PDA

View Full Version : RAW شدن فایل سیستم هارد اکسترنال

mahdi68
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 02:57 صبح
سلام
هارد اکسترنال به لپتاب وصل بود که باطریش تموم شد حالا پیغام میده که برای استفاده از هارد باید فرمت بشه ! و فایل سیستم اونم به RAW تغییر کرده ! آیا راهی وجود داره که اطلاعاتم از دست ندم ؟

Mask
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 12:05 عصر
شما باید هاردتون رو ببرید پیش تعمیر کار هارد.
من دیدم یه دستگاه دارند که هارد رو میزارند زیرش و اصلاحش میکنند.

mahdi68
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 12:20 عصر
سلام
هارد مشکل سخت افزاری نداره که ! فایل سیستمش مشکل پیدا کرده با یه فرمت درست میشه من فقط نمیخوام اطلاعاتم از دست بدم

joker
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 12:36 عصر
از ابزارهاي ريكاوري استفاده كن مثل getdataback - phonix - .....
اين ابزارها كاري به فرمت فايل خراب شده ندارند و كار خودشون را ميكنند... ايشالا مشكلت حل ميشه. ( در اين مورد فونيكس فكر كنم بهتر جواب بده )

mahdi68
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 15:23 عصر
از ابزارهاي ريكاوري استفاده كن مثل getdataback - phonix - .....
اين ابزارها كاري به فرمت فايل خراب شده ندارند و كار خودشون را ميكنند... ايشالا مشكلت حل ميشه. ( در اين مورد فونيكس فكر كنم بهتر جواب بده )
سلام
آیا برای استفاده از این برنامه ها هارد فرمت کنم ؟ من با هر برنامه ای تست کردم کلا حجم هارد صفر نشون میده و نمیتونه هیچ کاری بکنه !

Nima NT
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 15:40 عصر
من قبلا" دچارش شدم ، فرمت کن هارد رو ( به صورت Quick ) و بعد Recovery کن ولی باز همه چی پنچاه پنچاه هستش و نمیشه اطمینان داد که اطلاعاتتون بر میگرده.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

mahdi68
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 21:46 عصر
سلام
من با هر نرم افزاری تست کردم موفق نشدم ریکاوری کنم ! ولی هارد به یک سیستم که ویندوز ایکس پی داشت وصل کردم و درست شد ! کسی میتونه بهم توضیح بده که چرا سیستم فایل خراب شد و چطور شد که درست شد ؟ چرا 7 نمیتونه این کار انجام بده ؟!
متشکرم

ehp_kz6597
جمعه 27 اسفند 1389, 07:25 صبح
سلام
ببین میتونی با Acronis ازش یه image بگیری ؟
قبلا یه همچین مشکلی داشتیم ولی با هارد داخلی ، سه تا از درایوها رو که پیغام فرمت میداد ، اطلاعاتشونو تونستیم کپی کنیم

موفق باشید

FastCode
جمعه 27 اسفند 1389, 22:38 عصر
فقط یک سوال.
مارک و مدل هارد چی بود؟

منم یک هارد اکسترنال داشتم که دقیقاْ با تمام شدن باتری لبتاب عمرش رو داد به هارد شما.
اونم فایل سیستمش پریده بود.
یعنی GPT بود ولی ویندوز قاطی کرده بود و یک عدد MBR خوشکل با ۸ تا پارتیشن زده بود جاش.
هر کاری کردم نتونستم بیشتر از ۱ مگا بایت با dd_rescue بخونم.
خدا نصیب کسی نکه که بکاپ های ۴ سالش رو از دست بده.هنوز وقتی دنبال یه چیزی میگردم به این نکته فکر میکنم که سه تا ورژنش رو توی اون هارد داشتم.

mahdi68
جمعه 27 اسفند 1389, 23:34 عصر
فقط یک سوال.
مارک و مدل هارد چی بود؟

منم یک هارد اکسترنال داشتم که دقیقاْ با تمام شدن باتری لبتاب عمرش رو داد به هارد شما.
اونم فایل سیستمش پریده بود.
یعنی GPT بود ولی ویندوز قاطی کرده بود و یک عدد MBR خوشکل با ۸ تا پارتیشن زده بود جاش.
هر کاری کردم نتونستم بیشتر از ۱ مگا بایت با dd_rescue بخونم.
خدا نصیب کسی نکه که بکاپ های ۴ سالش رو از دست بده.هنوز وقتی دنبال یه چیزی میگردم به این نکته فکر میکنم که سه تا ورژنش رو توی اون هارد داشتم.
pqi 550 هست . ولی صحیح سالم کار میکنه