PDA

View Full Version : حرفه ای: فرق بین Release و ِDebug

hahaie
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 17:37 عصر
سلام.از دوستان کسی میدونه فرق بین حالتهای اجرای Release و Debug چیه؟نمیدونم پروژه م خراب شده چون هر چی کد مینویسم و اونا در حالت debug اجرا میکنم اصلا انگار چنین کدی ننوشتم ولی اگر حالت اجرای Release را انتخاب کنم کدهام اثر بخش میشه؟چی کار کنم درست بشه؟ضمن اینکه از C#2010 استفتده میکنم.

ehsanara
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 22:02 عصر
Compile برا Debug یه خورده سرعتش پایین تره و یه سری فایل ها رو برا خطایابی اضافه می کنه
Release معمولا برا Compile نسخه آماده Publish یا Setup سازی استفاده میشه چون مدیریت CPU و RAM بهتری داره

mohsenr1
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 23:57 عصر
در حالت debug یه مفداری برنامه حجمش بیشتره. حجم بیشتر به خاطر قسمت هاییه که خود ویزوال استودیو برای خطایابی بهتر به برنامه اضاف می کنه. در نتیجه ی قرار گرفتن این مقدار اضافه و به تبع (طبع؟) اون پردازش بیشتر، سرعت کمتری در اجرا خواهیم داشت.
Release همونطوری که گفته شد نسخه ی آماده ی setup سازی هست. سرعت بالاتر و حجم کمتری نسبه به debug داره.
این مشکلی که الان دارید، که نمی تونید توی حالت debug تغییرات رو ببینید، کافیه فایل های توی پوشه ی bin/debug رو پاک کنید و دوباره debug کنید یا که Rebuild Sulotion رو بزنید.

hassan_kahrizy
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 00:11 صبح
بسمه تعالی
سلام

سلام.از دوستان کسی میدونه فرق بین حالتهای اجرای Release و Debug چیه؟نمیدونم پروژه م خراب شده چون هر چی کد مینویسم و اونا در حالت debug اجرا میکنم اصلا انگار چنین کدی ننوشتم ولی اگر حالت اجرای Release را انتخاب کنم کدهام اثر بخش میشه؟چی کار کنم درست بشه؟ضمن اینکه از C#2010 استفتده میکنم.

شما روی پروژتون تو solution Explorer راست کلیک کنید و clean Solution کنید. مشکلتون باید حل بشه

maryam_j6902
پنج شنبه 27 مهر 1391, 14:42 عصر
چگونه می توانم image های پروژه را در release برنامه داشته باشم و هنگام اجرای exe برنامه برای نبود images به مشکل برنخورم ؟

Directx
پنج شنبه 27 مهر 1391, 15:14 عصر
منظورتون دقیقا چیه؟
اگر فایل ها تون رو هنگام اجرا ی برنامه لود می کنید می تونید اونها رو در یه مسیر مشخص بذارید
نه در غیر اون صورت اونها رو می تونید تو resource های پروژه یا فرمتون قرار بدید
من اینجوری فهمیدم اگه منظورتون چیز دیگه ایه توضیح بدید

m0hammad_01
پنج شنبه 27 مهر 1391, 15:15 عصر
چگونه می توانم image های پروژه را در release برنامه داشته باشم و هنگام اجرای exe برنامه برای نبود images به مشکل برنخورم ؟
ساده ترین حالت اینه که وقتی می خواین هر جای برنامه Image اضافه کنین، توی پنجره Project Resource که باز میشه، Project Resource File رو انتخاب کنین و عکس خودتون رو Import کنین.اینطوری یه نسخه از عکس توی شاخه Resource برنامه اضافه میشه.فایل EXE هم که ساخته شد، عکس ها داخلش Embeded هستن و واسه اجرا مشکلی ندارن.