محیط آموزشی است و این دوستمون زحمت کشیدند و در این راه تلاش کردند.بزرگیه کاری که انجام دادن برای من مهم نیست،نیت خیری که در پشت کارشون بوده، ارزشمنده.
با تشکر از شما دوست عزیز

عزیز از نظر لطفی که به بنده و در کل علم دارید خیلی ممنون و متشکرم
موفق و پیشرو باشید

sabloger
یک شنبه 29 اسفند 1389, 01:05 صبح
اینم یکی دیگه!!:

Environment.Exit(0);

پروسس برنامه رو کامل و سریع میبنده

JaguarXF
یک شنبه 29 اسفند 1389, 02:32 صبح
اینهم بقیه شون!

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/z8te35sa.aspx

واقعا؟!

sabloger
یک شنبه 29 اسفند 1389, 03:15 صبح
دست گل شما دوست عزیز درد نکنه
چیز خوبیه

به دوستان پیشنهاد میکنم که برن ببینن

با تشکر

AlgorithmX
یک شنبه 29 اسفند 1389, 12:02 عصر
سلام!
شاید کمی تایپیکم بی ربط باشه ولی اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?270013-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9-Environ-%28%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%B1%2 9) میتونید تمامی دستورات تابع Environ رو در VB.net ملاحضه بفرمایید.

amir-yeketaz
یک شنبه 29 اسفند 1389, 13:59 عصر
سلام ...

جناب sabloger : امیدوارم از حرف من ناراحت نشی ولی برا اینجور مساپل MSDN وجود داره و بهترین مرجع هستش ... شما اگه خیلی دوست داری و میخوای کارت باارزش باشه - میتونی تجربیات عملی خودتو در اختیار برنامه نویسان عزیز بذاری!!! ولی خوب در هر صورت کارت ارزش داره!

موفق باشید ...

sabloger
یک شنبه 29 اسفند 1389, 16:14 عصر
سلام
آقای amir-yeketaz محترم با تشکر از نظرتون، اما اینجور چیزها طوریه که میتونه با یکبار دیدن سرسری از طرف برنامه نویسان جرقه ای توی ذهنشون بوجود بیاره و یا مشکلی رو که مدتی درگیرش بودن رو برطرف کنه
و البته که این موضوع توی یک تجربه بوده

با تشکر

Kia_MLS
یک شنبه 29 اسفند 1389, 16:42 عصر
سلام ...

جناب sabloger : امیدوارم از حرف من ناراحت نشی ولی برا اینجور مساپل MSDN وجود داره و بهترین مرجع هستش ... شما اگه خیلی دوست داری و میخوای کارت باارزش باشه - میتونی تجربیات عملی خودتو در اختیار برنامه نویسان عزیز بذاری!!! ولی خوب در هر صورت کارت ارزش داره!

موفق باشید ...

دوست عزیز، چطوره سایت برنامه نویس رو تعطیل کنیم و هر سوال یا مشکلی داشتیم، بریم و از MSDN کمک بگیریم؟ :عصبانی:

sabloger
یک شنبه 29 اسفند 1389, 17:12 عصر
دوست محترم حرف خیلی بجا و قشنگی بود
اما بهتر بود که یکم ملایمتر میگفتین که خدایی ناکرده به کسی بر نخوره:چشمک:

دست گل همتون درد نکنه

amir-yeketaz
یک شنبه 29 اسفند 1389, 21:14 عصر
دوست عزیز، چطوره سایت برنامه نویس رو تعطیل کنیم و هر سوال یا مشکلی داشتیم، بریم و از MSDN کمک بگیریم؟ :عصبانی:

نوکرتم:لبخند: ، اگه دقت کنی گفتم برا اینجور مسائل!!!!!! ... نه برای هر مسئله ای!!!

موفق باشید ...

sabloger
دوشنبه 01 فروردین 1390, 14:00 عصر
دوستان سال نوی همگیتون جدید باشه ایشالا!!

در مورد ارسال دستور رایت به ویندوز کسی اطلاعی نداشت!!!!؟؟

sabloger
پنج شنبه 04 فروردین 1390, 13:41 عصر
امبدوارم که تاپیک خوبی بوده باشه

sabloger
شنبه 06 فروردین 1390, 04:38 صبح
آخر کسی در مورد ارسال دستور رایت به ویندوز اطلاعی نداشت!!!!؟؟

sabloger
شنبه 13 فروردین 1390, 02:15 صبح
آخر کسی در مورد ارسال دستور رایت به ویندوز اطلاعی نداشت!!!!؟؟

ztx4
شنبه 13 فروردین 1390, 02:30 صبح
اینو دیدید؟
http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/imapi2.aspx

امیداوارم به کارتون بیاد

sabloger
شنبه 13 فروردین 1390, 03:28 صبح
اینو دیدید؟
http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/imapi2.aspx

امیداوارم به کارتون بیاد
دوست عزیز ممنونم ازت
اما من یه چیز ساده میخوام که فقط من فرمانشو به ویندوز بدمو ویندوزم محتویات پوشه burn خودشو (که توی درایو cd نشون میده) رو رایت کنه

با تشکر

موفق باشید

sabloger
یک شنبه 14 فروردین 1390, 03:40 صبح
در مورد کلاس environment کسی اطلاعات دیگه ای نداره؟