PDA

View Full Version : سوال: اجرای فایل با ویژوال بیسیک

hamid_sos
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 19:54 عصر
سلام.
من یک فایل پاور پوینت دارم کنار برنامه ام میخوام وقتی روی دکمه(داخل ویژوال بیسیک) کلیک کردم اون فایل اجرا بشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید:لبخندساده:

king ag
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 21:30 عصر
از منوی سمت چپ (toolbox) گزینه OLE که پایین ترین ابزار است را انتخاب میکنید
یک ole ایجاد میکنید
در منوی باز شده بر روی دایره crete from File کلیک میکنید و آدرس فایل خود را میدهید و اوکی میکنید
حال visible آن را بر روی false قرار می دهید
حال یک دکمه ایجاد میکنید و در قسمت کد آن این کد را می نویسید:
OLE1.DoVerb

hamid_sos
سه شنبه 02 فروردین 1390, 17:20 عصر
از منوی سمت چپ (toolbox) گزینه OLE که پایین ترین ابزار است را انتخاب میکنید
یک ole ایجاد میکنید
در منوی باز شده بر روی دایره crete from File کلیک میکنید و آدرس فایل خود را میدهید و اوکی میکنید
حال visible آن را بر روی false قرار می دهید
حال یک دکمه ایجاد میکنید و در قسمت کد آن این کد را می نویسید:
OLE1.DoVerb

ممنون.
میخوام بدونم میشه با این روش کاری کرد که در حال اجرای برنامه مسیر فایل رو به OLE بدیم؟
از طریق کد نویسی.

ali190
سه شنبه 02 فروردین 1390, 17:43 عصر
سلام
کد زیر رو در قسمت General فرمتون بنویسید:

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hWnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

این کد رو هم پشت دکتون بنویسید:

Private Sub Command10_Click()
ShellExecute 0&, vbNullString, "C:\UNZIP FILE\file.ppt", vbNullString, vbNullString, vbMaximizedFocus
End Sub
یاعلی

toytown
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 00:25 صبح
سلام
کد زیر رو در قسمت General فرمتون بنویسید:

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hWnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

این کد رو هم پشت دکتون بنویسید:

Private Sub Command10_Click()
ShellExecute 0&, vbNullString, "C:\UNZIP FILE\file.ppt", vbNullString, vbNullString, vbMaximizedFocus
End Sub
یاعلی

اینجوری باید پاور پوینت رو سیستم نصب باشه؟؟

javadt
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 01:21 صبح
آره
اين كد ها فقط فايل رو اجرا مي كنه با برنامه اي كه براي پسوند اين نوع فايل توي ويندوز ثبت شده

محسن واژدی
جمعه 05 فروردین 1390, 15:15 عصر
اینجوری باید پاور پوینت رو سیستم نصب باشه؟؟

سلام
درسته اما میتوانید با اختیار "Package for CD" که در منوی file پاورپوینت قرار دارد فایل های مورد نیاز برای اجرای presentationتون رو در کنار برنامه قرار دهید تا در سیستم هایی که پاورپوینت ندارند هم فایل نمایش داده شود

موفق باشید

toytown
شنبه 06 فروردین 1390, 01:08 صبح
میشه بگی اون فایلا چی هستن و چه طور میشه تو برنامه ازشون استفاده کرد؟؟؟

محسن واژدی
شنبه 06 فروردین 1390, 09:02 صبح
میشه بگی اون فایلا چی هستن و چه طور میشه تو برنامه ازشون استفاده کرد؟؟؟

البته اینی که عرض کردم فکر نکنم بشود در OLE استفاده کرد (هنوز تست نکرده ام) اما برای اجرای یک فایل ppt پاور پوینت بصورت معمولی در ویندوز صحیح هست، فایل هایی که گفتم کتابخانه هایی هستن که برای اجرای فایل ppt مون لازم هستند که پاورپوینت اونها رو به همراه فایل پروژه مون در داخل یک فولدر جمع آوری میکنه برای استفاده هم یک فایل bat حاوی دستوری شبیه به این ["pptview.exe /L "playlist.txt] است که فایل های پروژه را اجرا میکنند به عبارتی تنها کاری که خودمون باید انجام بدهیم فقط اجرای این دستور است کتابخانه ها فقط برای اجرای فایل ppt لازم هستند
دو فایل مشخص شده در تصویر زیر یکیشون فایل play.bat است که دستوری شبیه دستور بالا در آن قرار دارد و دومی هم فایل ppt پروژه است
گزینه distribute پست 7 هم ویرایش کردم تا مطلب گنگ نباشد

ببخشید اگه جواب کمی بی ارتباط با vb6 است

موفق باشید
یاعلی